Help - Search - Members - Calendar
Full Version: primera MCVT
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
Bogdan49938
are cineva primera 2.0 MCVT? sunt curios cum merge si care sunt costurile de intretinere.
Bogdan49938
chiar n-are nimeni? m-ar fi interesat opiniile posesorilor, dar daca nu sunt, asta e. ma bate gandul sa fac un schimb de la 1.6 acenta la 2.0 acenta MCVT . consuma mai mult dar probabil ca si merge mult mai bine.
Mircea38023
Se pare ca nu are nimeni....Sincer m-ar interesa si pe mine ceva feedback.
Daca nu pentru MCVT, chiar si pentru 2L cu cutie manuala.

Pe la anul, s-ar putea sa ma arunc la asa ceva, si sa i-o dau pe asta cumnatului meu....Desi...tot o alfa 159 imi face cu ochiul wink.gif
Bogdan49938
e frumoasa si alfa, nimic de zis. probabil ca e si "adevarata". dar costurile de revizii ma descurajeaza sa cumpar asa ceva .
insa dupa ce am vazut cam ce rezistenta e masina asta(primera) in comparatie cu alte masini , cel putin deocamdata nu imi doresc altceva decat o primera mai bine echipata cu motor de 2.0 benzina si MCVT.
Mircea38023
Oricum....daca e sa ma hotarasc sa merg tot pe Nissan, mai astept pana la anul prin vara....Eu zic ca ar cam fi timpul sa apara vreun inlocuitor. Si poate...e cel putin la fel de frumos.
Bogdan49938
greu de crezut, avand in vedere implicatiile Renault in politica Nissan. cel putin cu modelul ala Tiida care se vinde deja in Japonia au dat-o in bara rau de tot. ca sa nu mai zic de modelul Note. asta e si motivul pentru care ma grabesc sa schimb masina-e ultimul nissan cu motorizare nissan. o sa vedem noi ce motoare de renault apar pe viitoarele nissan-uri!
Mircea38023
Sincer sa fiu, am fost extrem de incantat de faptul ca, in varianta 1.9 dCI, am pe masina un motor Renault.

Pe langa o gramada de bube care apar la masinile Renault, motoarele sunt chiar ok. Mai ales dieselul asta....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.