Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce culoare sa iau ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
stefan85205
Buna ziua,

Din salariul mic pe care il am incerc sa fac niste rate pentru un VW Polo si am o problema.Am vazut ca Arabu84756 a intrebat daca se face mata culoarea neagra in timp si m-a pus pe ganduri. Asta deoarece nu stiu ce sa aleg intre negru simplu si negru perlat.
Pur si simplu nu stiu ce sa iau. Negrul acela perlat (black magic) se vede in soare ca(,) cacaoa cu lapte (sau laptele cu cacao biggrin.gif ma rog). Si din acest motiv mi-ar place negrul simplu, dar o sa am probleme cu el din cauza ca este simplu ?. Eu vroiam negru metalizat, dar nu are, are ori simplu ori perlat.
Tin sa mentionez ca nu ma intereseaza ca se murdareste ca o sa o spal de cate ori va fi nevoie, doar este bijuteria mea.(va fi, ma rog). biggrin.gif

Stefan.
stefan85205
Nu ma ajuta nimeni ? :wave:
Lucian72846
Dupa parerea mea , Polo arata super ok in culori deschise , dar daca tie iti place negru mergi atunci pe negru perlat !
TDiFan
Eu am Black Magic Perleffect, dar sincer nu il recomand din mai multe motive, cum ar fi nuanta la soare, potrivirea culorii in urma unei revopsiri etc.

Ce am patit de curand, mi-am gasit in parcare la METRO spoilerul spate zgariat binisor. Ma duc la un D&C sa imi faca o evaluare: 800RON toata afacerea. Am ramas UIMIT!! 8 milioane o nenorocita de bara. Si imi spune baiatul de acolo ca, culoarea asta e cam pretentioasa si ca daca ar fi fost negru mat simplu, ar fi fost doar 3.5milioane.

Ii multumesc pentru evaluare si ma duc la un prieten vopsitor si mi-o scoate foarte bine.

In concluzie, nu merita, e mai mult un moft.
CatalinKRK
Argintiul, e culoare deschisa, rezista cel mai bine la praf si murdarie, si se potriveste bine la revopsire
stefan85205
Aoleo !, nici nu stiti ce mult m-ati ajutat baieti !!!!!.
Nu am cuvinte, va trimit cate un bax de bere prin posta. biggrin.gif

Deeeeeci : clar, da` CLAR vreau sa iau negru si eram in cumpana intre negru simplu si negru Black Magic.

Sincer nici mie nu-mi place nuanta la soare a Black Magic-ului si pe deasupra m-ai mai si speriat TDiFan cu preturile retusarilor !!!.

Pai atunci e clar - Negru simplu.
TDiFan
Cu multa placere daca ti-am fost de ajutor. Sa ne auzim de bine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.