Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme la culoarea neagra
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Daniela53224
am nevoie de un sfat.
am vopsit partea stnga a masinii de cateva luni, din cauza unui mic incident; insa "meseriasul capsunar" a uitat sa izoleze bine si acum am jumate de masina mai lacuita. si cum este vorba de negru metalizat, diferenta este destul de vizibila.
Intrebarea mea este, din experienta voastra este posibil sa o scot cu polish sau trebuie vopsita toata?

multumesc anticipat
florin82141
mai intai inceraca un polish ca este mai ieftin decat daca ar trebui sa vopsesti se cealalta parte a masini.daca nu iese atunci este de rau.din auzite "si eu"am aflat ca nu ar merge ca unaluciul dat de este lacul vopselei si alta mancare de peste este luciul dat de polish dar oricum merita incercat.bafta
P.S daca ai nevoie de sfaturi sau chiar sa vopsesti si cealalta parte da-mi un mp
Daniela53224
multumesc ptr raspuns. eu a vorbit cu un tip, de la spalatoria unde o spal in mod regulat si mi-a spus ca ma costa cam 2 mil sa o polishez...desi.. nu prea am incredere si nu am chef sa arunc banii pe geam. Plus ca nu stiu ce efect are acest polish atat asupra partii afectate de luciu cat si asupra partii ne-lucioase.
chiar nu stiu ce sa fac..ma gandeam sa-i dau doar un luciu si sa o uniformizez...zic si eu....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.