Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum este traficul in Bucuresti ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Circulatie
stefan85205
Incepand de saptamana viitoare o sa fac urmatorul drum in fiecare saptamana si vreau sa stiu daca o sa am probleme cu traficul deoarece sant din Constanta si nu am mai condus prin Bucuresti.

Deci ruta este asa : (nu cunosc nume de bulevarde sau strazi, asa ca va zic asa) :

* venind de pe autostrada :

- la intersectia cu centura, inainte,
- la cele doua rondouri, inainte,
- la a doua intersectie, la dreapta,
- si la a patra intersectie (aia cu rondoul) ma opresc, ca am ajuns.

Daca aveti Google Earth va descurceti mai usor cu indicatiile mele.

Deci, cum este traficul pe bulevardele astea si cat timp imi ia ca sa ajung de la intrarea in Bucuresti pana acolo ?.

Multzam frumos de tort.
madalina
Daca in Constanta pe cele mai aglomerate bulevarde nu ai probleme, te descurci pe traseul acesta.
air_wolf
dupa cele doua ronduri ai primul semafor la Macaralei si al doilea la Salajan. urmatoarea intersectie cu rond este tocmai in pantelimon la delfinului, la orange si sint 5+1 semafoare (1 la piata, 1 la policlinica, 1 la metrou, 1 la potcoava, 1 la socului + cel de la delfinului daca intri in el).

e traseu superlejer la orice ora daca merg semafoarele. biggrin.gif
stefan85205
Paiiii, aici in Constanta vara se cam dubleaza traficul si in rest este uneori chiar suspect de liber. Si de cate ori am fost in Bucuresti (cu piciorul) m-am cam speriat indiferent de anotimp de cat de multe masini sant in circulatie.

Ce vrei sa spui ca daca merg semaforistile ?. Nu ma speria ?. Se intampla sa nu mearga ?.

Putet isa imi recomandati alt traseu ?.
madalina
Nu. e cel mai liber si mai drept.
air_wolf
din an in pasti intra si ele in greva biggrin.gif dar 99% din timp merg. cel de la titan pica la ploaie, dar in rest sint ok
mike.omega
Asaaa, cum nu tin minte sa fi vazut astfel de topic vin si cer si eu ajutorul cui o vrea sa ma ajute smile.gif
Am si eu nevoie sa stiu cam cum e traficul sau cum pot ajunge de pe DN1 in zona Razoare biggrin.gif

Traseul pe harta arata in halu urmator: Piata Presei Libere -> Arcul de Triumf -> Piata Victoriei dreapta pe str. Buzesti -> Str. Berzei dreapta pe str. Mircea Vulcanescu -> C-tin Noica -> Sos. Cotroceni stanga pe Bd-ul Geniului dreapta spre Mihail Sebastian.

Intrebari:
1. Cat de aglomerat este? Eu am 2 ore la dispozitie sa ajung smile.gif
2. Rute ocolitoare?!
3. Sfaturi/opinii si altele wink.gif

PS: la cererea lui poll man am lipit de un topic mai vechi tongue.gif
Watcher
QUOTE (mike.omega @ Oct 14 2008, 06:15 PM) *
Asaaa, cum nu tin minte sa fi vazut astfel de topic vin si cer si eu ajutorul cui o vrea sa ma ajute smile.gif
Am si eu nevoie sa stiu cam cum e traficul sau cum pot ajunge de pe DN1 in zona Razoare biggrin.gif

Traseul pe harta arata in halu urmator: Piata Presei Libere -> Arcul de Triumf -> Piata Victoriei dreapta pe str. Buzesti -> Str. Berzei dreapta pe str. Mircea Vulcanescu -> C-tin Noica -> Sos. Cotroceni stanga pe Bd-ul Geniului dreapta spre Mihail Sebastian.

Intrebari:
1. Cat de aglomerat este? Eu am 2 ore la dispozitie sa ajung smile.gif
2. Rute ocolitoare?!
3. Sfaturi/opinii si altele wink.gif

PS: la cererea lui poll man am lipit de un topic mai vechi tongue.gif


Iti ajunge o ora, poate si mai putin.
Nu ai nevoie de ocolitoare :-)
Singura chestie e sa faci drumul de dimineaa si pana pe la 1500 asa. Poate chiar 1600 sa fii la Piata presei. Nu mai tarziu.
vio
CITAT(mike.omega @ Oct 14 2008, 05:15 PM) *
Asaaa, cum nu tin minte sa fi vazut astfel de topic vin si cer si eu ajutorul cui o vrea sa ma ajute smile.gif
Am si eu nevoie sa stiu cam cum e traficul sau cum pot ajunge de pe DN1 in zona Razoare biggrin.gif

Traseul pe harta arata in halu urmator: Piata Presei Libere -> Arcul de Triumf -> Piata Victoriei dreapta pe str. Buzesti -> Str. Berzei dreapta pe str. Mircea Vulcanescu -> C-tin Noica -> Sos. Cotroceni stanga pe Bd-ul Geniului dreapta spre Mihail Sebastian.

Intrebari:
1. Cat de aglomerat este? Eu am 2 ore la dispozitie sa ajung smile.gif
2. Rute ocolitoare?!
3. Sfaturi/opinii si altele wink.gif

PS: la cererea lui poll man am lipit de un topic mai vechi tongue.gif



asta la ce ora a zilei vrei sa se intample?? poti face si 3 -4 ore daca si ploua ... biggrin.gif la razoare ocolesti mult pe traseul ala ...
mike.omega
Intervalul pe care il am la dispozitie e 10-12(ziua smile.gif ) intr-o luni, pe 27 tongue.gif

@Vio: trebuie sa ajung pe str. Sergent Nutu Ion si alta ruta directa n-am gasit biggrin.gif Insa sunt deschis la propuneri smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.