Help - Search - Members - Calendar
Full Version: tuning Ocatvia 1.9TDI 90CP
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
nelly
am o skoda octavia cumparata noua in iunie '03 si as dori sa maresc puterea motorului (prin conectarea unui chip intr-un slot al calculatorului masinii - cpu....). am inteles ca prin conectarea unui chip si reinstalarea soft-ului adecvat, se poate ajunge de la 90cp cat am acum, la 110 cp. a mai facut cineva asa ceva? daca da, imi puteti spune daca merita investitia, cum se misca masina si la ce firma ati realizat modificarea?
<br><br>multumesc!<br><br><font size=-1>[ acest mesaj a fost modificat de : de 2004-04-21 16:30 ]</font>
krysty
incearca la aspad sau c&c.
...si un link interesant: http://www.chiptuning.ro/technik.html
DORU
eu am avut exact o octavia 1.9 tdi / 90 cp care avea insa chiptuning la 116 cp, facut in cehia...mergea mult mai bine, cuplu marit ceea ce la diesel se simte super (de la 210 la 270nm). iti sugerez sa apelezi la aspad, costa mai putin si ai garantie 3 ani...si plusul de putere maxim la acest motor. eu am acum o octavia 1.8t si am facut vara trecuta la ei un chiptuning...sunt f. multumit. te mai sfatuiesc sa ii montezi si un filtru de aer cu admisie directa, ii da un plus de putere (la motorul tau cam 7-8cp), asa vei avea 123 cp !!! daca vrei sa ma mai intrebi ceva, 0726-191197...conduc skoda din 1996 (chiar toate variantele!) si sunt pasionat si de tuning. doru
andrei27237
am pleoape far .
suna-m la 0723974466
Razvan42866
uite eu am un audi 90 cp TDI si i-am pus un powerbox care a crescut puterea pe la 115 , ma ocup cu vanzarea de XXXXXXXXXXXX mai multe detalii scrie pe xxxxxxxxxx.

Reclama si anunturile publicitare sunt interzise pe forum !
r4mp
reclama ca reclama .. dar reinvierea unor topicuri din 2004 chiar e aiurea biggrin.gif
Razvan42866
ce sa-ti povestesc sper sa nu-ti limbeze STILO ala al tau ca si asa e cum e
tine-ti remarcile pt tine ma franzela
eddie
Razvan 42866 ai un avertisment pentru remarca de mai sus !

Incearca pe viitor sa-ti vezi de treaba si sa apreciezi faptul ca nu ai luat avertismentul de prima data cand ai facut anunturi de publicitate pe forum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.