Help - Search - Members - Calendar
Full Version: fabia 1.4 2002 23.000km la bord 7200 euro merita?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
florica81505
salut azi am fost in tirg la vit. si am gasit o fabia 2002,23000km..nu arat rau deloc verde metalizat jante magneziu
cred ca este elegance 1.4 70 de cp.
cum fac cu verificarea?
multum esc siteul este beton
eddie
Un coleg si-a vandut Opelul Astra break din 2002 si 65.000 de km.si cumparatorul a mers cu el la test in targul Vitan.
Acesta a platit testarea masinii,intre 2 si 3 milioane,nu stiu exact,si masina a luat un punctaj de 96 % !
Lucian72846
Poti face acelasi lucru sau mergi la un test rampa si VAS la un dealer Skoda !
bebeko
Sigur, si eu cand am vandut Dacia din 1984 , arata la bord doar 55.000 km !!! Du-te neaparat la un tester cu ea ! E cam suspect de ieftina pt ani, km , echipare !!! :bandit:
Alex72641
Parerea mea fara sa supar pe nimeni: Targul Vitan este INFECT!!!. Am fost si eu acolo dar doar sa cumpar anvelope mai ieftine si sa testez o masina.
Testul de acolo cica ar fi foarte bun. La masina cu care am fost eu a iesit 99% pt ca avea toba ruginita. Testul complet costa 250Ron.
Daca masina este din 2002 nu sunt cam putini 23k km? Masina nu are cumva numere rosii?
Are carte de service, pt ca ar trebui sa aibe macar pentru perioada cat a fost in garantie? Intereseaza-te de cat mai multe detalii si dupa aia mai vorbim.
1) Este primul proprietar?
2) Are carte de service?
3) Du-o la un Service Skoda sau la testare la Vitan.
4) Varianta exacta de echipare si motorizare ( pt ca nu exista cel putin acum Fabia cu de 70 cp).

Informatiile astea te pot ajuta sa te hotarasti pentru ca sunt destui bani.
Cristian-330
Pe langa cele spuse de Alex , dupa parerea mea...la o masina de 4 ani de clasa Fabiei nu mi se pare chiar asa ieftina.....
Motorizarea sper ca este de 1.4 TDI - 70cp.......???? Decat jante de Mg mai bine te uitai cate airbaguri are...dc are ESP sau discuri spate...., stergator luneta, xenoane....kestii foarte folositoare

Pe langa multe detalii ce le poti observa, uite-te la discurile de frana....la 23000km ar trebuie sa fie ca si noi !!!
(am mai intalnit eu un Passat 2004 130cp 4 motion cu 45000 km la 10500Euro si discurile varza + multe altele...asa ceva nu e permis !!!)

Nu zic ca nu ar putea fi o varianta ca aceea masina sa fie intradevar bine intretinuta si necirculata...si atunci nu-l prea trage sufletul pe vanzator sa ceara mai putin...dar... whistling.gif

Daca ai de gand sa investesti atatia bani intr-o masina....cred ca s-ar merita sa mai adaugi vreo 2-3 mil pt o VERIFICARE AUTORIZATA.
Succes.
Lucian72846
Cristian , in 2002 Skoda nu echipa Fabia cu motorul 1.4 TDI , asa ca nu are cum sa aiba acest motor . Are 1.4 MPI / 8V de 68 CP .
Cristian-330
Ma scuzati....sunt mai nou in ceea ce priveste segmentul Skoda :romania:
Lucian72846
Nu-i nimic , inveti !
Alex72641
Hai sa nu luam in seama fiecare detaliu pt ca numai vedem padurea de copaci ( parca asa era ). Ceea ce a spus Cristian e foarte la obiect si nu cred ca in acest caz conteaza prea mult motorizarea. Problema se pune daca masina este ceea ce spune proprietarul si daca este in starea in care este prezentata. Apoi daca se hotaraste sa o cumpere conteaza si motorizarea.
Lucian72846
Dupa parerea mea conteaza f mult motorizarea . Motorizarea face cea mai mare diferenta de pret !
out86364
Parerea mea ea ca nu merita 7200 euro. E prea mult.
Eu am dat 5300 euroi pe una din 2001. Nu are dotari... mai deloc. Doar inchidere centralizata, scut si alarma. Motorul e 1.4 MPI. are 60 cai. Avea 68000 km cand am cumparat-o. In functie de dotari... a ta ar trebui sa urce la maxim 6500 euro.
CatalinKRK
Pai daca o masina cu un an mai vechi, fara optionale si cu de 3 ori mai multi km a fost atat, atunci 7200 nu e prea mult. Uitati ca are 23.000 km! Daca e luata de la propietar atunci eu zic ca se merita (depinde de optionale), daca e vreun intermediar atunci sa nu fi fost lovita, sa fi fost considerata dauna totala si apoi vanduta unui intermediar ("epava" ramane la propietar) care a reparat-o.

Oricum pana acum cred ca omul s-a decis...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.