Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Radio CD mp3
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
Mihai84754
Puteti sa-mi recomandati si mie un radio CD cu mp3,wma,wav care sa citeasca cd-r cd-rw si care sa aiba si ID3 Tag la un pret de maxim 5 milioane?
Mihai84754
Radio CD-ul este pentru o skoda fabia care vine cu boxele instalate. E vreo problema cu impedanta (tre sa intreb la reprezentanta pana sa cumpar radio CD-ul?) sau toate radio CD-urile au o impedanta de 4/8 ohmi in functie de necesitate?
air_wolf
gasesti chiar la reprezentanta rcd/mp3. si ti-l si monteaza moka.
Andrei Suzuki
Da..sa te duci la dealer care are adaos 100%.

Uita-te la Clarion DB358RMP sau Alpine CDE-9846R/RM
Mihai84754
Mai uitat la cele 2 modele, dar am vazut ca Alpine ajunge pana la 10 milioane, l-am gasit in alta parte la 7 milioane. Nu stiti unde l-as putea gasi chiar la 5 milioane blush.gif
air_wolf
vezi sa fi avut pretul cu tva la 700lei. era sa iau si eu teapa asa mai demult.
Mihai84754
Am cautat si m-am oprit asupra a 3 modele:

Pionner - PIONEER DEH 2820 MP

Panasonic -PANASONIC CQ-C3303N

Alpine - CDE-9846R/RM

Diferenta de pret intre ele exista.
1. Care este cel mai bun ca performanta?
2. Care este cel mai bun pret/performanta?

P.S.: Ce garantie au modelele Alpine?
vma
Eu l-am luat pe asta Radio CD auto LG LAC-M8410R. Sunt foarte multumit!
Andrei Suzuki
Uite aici Alpine la 5 mil si un pic. http://www.car-sound.ro/CDE_9846R_RM-p377.html
Mihai84754
Am vazut ca sunt 2 tipuri de Radio CD-uri: unele au vizibil locul pe unde intra cd-ul, iar altele au un buton prin care de deplaseaza fata radio CD-ului pentru a putea introduce CD-ul. Mi se pare aiurea sa apesi pe un buton care sa "detaseze fata" pentru a introduce CD-ul. Si in plus, sistemul acesta se poate strica.
vma
Daca pleci cu ideea asta inseamna ca te astepti sa ti se strice si butonul de volum sa iti ramana la maxim smile.gif
Alex-F1
Poate un avantaj la modelele cu fata aia care se inchide peste fanta prin care bagi cd-ul ar fi ca interiorul (mecanismele, sistemul de citire etc) este ceva mai protejat de praf (care la noi este din belsug) decat cele care au fanta la vedere! Io tot timpul am praf pe marginea fantei si incerc periodic sa-l sterg de acolo cu degetul, cat intra si degetul ala mic biggrin.gif sau cu ceva subtire + o carpa moale....dar ma gandesc ca daca este acolo pe margine praf, atunci nimic nu-l impiedica sa ajunga si mai inauntru....asta e....un coleg zicea ca el o data la luna il sufla cu pistolul de aer comprimat....chiar si ala de la benzinarii cu care bagi aer in roti....pui pe cineva sa apese pe buton si tu plimbi putin stutul prin care iese aerul prin dreptul fantei sa ventileze praful depus pe-acolo....hmmm....nu-i rea ideea...
Luka
Reiau acest topic pentru a nu deschide altul nou cu aceeasi intrebare.
Dupa 2 ani de folosire, MP3 playerul meu Alpine 9826 si-a cam dat duhul, in sensul ca se pare ca s-a stricat cititorul de cd-uri sau asa ceva. Se manifesta prin citirea defectuoasa a cd-urilor si prin imposibilitatea de a asculta cu shuffle. Asta e, sa-i fie tarana usoara ca n-am dat decat 7 milioane acum 2 ani :bash:

Vreau sa iau altul, dar pana in 500 RON. As vrea ceva decent, care sa arate normal (fara mii de luminite, fara mii de butoane), sa aiba butoanele de o marime decenta (sa nu le caut pe-acolo), sa fie logic la meniu, sa fie cat de cat un nume (fara Sony si Panasonic va rog). Poate mai aveti vreo idee.

Am gasit exact acel Alpine 9846 care pare decent, insa parca am o retinere fata de marca.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.