Help - Search - Members - Calendar
Full Version: masina 5000 euro sh
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Adrian81432
Ce mi-ati recomanda?? Am 19 ani, masina este pt mine in special, nu tre sa fie masina de familie, diesel sa consume putin si totusi poate si un pic sportiva. M-am gandit la un golf3 (am vazut unu cu 5200) sau solenza (desi nu e prea sportiva). Inca ceva se merita solenza diesel sau benzina?? va intreb ca solenza diesel e 1.9 si din cate am inteles diferenta la consum fata de benzinara e destul de mica (1L) dar pretul creste cam cu 1000 la diesel; Astept si alte recomandari... beer.gif
T u d o r
Solenza se merita benzina, motorul diesel de 1,9 este aspirat, puturos si are niste vibratii de-ti sare capota. smile.gif este un motor potrivit pentru o utilitara, este nepretentios la calitatea motorinei si fiabil. Dar nu este recomandat pentru Solenza.
Seri
Opel Astra F, este cam acelasi lucru ca si Golf III, are si motor diesel de 1.7, iar preturile sunt mai mici ca la Golf.
cavalyere
la o masina veche tot o sa apara probleme si cum golfuri 3 sun la greu in romania preturile la piese sunt mai mici. In + masina arata bine si e fiabila. Miei imi place foarte mult Golful 3 si Vento care e tot pe acolo cu preturile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.