Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ajutor la moderare
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
krysty
intrucat in scurt timp forumul se va extinde si in proportie de 80% se va trece la un alt format va fi nevoie ca echipa moderatorilor sa se mareasca cu un membru, doi.
asa ca asteptam propuneri din partea voastra.
M i h a i
pai eu zic sa fie luati in considerare cei vechi si inca activi pe forum asa ca george cu imprza lui cu tot. altul nu-mi vine in minte. bine ca n-aveti nevoie de mai multi
alex20
da..si eu is de acord vechimea si implicit activitatea ii un cirteriu corect de alegere.in fond nu-i test de iq sau concurs artistic...deci vechimea ar fi cam singuru criteriu de selctie
guerilla
din pacate sau din fericire, cum vreti voi sa ii spuneti, vechimea nu va fi singurul criteriu.
mai trebuie tinut cont si de aspectul etic, precum si de cunostintele din domeniu.
oricum vom analiza toate propunerile voastre pentru ca voi il/ii veti alege.
M i h a i
aveti dreptate sa fie si alte criterii, cum ar fi cunostintele si etica. insa etica este in directa legatura cu vechimea. cum altfel sa-ti dai seama de caracterul omului. d-aia l-am si propus pe george. chiar daca ne contram pe teme de masini asta nu inseamna ca nu-i de treaba (cel putin pe forum). oricum daca puneti vreunul d-ala care sufera de admin si care una doua ne sterge ne da ban sau mai stiu ce,o sa se strice atmosfera. uite, mie personal modul in care s-a facut moderare pana acum mi-a conventi. multa felxibilitate. ori flexibilitatea e necesara pt ca daca avem topic skoda de ex., pana la urma se va ajunge, prin comparatie sa vb si de alte masini pe acelasi topic. iar daca voi atunci ati fi sters...n-ar mai fi iesit nimic.
V l a d
parerea mea este ca tot moderatorii trebuie sa propuna o lista cu noi moderatori si noi sa votam in functie de cum am comunicat in trecut cu cei inscrisi in forum si de ce informatii au publicat acestia. votam cu placere si ne pare bine ca forumul se extinde. problema este ca unii intra sa dea doar cateva mesaje si dupa asta dispar.
si va rog alegeti niste moderatori care sa nu abuzeze de noua lor pozitie in forum.
multumesc si la mai mare!
krysty
a ajunge moderator nu inseamna ca ai obtinut aceasta "functie" pe viata. daca abuzezi de acest lucru poti pierde oricand acest "privilegiu"! cat priveste comparatiile pe un topic dedicat exclusiv unei marci... suntem constienti ca acest lucru nu poate fi impiedicat, insa sa nu se abuzeze. alfel se poate deschide un nou subiect x vs. y.

dar sa revenim la subiect. cam putine propuneri. sa intelegem ca nu prea aveti incredere intre voi?
guerilla
pai noi nu putem propune. n-ar fi fair sa ne facem publice afinitatile si apoi sa votati voi doar niste nume impuse.
asa ca: propuneti!!! cat e gratis
M i h a i
pai n-avem de unde alege. in afara de george, marius, omega, iulian8 (timisoara) restul ori posteaza f. rar ori sunt prea noi si cu toate ca acum sunt activi, poate inr-o saptamana doua le trece. acum din cei 4 sa vedem cati vor si cati se pricep...
guerilla
omega este deja moderator.
restul au fost trecuti pe lista.
V l a d
propuneti voi si noi votam eu zic ca asha e cel mai bine! poate ca unii pot fi subiectivi in alegere asa ca fiti voi obiectivi si noi vom incerca sa fim la fel la randul nostru cand votam.
Rai
nu stiu ce trebuie sa faca un moderator dar ar trebui sa fie unul care e serios intra des si mai stie si ceva de masini eu am urmatoarele propuneri:
f indicat george si mihai.
la motoare nu stiu unul mai bun decat ion.
si la masini sh iulian8.
sper ca nu vom avea probleme caci in cele din urma tot forumul sufera.
G e o r g e
stiu ca v-am tampit pe toti cu impreza mea
si am apararut cam rar in ultima vreme
de acum am revenit si astept confruntari pe taramul masinilor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.