Help - Search - Members - Calendar
Full Version: unde sa NU ne spalam masina!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Rares33010
Salutare!
Am si eu un of ... ce naiba e de facut atunci cand nu esti multumit de serviciile unei spalatorii?
Va zic si voua ca sa va feriti. Ocoliti spalatoria auto de pe strada Moinesti (cart. Militari) cea care este exact lang calea ferata.
De curand patronii si-au extins afacerea, au facut si o mica incapere de termopan cu cafea si sucuri, si binenteles ca au crescut tariful pt un spalat de la 10RON la 12RON. Cica in 12 RON iti spala masina cu solutie activa, iti da cu ceara si iti da si negru pe roti. Asa zice ca face. In realitate, azi am patit-o si nu e prima data, cand era sa plec cu masina murdara de acolo daca nu faceam putin scandal. Dupa ce mi-a dat cu solutia aia "activa" si mi-a spalat-o de 3 ori la jet imi mai ramasese noroi pe spoilere si praf pe geamuri, ca sa nu mai zic si de 2 gainaturi pe care omu' le-a sters cu mana. Cand i-am atras atentia individului a venit unul mai doct si imi arata el mie cu dadea cu carpa uda si se lua praful de pe masina. Am protestat zicandu-i ca daca voiam sa imi sterg masina cu carpa uda puteam sa o fac si eu in spatele blocului si nu mai veneam sa dau 12RON. A muncit apoi saracu' individ sa o scoata la lumina insa cand am plecat de acolo masina era plina de pete de apa de parca as fi spalat-o cu apa cu dero si fara sa o limpezesc. Un pachet de draci am plecat. Ca sa nu mai zic si faptul ca patronul, un tip extrem de obraznic, vine mai tot timpul si le atrage atentia angajatilor sa nu cumva sa dea cu prea multa solutie d-aia "minune". Si nici cu apa prea multa ...
M-am saturat sa tot platesc aiurea pentru un serviciu si sa nu il primesc la calitatea la care trebuie sa fie. Cand ma duc la paine si iau o paine de 5000 nu imi da o paine de acum 3 zile ci una proaspata ca "asa trebuie sa fie", nu?
Stie cineva o spalatorie calumea in Militari?
Ma gandeam ca pana la urma cea mai buna ramane spalatoria automata la perii de la benzinaria MOL si o data pe an mai adaug o polishare la masina.
Voi ce ziceti? De ce v-ati mai lovit la capitolul asta.

Toate cele bune!
daniel80843
nu stiu spalatorie buna in militari dar este una buna pe Prelungirea Ghencea,cea cu faianta portocalie si albastra (intre str.Brasov si Riul Doamnei).cam scumpa mai nou.nu mai spala masina cu peria daca ti la vopsea.numai bine.
Luka
In militari, in zona respectiva (pta gorjului), mai sunt vreo 2 spalatorii, dar nu merita nici una. Pe langa ca sunt aglomerate, nici serviciile oferite nu sunt cine stie ce.
Mai bine gaseste o spalatorie decenta in oras, undeva in drumul tau si mergi numai acolo.
Vlad72257
Din experienta proprie va recomand:

Sa nu spalati masina la nici o spalatorie din aceea non-stop pe strada aia,intre Hala Traian si B-dul Unirii.

Sa o spalati la spalatoria aia micuta mai sus de Dimitrov,spre Pantelimon,putin inainte de autogara cu microbuze.(dar s-ar putea sa va plictisiti,stau vreo 40-45 de min la o masina)
mihai83654
dar de benzinariile de la OMV ce parere aveti? sunt bune?
se merita sa speli masina la spalatorie specializata?
grenouille
QUOTE(Vlad72257)
Din experienta proprie va recomand:


Sa o spalati la spalatoria aia micuta mai sus de Dimitrov,spre Pantelimon,putin inainte de autogara cu microbuze.(dar s-ar putea sa va plictisiti,stau vreo 40-45 de min la o masina)


mie mi-au spalat-o la -20 de grade cu apa RECE si datile urmatoare am plecat cu oglinzile patate de acolo...
Adin.C
spalatoriile de la OMV... sunt okay, una proasta e aia de pe Mihai Bravu - Pitt Stop, masina iese cu pete, daca ai frunze uscate ( care intre timp s-auudat bine) in spate la parbriz ( trebuie sa deschizi portbagajul ca sa le arunci), acolo le lasa daca nu-i tragi de maneca, praf pe la colturi, in masina, etc.. mai toate din zona Obor sunt destul de slabe, asa incat aproape ca nici nu mai ai pretentii... sau te duci la "saloane" de cosmetica auto...
Vlad72257
QUOTE(fortelady)
mie mi-au spalat-o la -20 de grade cu apa RECE si datile urmatoare am plecat cu oglinzile patate de acolo...


Ciudat,eu am obeservat ca sunt foarte atenti cu masina.Asta e chiar un desavantaj,ultima oara am stat aprox o ora si nu era nimeni inaintea mea,interior-exterior-ceara,3 baieti.

Acum nu vreau sa fiu rau,dar poate nu e o idee foarte buna sa-ti duci masina la spalatorie la -20 grade si din ce vad ai fost si "datile urmatoare",deci nu a fost chiar asa de rau biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.