Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Suzuki Wagon R+ vs Opel Agila
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Catalina79479
Suzuki Wagon R+ si Opel Agila, ce parere aveti despre cele doua?
*****81107
OPEL AGILA

SUZUKI WAGON R+

Probabil ca FIAT PANDA e mai buna.

Vrei neaparat masini de tip wagon?
Chiar daca arata incapatoare nu sint mai mari ca si sa zicem Skoda Fabia.
Iar ca si calitate nu sint mai bune ca si Skoda Fabia.
Atunci de ce?
stefan44002
Eu conduc un Agila 1,0 din 2002. Am facut deja 20.000km cu ea si nu am avut nici o problema. Doar o revizie la care am schimbat consumabile.
O masina buna pt oras, dar incomoda de condus la drum lung ( obositor, peste 200km). Suspensie rezistenta, dar rigida.
Suzuki este aceeasi masina, dar difera motoarele si mici amanunte de detaliu.
Pro -Suzuki : exista si varianta 4x4.
Nu sunt rele, dar depinde la ce bani poti sa o iei, da si tu amanunte
Catalina79479
Am gasit un Suzuki Wagon R + din 2003 cu 51000 Km , toate dotarile , la 6300 euro.( Vreau sa-mi cumpar o masina pana in 6300 euro, care sa consume putin, sa fie la intretinere nu foarte scumpa. ) :ewpu:
R a z v a n
QUOTE(*****81107)
Vrei neaparat masini de tip wagon?
Chiar daca arata incapatoare nu sint mai mari ca si sa zicem Skoda Fabia.
Iar ca si calitate nu sint mai bune ca si Skoda Fabia.
Atunci de ce?

Poate pentru ca nu vrea sa parcheze la carrefour noua ei Skoda Fabia intre alte doua Skoda Fabia?! blink.gif
Catalina79479
:boxing:
*****81107
QUOTE(Catalina79479)
Vreau sa-mi cumpar o masina pana in 6300 euro, care sa consume putin, sa fie la intretinere nu foarte scumpa. ) :ewpu:


Cat costa o Kia Picanto (noua) in Romania? E mai mult de 6300?
Virgil47474
QUOTE(*****81107)
QUOTE(Catalina79479)
Vreau sa-mi cumpar o masina pana in 6300 euro, care sa consume putin, sa fie la intretinere nu foarte scumpa. ) :ewpu:


Cat costa o Kia Picanto (noua) in Romania? E mai mult de 6300?


ce legatura are cu topicul??? :bash:
*****81107
QUOTE(Virgil47474)
QUOTE(*****81107)
QUOTE(Catalina79479)
Vreau sa-mi cumpar o masina pana in 6300 euro, care sa consume putin, sa fie la intretinere nu foarte scumpa. ) :ewpu:


Cat costa o Kia Picanto (noua) in Romania? E mai mult de 6300?


ce legatura are cu topicul??? :bash:


Cum ce legatura are?
Catalina vrea o masina pina in 6300 care sa consume putin. Kia Picanto consuma putin iar daca nu costa mai mult de 6300 e mai buna decat un Suzuki Wagon R+ vechi.
Catalina79479
Suzuki , despre care e vorba, e din anul 2003.
stefan44002
Catalina, e un pret corect pt. masina.Nu are rost sa spun aici ca nu gasesti masini la km aia si din 2003 la pretul de 6300.
*****81107,
O Kia Picanto, cu toate taxele(30% +TVA) nu gasesti la banii aia.
Ar fi avantajos sa o iei doar in leasing, dar Catalina se pare ca vrea sa o ia cu banii jos.
Catalina, incearca sa mai scoti 2-300 euro , poate o iei in 6000.Si, vezi sa nu fie lovita masina.
Bafta.
Catalina79479
Sper sa reusesc sa negociez.Inainte de a o cumpara merg la o verificare cu ea : la un service. Dar, oare, este o alegere buna? Intretinerea masinii e costisitoare? Sunt putine masini in Romania si nimeni nu poate sa- mi spuna. Ma gandesc ca daca am sa am nevoie de vreo piesa de schimb gasesc? si daca gasesc la ce pret? :ewpu:
stefan44002
Asa e sunt putine masini in Ro.Despre intretinere, eu o fac pe firma la un service Opel - acolo e mai scump.Dar cred ca e la fel de scumpa ca la orice Opel.Trebuie sa gasesti un service universal care se baga la reparatia ei - va fi mai ieftin.Piese se gasesc - masina se fabrica inca in Ungaria.
Ca masina de oras , este excelenta, te strecori usor, o parchezi usor.Pozitia inalta a scaunului soferului te ajuta f mult .As spune ca ea fost masina cea mai usor de parcat dintre toate pe care le-am condus( nu putine)
La drum lung nu e prea grozava, datorita conceptiei, dar te descurci mai bine decat cu un Matiz, de ex.Daca nu conduci sportiv, e ok.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.