Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nissan Note
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
Tarabostes
Ce parere aveti despre acest model? Am vazut cateva prin Bucuresti, ce e drept cu numere de Italia, este amintita si pe nissan.ro dar nu am gasit detalii.
randoom
Varianta Acenta Plus cu motor de 1.6 benzina, 110 CP, 153Nm. Pret 13.709 CIP.
Dotarile sunt(printre altele): airbag sofer/pasager/laterale, ABS, EBD, ESP, jante aliaj 15", computer de bord, scaun sofer reglabil inaltime, cheie inteligenta, AC automat, gemuri electrice, radio CD 6 boxe, magazie 6CD, comenzi audio pe volan, stergator parbriz cu senzor de ploaie. Si ce-mi place mult la Note e ca are portbagaj cu podea dubla. Este fabricat tot la Sunderland.
Este construit pe platforma B, aceeasi cu a Modus-ului dar Note foloseste o alta versiune a acestei platforme, cu ampatament marit .
Eu cred ca Note e mult mai reusit decat Modus, arata mai bine, mai sobru, cred ca si mai dotat la preturi asemanatoare.
Si in varianta cu motorul asta, e ideala.
Paul46623
QUOTE(randoom @ Oct 10 2007, 05:21 PM) *
Este construit pe platforma B, aceeasi cu a Modus-ului dar Note foloseste o alta versiune a acestei platforme, cu ampatament marit .

Adica e construita pe platforma de Dacia Logan. teehee.gif
Multa lume-l injura pe Carlos Ghosn, dar omul e destept. Stie foarte bine ca unii nu si-ar cumpara in ruptul capului o marca europeana (si frantuzeasca, pe deasupra; vezi cazul englezilor), asa ca a decis sa scoata modele intrucatva similare cu siglele ambelor marci. Aici nu se poate vorbi de concurenta fratricida, cum e cazul VW/Audi/Skoda.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.