Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nivel ulei servodirectie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Butean69809
Am un ASTRA 2000 DTI 16 valve si de ceva vreme din cand in cand se aude un suierat cand virez dreapta sau stanga brusc !
Stie cineva cam cat tre' sa fie nivelul la ulei ca poate e prea putin si ce ulei se pune in circuit ( modelul daca se poate MOBIL,ARAL etc ... ) bicycle.gif
florin82141
uleiul tre sa fie cat iti indica maxim pe portiunea aia mai dintata de pe joja de la servo.de ce ulei se foloseste nu ma pricep.oricum ceva fin banuiesc biggrin.gif
viorel83337
Salut... suieratul poate fi si de la cauciucuri ,mai ales daca virezi brusc pe loc...cel putin la mine asa se intampla..
Andrei59324
Tre sa pui ulei d servor sau pt cutii automate.Tre sa fie unu d culoare rosie...Castrol dextron parca...sau Mobil....tine minte ca tre sa fie rosu la culoare si uita-te p indicatii a scrie ca es foloseste la cutii automate si servodirectii.
vma
Am pus eu din ala rosu, nu stiu exact numele. oricum se simte clar si acum imi merge mult mai bine servo. Eu numai am completat ca nu mai era pana la nivel. Ideea e ca nu am gasit decat la litru pe care am dat 20 de lei si mie mi-au trebuit 50 de grame. Deci daca ai drum prin TM ti-l completez eu laugh.gif
TLS-09
Salut vma!, adu-l la urmatoarea intilnire sa ne completam toti nivelul.
Glumeam biggrin.gif !
Ce naiba nu ai mers si tu la un service ca aia au cam tot ce trebuie (ca le ramine).Nu de alta dar un litru e mult daca nu ai cutia automata si folosesti doar la servo.
vma
am fost la service smile.gif a pus 10 grame si i s-a termenat sticla.. nu avea altu smile.gif a zis ca daca aduc eu o sticla imi pune el tongue.gif daca tot am luat sticla am pus singur
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.