Help - Search - Members - Calendar
Full Version: LADA silhouette (hmm)
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
R a z v a n

air_wolf
nu e rau. bordul e placut.
R a z v a n
Intr-adevar. Unde e patratelu ala pe mijloc e navigatie pe bune sau e decupat si se vede afara?
T u d o r
S-au imbolnavit si rusii de "loganita"? S-au apucat sa faca masini ieftine si sa iasa in Europa cu ele? Sincer, masina aia imi pare un fel de logan de-ala de salon auto, cu dvd-uri si monitoare in tetiere... :angel:
Si cand o cumperi, in loc de navi ala din bord iti lasa, vorba lui razvan, o fanta sa vezi cat de frig e afara, si uite asa ai si senzor de temperatura exterioara... biggrin.gif
BTW, cat zic rusii ca o sa coste masinuta? Si nu vi se pare ca arata consola ca la Megane?
Eduard RO
Mi se pare mie sau fata e copiata dupa hiunday tucson, spatele dupa megan combinat cu a4(modelu vechi), silueta dupa fiat albea, volanul dupa ford si pretul dupa logan? biggrin.gif
Overall arata destul de bine.
_Theo_
e destuld de draguta...lateralul imi displace ... pot sa zic ca e mai reusita decat al nostru logan...si dak ii bag si navigatie :brave:
Davidinho
Mie Loganul mi se pare de super reusit fata de chestia asta. Zici ca sta sa se rupa in 2 la prima curba. Si ce vedem noi aici cu siguranta nu e ceea ce se va vinde. Cred ca la modelele standard vor avea pana si faza lunga optionala.
_Theo_
asta asa e...ca si cu Logan Steppe smile.gif si a iesit strutzo-camila de break smile.gif in alta ordine de idei...dadura azi pe promotor LADA asta tongue.gif
HalbaSus
De design nu ma leg pentru ca probabil va fi in categoria de pret unde nu poti comenta designul (logan, albea, accent, etc). Dar ce motoare vor pune pe ele ? Pentru ca cele amintitite pana acum au motoare care provin de la constructori cat de cat cunoscuti care chiar daca nu sunt pe primul loc in sondajele de fiabilitate macar sunt luate in calcul... daca motorul va fi "original lada" atunci nu ii vad prea mari sorti de izbanda...
cioaba
QUOTE(Davidinho)
Zici ca sta sa se rupa in 2 la prima curba. Si ce vedem noi aici cu siguranta nu e ceea ce se va vinde. Cred ca la modelele standard vor avea pana si faza lunga optionala.


poti sa spui de toate despre o masina ruseasca, dar nu ca se rupe. istoria ne arata ca trebuie sa te lupti bine ca sa faci asta.

in schimb preturile nu sunt tocmai competitive, iar despre partea cu dotarile ai 100% dreptate. de ex. am vazut la niva ca optional "oglinda exterioara marita" undeva pe la 100 E. oricum orice noutate e binevenita, numa sa ne placa si sa ne-o putem permite. biggrin.gif
r4mp
asta cu oglinzile mai era si la VAG`uri! respectiv retrovizoare dreapta! probabil a fost gandita mai mica ca tot o loveau unii si altii biggrin.gif ! daca am incurcat oalele imi cer scuze ! dar eu asa stiu ca era :angel:
James Kilowatt
Lada nu e imbarligata cu GM?
Niva parca se vinde parca si sub sigla chevrolet.
Davidinho
QUOTE(r4mp)
asta cu oglinzile mai era si la VAG`uri! respectiv retrovizoare dreapta! probabil a fost gandita mai mica ca tot o loveau unii si altii biggrin.gif ! daca am incurcat oalele imi cer scuze ! dar eu asa stiu ca era :angel:


Da asa e, oglinga retorovizoare dreapta de pe modelele din generatia Golf IV, Bora, Passatul modelul mai vechi etc. e mai ingusta. Pe mine ma enerveaza la culme ideea "geniala" pe care au avut-o atunci. Dar stie cineva pe vremea aia exista macar o optiune de ati pune o oglinda normala sau asa au fost toate?Pt ca eu la toate am vazut ca e mai mica. Si de fapt care e scopul ei, doar ca sa nu lovesti oglinda?Mi se pare stupid, mai mult te deranjeaza decat te ajuta cei 2-3 cm in minus.

P.S. Scuze de off-topic
r4mp
discutia despre oglinzi http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=11716
Xalanx
QUOTE(cioaba)
poti sa spui de toate despre o masina ruseasca, dar nu ca se rupe. istoria ne arata ca trebuie sa te lupti bine ca sa faci asta.


Adevarat. Ma duce cu gandul la bicicleta mea Minsk acum cativa zeci de ani buni. O tona de fier. M-am ciocnit frontal cu o Dacie intr-o seara. Mi s-a julit doar un pic ghidonul si s-a deformat roata putin. Dacia in schimb - masca zob, radiatorul rupt, farul spart...

Si mie mi se pare un fel de Logan de-al rusilor...
Baby Blues
Am un prieten care are lada si pe deasupre este si mecanic de Lada. Ceea ce vreau sa va spun este ca nu lucreaza pe dacie din principiu.Stim toti de ce si nu are rost sa explic. Ideea este ca atunci cand pui o piesa pe Lada ramane pe ea ceva timp si oricum Lada din imagine nu-mi pare rea.
Daniel82595
da asa este Lada e o masina destul de fiabila/rezistenta pt banii ei, stiu ca am una din 1980. Lada asta e draguta, o combinatie din mai multe marci europene biggrin.gif, mai putin din lateral ca e prea rotunda in rest la design nu discuta cu logan, e peste. Totusi pretul cred ca va fi cam ca al unui accent.
Da lada e imbarligata cu GM dar de curand se dorea achizitionare a 25% din Avtovaz de catre Renault pt asamblarea loganului dar se pare ca rusul gandeste altfel. Mai multe pe link-ul http://news.caradisiac.com/article4629,4629-119
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.