Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Poze -pe unde am calatorit
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
TLS-09
Avind in vedere ca am intrat in era digitala (unii dintre noi mult mai tirziu decit era cazul, si aici vorbesc despre mine) m-am gindit sa deschid un nou topic in care sa "trintim" cite o poza doua de pe unde am fost (in tara sau strainatate).
TLS-09
O sa incep cu Timisoara.
TLS-09
Bega
TLS-09
Tot de pe Bega citeva.
TLS-09
Iarasi
TLS-09
Porumbeii din centru ( cei care stiu Timisoara recunosc porumbeii din fata Operei locul unde se aduna microbistii)
TLS-09
In fata Centrului Militar.
TLS-09
Monumentul Ciumei (o copie a celui din Viena, evident mai mica si mai putin reusita). Locatie Piata Libertatii.
TLS-09
Evident Catedrala.
TLS-09
Tot Catedrala.
TLS-09
Opera.
TLS-09
Centru
TLS-09
Centru
TLS-09
Pentru posesorii de Ford
TLS-09
Merg mai spre vest in speta aproape de Viena si anuma la Parndorf (cca 30 Km inainte de Viena). Aici merita oprit pentru magazinele de firma, de fapt un mini-orasel format doar din buticuri (Puma,Nike, Levi's ...etc) unde sint preturi bunicele iar uneori sint niste reduceri (parca vara) ceva de speriat.
TLS-09
Toata chestiunea consta in magazine lipite de alte magazie (doar impresia este a unui orasel pentru ca sint construite sub forma unor case). E usor de reperat de pe autostrada cum se merge spre Vine pe partea dreapta dupa iesirea din Ungaria la cca.15-20 Km.
Alex-F1
Ohooo, sara buna consatene.... :wave: ....buna idea cu topicul asta....am si io acasa niste poze cu adevarat artistice, de referinta....dar din pacate majoritatea sunt pe hartie, dar se pot si alea transforma in digitale fara probleme.....chiar ma gandeam ca ar trebui sa-mi fac un album separat cu cele mai faine/deosebite/spectaculoase poze facute de mine ever....am un dulap plin cu albume.....cred ca sunt in jur de 8-9 mii de poze pe hartie si alte 2-3 mii digitale (pe hard, nu in dulap biggrin.gif )....si asta fara cele ale sotiei.... blink.gif O sa ma holbez si io pe-acasa sa vad ce poze faine gasesc si pe cum le gasesc, asa o sa le postez aici....

Io as zice sa fie aici doar poze mai faine, mai deosebite/spectaculoase, nu orice poza, ca asa o sa bage toata lumea tot felul de poze si va deveni un topic fara prea mult interes....uite, chiar tu ai inceput cu stangul.... biggrin.gif ....ai bagat nene poze cu Bega aia "limpede ca cristalul".... :bash: ....sau tu vrei sa faci antireclama orasului nostru... :boxing: ....ce-o sa zica acuma "strainii"? Ma rog....sa speram ca vor fi poze pe bune, nu luate de pe net.....ca era asta digitala are avantaje, dar si dezavantaje :angel: Vorbeamos....
TLS-09
Acuma chiar din Viena.
Cladirea Parlamentului, unde poti urca pe trepte linistit, fara SPP, fara senatori burtosi care sa se uite la tine ca la un gindac si pazita in fata de un singur politist.
TLS-09
Tot in fata Parlamentului
TLS-09
Vedere spre Hoffburg (palatul de vara).
TLS-09
Vechea intrare in palatul de vara.
TLS-09
Aceeasi intrare
TLS-09
Muzeul de arta sau cel de stiintele naturii???(sint situate fata in fata si nu mai bag mina in foc pentru unul sau altul).
TLS-09
Asta-i de arta si ala era de stiintele naturii(m-am lamurit).
TLS-09
Statuia Mariei Tereza (situata intre cele doua muzee mentionate si avind fata spre palatul de vara)
TLS-09
Curtea palatului de vara Hoffburg locul in care se afla si Cancelaria Primului Ministru si o serie de ministere . Aceeasi impresie: plin de turisti, foarte putini politisti te poti plimba absolut relaxat.La iesirea din palat sint citeva birouri ale unor secretari de stat . Practic te duci pina la aia la usa si nu te intreaba nimeni de sanatate, nu te umfla pe sus legitimeaza etc.
TLS-09
Curtea interioara.
TLS-09
Intrarea in muzeu
Mariustom
Salutare :wave:
Dacă tot ne-a provocat "fratele" Cristian, iaca vin și eu cu niște poze din concediul de anul ăsta, făcut la Praid, lângă Sovata biggrin.gif (da, știu, unde a făcut Nicu armata biggrin.gif ).
Deci, nr.1: intrarea în mina Praid (se intră doar organizat, cu autobuzul)
Mariustom
Nr.2, coborârea scărilor, din locul unde ne-a lăsat autobuzul:
Mariustom
Nr.3, în mină:
Mariustom
Nr. 4, tot în mină:
Mariustom
Nr. 5, pe drumul dintre Praid și lacul Roșu:
Mariustom
Nr. 6, în același loc cu nr.5, niște motocicliști maghiari (de fapt motoarele lor :bash: ):
Mariustom
Nr. 7, un perete de stâncă, de lângă lacul Roșu:
Mariustom
Nr. 8, Cheile Bicazului 1:
TLS-09
Serviciile de masa al lui Franz Iosef (unul din ele ca erau o gramada)care nu aveai voie sa le pozezi dar la cite poze faceau aia pe sestache nu am rezistat fara sa fac si eu una
TLS-09
Curtea palatului de iarna Schonnbrun
TLS-09
Centrul Vienei, Biserica este Stphan's Dom (Sf.Stefan)
Mariustom
Nr. 9, tot Cheile Bicazului:
TLS-09
Am constatat ca nu se vede biserica, asadar unde apare, aia e
Mariustom
Nr. 10, tot Cheile Bicazului:
TLS-09
St.Stefan
TLS-09
La fel
TLS-09
Idem
TLS-09
Interior Sf.Stefan
TLS-09
Scara spre amvon, in piatra
TLS-09
Partea inferioara cu autoportretul sculptat al mesterului
Mariustom
Nr. 11, barajul și lacul Bicaz:
TLS-09
Interior
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.