Help - Search - Members - Calendar
Full Version: programul "rabla"
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
paul84017
salutare almeristi, in 2-3 zile imi iau masina: nissan almera 1.8L HB. Problema care ma framanta e ca masina este fabricata in sept. 2005.Dealerul
m-a aburit ca in certificatul de inmatriculare se trece data cand achizitionez masina.....dar tot in 2005 e fabricata.Voi ce ma sfatuiti? Difera modelul din 2005 fata de cel din 2006? Astept cu nerabdare raspunsurile voastre :wave:
Arheopterix
Majoritatea masinilor japoneze ajung cateva luni bune mai tarziu in Europa.
Asta daca Almera ta e Japoneza.
Oricum in 2006 dupa cate stiu nu s-au mai fabricat.
Nu e mare branza.
Cine cauta o anumita masina second hand il v-a interesa mai mult cand a fost inmatriculata si nu fabricata,cum a fost intretinuta samd.
Daca masina vine din Jap. cum am spus,poate dura si 4-5 luni.
Numai drumul cu vaporul pana in Europa e de aprox 2 luni.
Si Almera mea a venit cu un an "mai veche".Aveam opriunea sa cumpar un passat sau bora si sa ma plimb prin service.
Cred ca ai ales bine.Motorul de 1.8 e ok.
Are performante de 1.6 dar mananca ca unul de 1.4.
Afara cu 100-110 km/h (mai mult nu am voie,cu exceptia cand sotia adoarme) ia sub 6 fara aer.
Daca ai si cutie cu rapoarte scurte,te vei distra bine.
Pot sa spun ca am 30.000 si nu am schimbat nici un bec sau siguranta.
0 probleme.
paul84017
multumesc pt raspuns.intre timp mi-am ridicat masina,nissan almera 1,8L 116 CP VISIA. ani buni am condus o dacie de vreo 20 ani, iar cand m-am urcat in nissan.....o minune de masina.deocamdata nu am decat vrea 90 km, dar am sa revin cu siguranta sa va mai scriu ce +/- are masina.tin sa multumesc moderatorilor si membrilor dp acest forum pt alegerea mea.urmeaza sa fac un drum la arad si am inteles ca in perioada de rodaj nu ar tb sa depasesc 3000 rot/min.in rest doresc tuturor cat mai putine incidente sau chiar deloc si la buna revedere!!cu respect,paul
P.S. masina am achizitionat-o prim programul "rabla" si ftatilor nu credeam ca e atata frecush pana iau o masina,cred ca numai in Romania se intampla asa ceva.bafta tuturor!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.