Help - Search - Members - Calendar
Full Version: pret final la "second hand" din 2007....
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
popescu81799
buna,

Credeti ca din 2007 masinile la mana a doua vor fi mai scumpe sau mai ieftine.....sau la acelasi pret?

merci.
air_wolf
da. biggrin.gif initial vor fi mai scumpe apoi se va reveni asupra deciziei, statul va trebui sa innapoieze banii dar n-o va face si pina la urma va fi ca unii vor cumpara mai ieftin altii mai scump... criptic, nu? sad.gif
Adrian81432
Din ce am auzit se va baga o taxa ecologica f mare pt masini. Care in unele cazuri e dubla fata de vama. ( 2500 euro pana pe la 7-800)(depinde de euro 1,2,3,4 etc) Deci pretul de la 1 ianuarie va fi mai mare pt masini
Adrian81432
7000-8000 euro. nu exagerez (in cotidianu parca era un articol)
popescu81799
ce vrei sa spui cu 7-8000 ? pretul final va fi mai mare cu 7-8000?
TDiFan
Probabil la masini cu capacitatea cilindrica peste 3000cmc.
Adrian81432
e o taxa de mediu (taxe f mari pt masini non euro euro 1 etc si din ce in ce mai mici pt euro 3 euro 4
Otto73
incercati acest calculator pentru taxele din 2007:

http://www.evz.ro/static.php?pagename=taxeauto
popescu81799
otto,

merci pentru calculator ... interesant .... poate mi s-au stricat mie ochelarii...dar nu prea vad diferenta mare pe care o prezic unii la tv
Luca73291
QUOTE(popescu81799)
otto,

merci pentru calculator ... interesant .... poate mi s-au stricat mie ochelarii...dar nu prea vad diferenta mare pe care o prezic unii la tv


ei nu, eu am o diferenta de fix 1.000 EUR de la ce am cumparat anul asta fata de ce scrie acolo ca va fi! (2200 cc, 6 ani, euro3)
Eren
nu este foarte clar dar din ce am auzit eu de la oamenii care chiar sunt interesati de asta(aia care aduc masini de afara) taxele se vor mai scumpii un pic in general.dar romanul tot o sa cumpere de afara k sunt mai ieftine si mai bune decat aici
florin55503
in ceea ce priveste taxa de mediu deja o delegatie a comisiei europene va veni la buc pt a convinge guvernul sa renunte la ea. ungaria e data in judecata pt ca a refuzat sa renunte la o taxa de inmatriculare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.