Help - Search - Members - Calendar
Full Version: casco
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
suliman48653
acum cateva zile un binevoitor romanas de-al nostru n-a gasit altceva mai distractiv de facut decat sa zgarie aproape toate masinile parcate in zona unde locuiesc. mi-a facut o urma de toata frumusetea,destul de adanca, de la un capat la altul al masinii pe partea soferului. pe partea cealalta mai am o zgarietura facuta mai demult.
intrebare: se poate repara pe casco?

astept si alte idei despre cum imi pot repara masinuta.
Lucian72846
da , se poate !
danmatyas
se poate repara pe casco dar cred ca trebuie sa vopsesti toata partea pe care ti-e zgarietura, si cred ca o sa se vada ca e vopsita.succes.
Alex72641
Firma de asigurari trebuie sa iti vopseasca toata usa, aripa sau de ce alta piesa e vorba. Cel mai bine ar fi sa te duci sa intrebi la firma de asigurari. Daca fac fite da-mi un mesaj si vedem ce se poate face. Am un prieten broker care are si service si astia intre ei au un alt mod de a intelege. Oricum totul o sa fie ca inainte si nu o sa se vada nici o diferenta
TLS-09
Citeste atent contractul de asigurare inainte de a te arunca la firma respectiva. Undeva in majoritatea contratelor este inserata o clauza conform caria asigurarea CASCO nu opereaza in cazuri de vandalism. Ori in cazul tau este clar vorba de vandalism, situatia i care probabil aia or sa comenteze ca nu te despagubesc si nu o sa ai timp sau chef sa te judeci aiurea cu ei. Pina se termina procesul numa bine o sa-ti dea rugina zgiraieturi.
Daca gasesti clauza respectiva "da-o altfel" in sensul ca ai vrut sa parchezi lunga un gard si ca era o sirma iesita din gard, nu ai vazut-o si ti-a facut zgirietura sau oricum alta explicataie decat vandalismul. Sau ca a trecut unul cu o teava (ceva acolo) si ca ai observat ca a zgiraiat-o din neatentie dar pina ai coborat jos din bloc nu mai era si nu l-ai mai gasit.
Oricum citeste atent contractul de asigurari.
Butnaru71161
chestia cu vandalismul este adevarata. dar este putin interpretabila. depinde de firma de asigurari. vandalism e si atunci cand un hot iti sparge geamul si iti fura casetofonul (geamul a fost vandalizat, casetofonul a fost furat).
in aceste conditii ce iti plateste casco?
mai intii trebuie sa declari la politie cum ai gasit masina. nu-ti da cu parerea ca a trecut unul cu cheia,cui, etc. spune doar ca asa ai gasit-o in parcare.
bafta si nervi de otel (o sa ai nevoie)
TLS-09
Nu este chiar cum spui deoarece este vorba despre un furt. Spargerea geamului nu este un scop in sine (distrugerea) ci doar metoda prin care se asigura accesul la casetofon sau ma rog ce vrea sa fure, hotul respectiv.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.