Help - Search - Members - Calendar
Full Version: dublura chei
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Rares33010
Salutare tuturor!
Stie cineva unde pot face o dublura la chei? Mai exact, am un fiat stilo cu cheie tip briceag si vreau sa-mi scot o dublura la singura cheie care mi-a ramas. Ma intereseaza daca in afara de mersul la unul din dealerii Fiat am si alte alternative.
Multumesc mult!
cavalyere
QUOTE(Rares33010)
Salutare tuturor!
Stie cineva unde pot face o dublura la chei? Mai exact, am un fiat stilo cu cheie tip briceag si vreau sa-mi scot o dublura la singura cheie care mi-a ramas. Ma intereseaza daca in afara de mersul la unul din dealerii Fiat am si alte alternative.
Multumesc mult!


EVENTUAL LA HOTI :angel:
air_wolf
n-ai, daca e cheie cu cod. erau unii pe mosilor dar nu stiu daca pot face si cheile cu cod.
CPI
E un nene la obor, nu stiu exact unde. Trebuie sa ii dai seria de caroserie or something. La Accord era vreo 250 RON fata de 900 la Honda.
grenouille
la un dealer ai incercat?

edit - scuze, nu am vazut ca ai zis "in afara de dealeri"
air_wolf
eu nu mi-as da seria si cheia la un necunoscut. fiecare face cum crede, prefer mai sarac cu 650 de lei decit sa alerg sa recuperz o paguba de citeva mii de euro.
tommy59961
eu zic ca tot la dealer e mai bine. si mult mai sigur !
Ghita A.
Ma indoiesc ca nu sunt in Bucuresti copiatori de chei. Avem in Alba un tip care neoficial face si chei de masina. Cam de orice natie. Le face pe loc, in fata ta, si le si seteaza cipul (in special la nemtesti - dar nu exclude alte marci).
Baby Blues
Si eu as prefera Reprezentanta. Sa va spun "faza" petrecuta de curand in Baia mare: Un tanar de pe la noi isi ia un credit de vreo 8000 de E si f.bucuros isi achizitioneaza din Piata -auto, de la un cumparator din Salaj, un Golf IV. Foarte mandru de noua sa achizitie abia poate sa adoarma duminica seara. O spala la spalatorie (full extra clean),Iese pe balcon, isa admira masina, mai coboara, se uita la ea, etc. Luni dimineata se trezeste cu o ora mai devreme decat de obicei foarte nerabdator sa-si vada noua achizitie. Surpriza!!!!!!!!!! masina nu mai era in parcare. Ghinion!!!!!!. Baiatul o cumparase cu o singura cheie se pare, urmand ca fostul proprietar sa -i dea si cealalta cheie peste cateva zile. Politia il cauta pe fostul proprietar. Surpriza. Era plecat in afara. Poate se va intoarce in cateva luni cand se va "raci " totul . va declara probabil ca nu are nimic de a face cu asta si saracul nostru tanar va ramane tot fara masina. Deci ???????
Davidinho
Mama cat de naspa...Cred ca as fi deprimat luni de zile blush.gif
Treaba cu cheile e ff serioasa si nu as lasa pe absolut nimeni sa imi faca alta sau chiar si sa mi-o repare in afara de REPREZENTANTA.
Baby Blues
Cred si eu ! Asa ca sfatul nostru pt Rares este sa-si faca dublura la o reprezentanta. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.