Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nissan almera vs. opel astra (sh)
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
paul6
pentru maxim 9000 euro, ce masina ati alege intre un nissan almera de dupa 2000 si un opel astra din aceeasi perioada, si cu aproximativ aceleasi dotari ?
astept chiar si alte sugestii pentru suma mentionata.

multumesc
Emanoel-Adrian
ia-ti on opel astra 1,7 dti, cauta cu atentie oferta este mare, am vazut astazi in targul de la vitan inclusiv cu carte service si aratau chiar f.bine (70-80.000km.) sfatul meu!
bafta!
M i h a i
si eu zic ca tot astra e mai recomandabila iar la banii astia poti sa-ti comanzi chiar din germania (nerulata in romania - maaaare avantaj). vezi insa sa nu dai avans ca ramai fara bani. 500 euro acolo ajung. ca si daca te razgandesti, ei tot vand masina.
mihai16
nissan almera bate de departe opel astra la toate capitolele. este de 10 ori mai fiabila si sta mult mai bine pe sosea (le-am avut pe amandoua acelasi an 2002) iar in legatura cu masini aduse de afara,nici una nu are mai putin de 150000-170000 km (an fabricatie 2000-2001).cartea service in germania in alb cu stampile de reprezentanta costa 50 euro,iar km. de dat inapoi in romania costa 50 euro. asa ca mai ganditi-va ,mai bine face-ti un drum si o luati personal.
Laurentiu_007
din cate stiu ambele sunt f. bune si fiabile, fiind si de generatie mai recenta.opel are tatal meu si e multumit de el, desi e model vechi.
masina japoneza am eu si sunt f. multumit de ea.indiferent de alegere cred ca vei face o treaba buna.
Liviu10
opel astra. ce spune mihai se intampla in cele mai multe cazuri dar nu e regula. daca ai pe cineva de incredere, poti sa iei masina buna. daca nu te pricepi sau nu are cine sa te indrume, cineva priceput, poti lua tzeapa. eu am luat in noiembrie un astra din 2000 cu 67000 km la bord reali!! am dat 9500 euro si zic eu ca am luat-o bine. intretinuta, nelovita, etc. am garantia ca sunt km reali. nu din cartea de service, neaparat. masina e ff buna. nu am condus nissan, dar sunt multumit de opel.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.