Help - Search - Members - Calendar
Full Version: salut
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
papazi84811
ce parere aveti de de fiat stilo 1.6 16 valve? Este buna merita vreau sa imi cumpar unu. Merita 9000 euro din 2004 37.000 km?[color=red]
Sorin82761
Eu zic ca merita masina e ok motorul iar dar esti sigur ca are doar atati km?
papazi84811
pai asa zice el???? nu stiu??? mergem pe incredere blush.gif oricum o sa o bag la un tester inainte daca este de acord


dar am auzit unele discuti ca motorul de 1.6 benzina nu este chiar asa bun sau consuma la 10.000 circa 300-400 gr ulei???
Sorin82761
Din cate stiu eu exista consum de ulei la masini indiferent de marca , eu zic ca motorul de 1.6 e ok ( din auzote ...ce am mai citit pe forum ) , singurele probleme care apar la stilo am inteles ca pe la puntea fata ( bucsi....) , dar cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ceva posesori de stilo ...oricum iti sugerez sa fi atent la km 39 000 km e extrem de putin din 2004 ......... , sa iti dau un exemplu : am prieten care aduce masini din GermaNIA , a adus un Stilo disel din 2004 cu 198 000 km masina arata fff bine , oricum eu iti zic sa fi atent la treaba asta si nu stiu daca cu testerul se rezolva ( daca a fost sters softu si rescris...bai bai ) , cel mai bine ar fi sa ai incredere in persoana aia sau sa o cunosti
papazi84811
nu o cunosc am gasit anuntul pe net o sa vad la fata locului. si mie mi se pare exagerat de putin in 2 ani si ceva???? doar atat


eu am un prieten care are un mertzan de 11 ani si are 50.000 km reali il crede cineva si un bmw de 4-5 ani si are 27-30.000 km cine draqu sa il creada sunt luate amandoua din tara de la reprezentantza

asa este cand nu ai bani sa o ei de nou te risti
o sa mai ma uit si prin targ sa vad ce gasesc
Sorin82761
Pai uite masina care am vandut-o eu acum avea 70 000 km si era din 95 , dar eu spun ca asa daca masina e adusa de afara e greu de crezut sa aiba numai atati km , daca te uiti pe mobile.de o sa vezi acolo masini de 2 , 3 ani si cam cati km au ....
Ionut45405
Poate km sa fie reali si sa fie o dauna "recuperata"... 3-400g/10000km n-ar fi mult, sa nu fie la 1000km! E drept ca producatorul accepta pana la 400g/1000. 1.6 a cam avut boala la consum de ulei si la ars bobine de inductie... La prima vedere mi se par cam multi bani (pe al meu nu cred ca iau 7500-1.8 Dynamic dotat bine dar din 2002, 70000 km, dar daca masina e "tzipla" si km reali, mai are si ceva dotari (nu geamuri electrice, inchidere si ABS ca au toate Stilo) poate merita. Daca e de la Autoitalia ar trebui sa mai fie inca in garantie ca are 3 ani, daca nu are doar 2 de la producator. Ochii mari!
papazi84811
ionut!!! tu ai avut ceva probleme cu fiatul?
cat consuma 1.8 in oras si afara?
daca ai avut probleme plz zile sa stiu la ce sa ma astept?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.