Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NOUA SKODA OCTAVIA - motorul 1.6 MPI e OK ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Pages: 1, 2
todinca99047
o sa incerc sa-mi fac o programare pe sambata la TM....dar mie ca nu au astia ambele modele pt drive test smile.gif)
DORU
Esti din TM? Daca gasesti un FSI la drive-test, te descurca GhitaTM cu a lui 1.6MPI. Insa daca motorul vrei sa-l incerci, gasesti sigur un VAG din aceeasi clasa cu 1.6FSI sau MPI pt test. Cauta-ti agenda cu cunostinte...
todinca99047
o sa ma duc sambata la procar sa vad ce au pe drive test...mi-am facut si o programare pe net...sunt f curios daca ma suna smile.gif).....de asemenea salut ideea de a uni topicurile ....
TLS-09
Da de ce mai stai dupa programarea pe net?Visatorule ! biggrin.gif La cate mailuri le intra..............Mai bine suna-i sau chiar du-te direct la ei.Intreaba de Liviu Zimcea si discuta cu el.
todinca99047
smile.gif pai nu am cum sa ma duc numai sambata....in rest am programul de lucru pana la 18...am sa-i sun maine sa vad daca pot sa ma programez pe sambata
todinca99047
wow m-au sunat astazi si ma duc vineri sa fac drive test...se pare ca au numai tdi la oct 2...poate raman impresionat si imi iau trend tdi....oricum sunt genul care apreciza chestii de genul acesta...faptul ca ieri am facut cerere pe net si azi m-au sunat...au + pt asta smile.gif
todinca99047
astazi am fost si am facut un test drive la octavia...din pacate nu aveau nici una pe benzina...DIN FERICIRE am facut test drive cu 1.9 TDI 140 cp ...Doamne cum poate functiona motorul asta m-a uimit pur si simplu
robert92637
Daca ti-a placut incearca-l pe cel de pe RS de 170CP.
DORU
QUOTE(todinca99047)
astazi am fost si am facut un test drive la octavia...din pacate nu aveau nici una pe benzina...DIN FERICIRE am facut test drive cu 1.9 TDI 140 cp ...Doamne cum poate functiona motorul asta m-a uimit pur si simplu


1.9TDI are 105CP, iar 2.0TDI are 140CP. Banuiesc ca te-ai referit la al doilea, nu?
todinca99047
smile.gif da la 2 tdi 140 cp m-a referit....sunt un fan al benzinarelor si asha voi ramane, dar motorul asta pur si simplu m-a lasat fara cuvinte...putin cam zgomotos...mi s-a parut un motor extraordinar...daca as avea destui bani l-as cumpara fara sa mai stau pe ganduri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.