Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PROASPAT! quattroporte busit :))
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
r4mp
Acum 5 minute inainte sa postez : Una bucata Quattroporte cu numere rosii, lovit de una bucata Leon de asemenea cu numere rosii! Iar la volanul leonului, ce crezi? O blonda :clapping: biggrin.gif biggrin.gif bicycle.gif

http://img301.imageshack.us/img301/6768/image201gl2.jpg
scz pt calitate dar telefonul era cel mai la indemana
CatalinKRK
Eu nu vad nimic din poza zi-ne si noua ce avarii au fost (nu par prea mari) si cum s-a intamplat daca ai vazut...

Legat de blonda de la volan o zici de parca ar fi ceva normal, nu uita ca statisticile spun ca femeile conduc mult mai bine decat barbatii (d-aia au si prime mai mici la asigurari, nu?) asa ca situatia asta e chiar inedita :bash: Evident realitatea e alta...
MotorHead
QUOTE(Catalin76061)
Legat de blonda de la volan o zici de parca ar fi ceva normal, nu uita ca statisticile spun ca femeile conduc mult mai bine decat barbatii (d-aia au si prime mai mici la asigurari, nu?) asa ca situatia asta e chiar inedita :bash: Evident realitatea e alta...
care statistici? si ce inseamna "mai bine"? poate doar daca ne luam dupa numarul de accidente
CatalinKRK
Ma refer la faptul ca ratele de asigurare sunt mai mici pentru femei decat pentru barbati, care presupun ca se bazeaza pe statistici
MotorHead
Da, presupunerea poate fi corecta, doar concluzia ca "femeile conduc mult mai bine decat barbatii" e gresita.
r4mp
pai , avarii la quattroporte : usa fata + spate, stalp dreapta si prag.. din cate am observat. sarise si airbag`ul lateral fata, iar la leon am observat ca era pe jos grila fata... Cea cu leonul a vrut sa intoarca peste sina de tramvai ( la ... 3 metri de peron? ) asta de pe banda 1 sau parcata nu stiu exact iar cel cu quattroporte`ul mergea pe sina de tramvai... n-am stat ca babele la geam sa vad ce si cum .. am mai primit si un tel si a trebuit sa plec! sincer mi-e mila de RCA-ul Leonului
marius68582
QUOTE(Catalin76061)
nu uita ca statisticile spun ca femeile conduc mult mai bine decat barbatii (d-aia au si prime mai mici la asigurari, nu?)


he he,uita asa apar legendele urbane.Femeile nu conduc mai bine decat barbatii iar statisticile nu spun asta.
Statistic vorbind,femeile sunt implicate in mult mai multe accidente decat barbatii,atat doar ca accidentele in care sunt implicate femeile sunt de cele mai multe ori fara pagube mari si fara victime,accidente minore...Statistic vorbind...din cauza asta primele de asigurare ale barbatilor sunt mai mari,pentru ca desi noi comitem mult mai putine accidente sau sansa de a fi implicat intr-un accident este mult mai redusa daca esti mascul,atunci cand totusi se intampla...e de rau(barbatii cirula cu viteze mai mari,bravura la volan etc)
CatalinKRK
Devenim offtopic.gif ... sunt de acord cu amadoi daca va uitati mai bine la postul meu.
@ tt: Am scris ca realitatea e alta, nu?
@ marius: Ai perfecta dreptate, nu vreau sa intram intro discutie cine e mai bun sofer, cel ce face 4-5 accidente minore sau cel care face unu si bun. Sunt multe lucruri aici de spus pe tema asta, de completat la ce ai spus tu (cati km fac femeile si cati barbatii pe an, etc), postul meu nu a avut un caracter de concluzie la o cercetare stiintifica ca femeile etc... wacko.gif

Comparativ cu accidentul de alataieri noapte e bine ca asta nu iese din evidenta decat prin ineditul pagubelor materiale...da nu se compara cu cel cu Maybach-ul lu' Jiij.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.