Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off-road soft si Forester 2.0?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Forester
victor71773
Intentionez sa cumpar un Forester pentru sotia mea ca masina de zi cu zi - pe care insa sa il folosim si pentru trasee montane.
Nu neaparat off-road extrem, stiu ca nu este pentru asa ceva - dar totusi pentru drumuri forestiere, care mai au cate-o buturuga inaltuta sau un pietroi mai inalt sau un parau de trecut sau niste pante de urcat/coborat...
Este cineva care a incercat Forester-ul 2.0 pe astfel de trasee? Face fata?
Ma intereseaza daca inaltimea de 205 mm este indeajuns, si daca reductorul isi face treaba in conditii grele?
Cum se comporta caracteristica trecuta in carte, "garda la sol constanta? Este doar o gogorita de marketing sau chiar functioneaza?

Victor
--------------------
Subaru Legacy 3.0AT
ludovic70065
Da masina e super ok. Pe bune acum. Are un prieten de al meu un forester din 2003 cu vreo 134000 km si merge super super bine. Consumul e cam de 11 l in oras si 8l in afara. am fost cu masina lui in foarte multe locuri, am coborat si urcat pante cu zapada batatorita si proaspata si merge foarte bine daca ii mai cuplezi si reductorul poti sa mergi sa ari cu ea. La drum se intinde misto cu 140-150 Km/h si daca e de o depasire mai are rezerva de putere. Atentie insa la piese sunt cam scupe. Un parbriz vreo 5500 ron.
G e o r g e
da , foresterul face fata cu brio la trasee offroad usoare .

reductorul isi face treaba foarte bine .

da, se lasa un pic apoi pastreaza garda la sol constanta . ma refer cand e masina foarte incarcata smile.gif am testat in WE , 4 persoane + bagaje la maxim wink.gif no problem .
Cristi61091
Sigur Victor
Te asteptam oricand la drive test pentru a te putea convinge singur de performantele lui Subaru Forester.
Daniel91650
Abia m-am inscris pe forum si sunt nerabdator sa spun: subscriu celor scrise mai sus biggrin.gif La concursuri off-road nu am fost cu Forester-ul meu, dar la munte (spre cota1400 prin zapada proaspata), prin hartoape spre cate un gratar sau prin namol spre vreun pescuit...jos palaria! Face fata chiar si fara reductor! (cred ca depinde de cat esti de incarcat)...Am cumparat masina cand nu aveam chiar asa de multi bani de dat pe un "mare consumator" biggrin.gif dar am ales pana la urma sa o iau datorita raprotului calitate-pret super convenabil. Si nu-mi pare rau deloc. Aspectul estetic (interior sau exterior) nu m-a interesat si poate ca e unul dintre minusurile masinii, dar pentru mine e bine asa biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.