Help - Search - Members - Calendar
Full Version: reglare duze stropitoare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Constantin56936
Salut,
Am o Fabia si as vrea sa stiu daca duzele stropitoare se pot regla cumva intrucat jetul (lichidul de parbriz beer.gif ) se duce prea in lateral.
Multumesc
eddie
Cu ajutorul unui ac de gamalie le poti regla in directia dorita.
TLS-09
La Octavia din cite stiu nu sint reglabile. Vezi sa nu fie infundate si mizeria sa devieze jetul de pe geam.
grenouille
QUOTE(TLS-09)
La Octavia din cite stiu nu sint reglabile. Vezi sa nu fie infundate si mizeria sa devieze jetul de pe geam.

eu nu am reusit sa le reglez pe ale mele. si stropesc cu mare drag cam tot ce misca prin trafic la o distanta de 1 m de mine. nici altii care au incercat sa le regleze nu au reusit (desi in cartea de service scrie la octavia "reglare doze" la reviziile periodice)
Lucian72846
Doar la Octavia II se pot regla , la Fabia si Octavia I se schimba !
Bogdan76299
Eu am reglat duzele la stergatorul spate......tocmai luasem masina si am constat ca nu aveam "acoperire" suficienta la improscarea cu lichid.
Pt fata inca n-am avut nevoie...deci nu m-am uitat...dar m-as mira sa fie atat de diferit incat sa nu se poata regla nimic.
TLS-09
QUOTE(fortelady)
nu am reusit sa le reglez pe ale mele. si stropesc cu mare drag cam tot ce misca prin trafic la o distanta de 1 m de mine.


Daca pulverizeaza pe parbriz este ok. Ca mai sare pe de laturi asata vine de la motoras , care este destul de puternic.
Pe de alta parte din ce-mi amintesc de la vechea Dacie ele trebuiau sa bata undeva mai sus astfel incit daca stropeai in timp ce mergeai cu viteza sa coboare putin punctul de stropire.
La Octavia nu mai e cazul ca pulverizeaza o perdea destul de uniforma.
gabi67272
la mine la o2 duza din dreapta arunca jetul prea jos ,am fost la firma si......trebuie schimbata,dar m-am lasat 78 ron,merge si asa!
!
grenouille
QUOTE(TLS-09)
QUOTE(fortelady)
nu am reusit sa le reglez pe ale mele. si stropesc cu mare drag cam tot ce misca prin trafic la o distanta de 1 m de mine.


Daca pulverizeaza pe parbriz este ok. Ca mai sare pe de laturi asata vine de la motoras , care este destul de puternic.
Pe de alta parte din ce-mi amintesc de la vechea Dacie ele trebuiau sa bata undeva mai sus astfel incit daca stropeai in timp ce mergeai cu viteza sa coboare putin punctul de stropire.
La Octavia nu mai e cazul ca pulverizeaza o perdea destul de uniforma.


pulverizeaza SI pe parbriz adica biggrin.gif biggrin.gif
si pe masinile din stanga -dreapta (m-a si luat un taximetrist la injurat pe tema asta), si pe partea de sus a masinii, ajung stropi si pe luneta si daca am geamurile deschise in fata beneficiez si eu sau pasagerul din dreapta de un dus reconfortant :bash:
bebeko
Asa da : si masina meseriasa si cu dus automat la bord !!! Crezi oare ca Mercedesul are ceva ? Nici gand !!! Bravo SKODA !!! :bash:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.