Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Care dintre site-urile dealerilor SKODA va place ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Lucian72846
Legat de toate informatiile prezentate , mod de prezentare si nu in ultimul rand , configuratorul ! cateva impresii legate de acest lucru , in cateva cuvinte . Va multumesc !
bebeko
Si la ce conteaza ??? :argue:
Silviu84641
Marketing si design ulterior... wink.gif (idei)
Daniel65671
Intre Brady si Avia, prefer site-ul de la Avia (Pe dos decat in realitate). Iar de Porche fug din principiu. no.gif
Lucian72846
Daniel , la ce te referi cand spui ( Pe dos decat in realitate ) ? , nu am inteles . Multumesc !
Daniel65671
Adica, nu imi mai place Avia... :evil:
Lucian72846
De ce ? care este motivul ? , sau site-ul nu-ti place ?
Daniel65671
Lucian, este o poveste lunga, pe care o gasesti la Informatii despre dealeri, la pagina 3.
Lucian72846
ok , am inteles . dar nu are nicio legatura cu site-ul .
Bogdan76299
O parere scurta......In general site-urile Skoda au configuratoare si informatii mai bine aranjate decat multe alte marci.

Intre site-urile Skoda as remarca pe cel de la Avia. Aici configuratorul iti permite simulari f. utile cu priivire la preturi, optiuni etc dar ce are f. util este modalitatea de a salva/imprima fiecare simulare (atat config. masinii, optiuni cat si scadentar).
Eu cand mi-am luat masina am facut multe simulari cu diverse optiuni atat la configurarea masinii cat si la finantare (avans, val. reziduala inclusa su nu, durata leasing etc).

Sugestii ar fi multe........mai ales la un site ce vinde masini. Un mic ex. ar fi dezvoltarea unei sectiuni extranet pt. clienti. Aici se pot gestiona multe probleme care nemultumesc in prezent atat pe cei care asteapta sa le vina masina cat si pe cei care au primit-o si ar putea fi ajutati cu privire la service, consultanta etc.

Cam atat deocamdata.
Lucian72846
Multumesc , astept si alte pareri !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.