Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PASSAT 2FSI & 2 TFSI
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Laurentiu85834
AS DORI SA-MI CUMPAR UN PASSAT 2.O FSI (150 CP) SAU 2.0 TFSI (200 CP). CATEVA PARERI VA ROG.
ALTERNATIVA ESTE HONDA ACCORD 2.4i ES (190 CP).
MULTUMESC.
Meditatorul
passat vezi pe toate drumurile!

este o masina buna, insa, parca prea comuna!

Honda Accord - cel putin din punctul meu de vedere este altceva!

mi se pare ca are mai multa prestanta!

(nu discut de parte de motorizari si dotari).
Cristi2
recomand motorul de 200 de cai, daca te tine la consum.
florin55503
cel mai bine zic eu la testezi pe toate si dupa aceea alegi.
ionut83652
QUOTE(Laurentiu85834)
AS DORI SA-MI CUMPAR UN PASSAT 2.O FSI (150 CP) SAU 2.0 TFSI (200 CP). CATEVA PARERI VA ROG.
ALTERNATIVA ESTE HONDA ACCORD 2.4i ES (190 CP).
MULTUMESC.


turbina la 2 tfsi e grabita tare si de aceia nu cred ca te poti astepta la o viata prea lunga din partea ei cat cel de 150 e in limitele actuale normale cat despre ce alegere sa faci bmw 320 d de 150 cp motorul de 2000 si 170 cp de pe a4 e pui pe langa ala de bmw ma speriat masina aia
dar si aicea ar fi unele necazuri cu turbina si asta e cam grabita
faci cum vrei
DORU
Recomand un drive-test cu modelele amintite. Personal, as opta fara ezitare pt Honda Accord, e foarte rapida si ceva mai exclusivista dpdv al imaginii pe piata.
DORU
Recomand un drive-test cu modelele amintite. Personal, as opta fara ezitare pt Honda Accord, e foarte rapida si ceva mai exclusivista dpdv al imaginii pe piata.
Laurentiu85834
QUOTE(DORU)
Recomand un drive-test cu modelele amintite. Personal, as opta fara ezitare pt Honda Accord, e foarte rapida si ceva mai exclusivista dpdv al imaginii pe piata.


sunt de aceeasi parere. prima optiune ar fi honda accord, numai ca momentan nu se mai primesc comenzi, urmand sa fie schimbat importatorul. se pare ca honda trading va veni in romania.
cel putin pana in octombrie-noiembrie activitatea e paralizata.

apoi, in constanta nu au un showroom si un service pe masura renumelui marcii. se afla in faza de proiect.
DORU
Daca asteptarea nu ti se pare prea grea....oricum, poti face testul cu Passat pana vine Honda.
DORU
Daca asteptarea nu ti se pare prea grea....oricum, poti face testul cu Passat pana vine Honda.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.