Help - Search - Members - Calendar
Full Version: motor de golf pe dacia break
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
popescu81799
mai demult existau niste povesti despre motoare de golf puse pe dacie break...stie cineva ceva despre asta?

se ocupa cineva de asa ceva?

eu ma gandeam sa pun un motor/cutie de viteze de 1.4 - 1.8 pe o dacie break

ce parere aveti? cam cat credeti ca ar costa o miscare ca asta?
stefan44002
Prin 93 am avut un amic care avea o Dacie Break cu motor de Golf 1,6. Pe masina era montata si cutia de viteze VW.Ce pot sa-ti spun ca msina mergea foarte bine, se misca lejer la 140km/h, consum de diesel, 6-7% in oras. Amicul mai facuse si alte modificari: amortizoare schimbate-ceva mai tari, ranforsari in compartimentul motor si la lonjeroane, ca sa nu i se rupa masina biggrin.gif
Acum insa, nu stiu daca mai merita sa faci aceasta modificare, gandeste-te la costuri, cred ca duce pe la 6-700 euro, motor+cutie, manopera, omologarea RAR.
Horia49540
si eu stiu pe cineva care avea diesel de golf pe dacie si era ok, cara o gramada cu ea, dar intr-o zi s-a rupt o planetara - avea cutie de golf cu planetare sudate - la iesirea din cutie de golf, la intrarea in roata de dacie...dar intr-adevar nu prea se merita...
Meditatorul
QUOTE(popescu81799)
mai demult existau niste povesti despre motoare de golf puse pe dacie break...stie cineva ceva despre asta?

se ocupa cineva de asa ceva?

eu ma gandeam sa pun un motor/cutie de viteze de 1.4 - 1.8 pe o dacie break

ce parere aveti? cam cat credeti ca ar costa o miscare ca asta?



intreaba si tu la un service undeva!

depinde la ce pret gasesti motorul si cutia, cat este manopera, daca iti acorda garantie, cat costa omologarea, daca trebuie sa mai faci modificari spulimentare, suspensii, planetare... si ajungi la un pret!


apoi te gandesti daca merita sau nu si daca mai ai si alte alternative (intotdeauna se mai gasesc) - parerea mea!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.