Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zgarieturi parbriz ( pe interior ) - se pot repara ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
bebeko
Buna, abia acum la o saptamina dupa ce am ridicat masinuta , am observat niste zgarieturi sau mai bine zis niste dungi pe interiorul parbrizului fata.Aceste dungi se accentueaza mai ales cand se abureste parbrizul.Am incercat sa le sterg cu o carpa moale dar degeaba, nu dispar. Imi poate spune cineva ce e de facut ? Sa merg inapoi la dealer si sa-i pun pe ei sa stearga dungile ? Se poate ?
TLS-09
Daca sint zgiraieturi cred ca nu prea vad cum sa le rezolvi. Citeste posturile aferente poate da cineva o solutie la cele de exterior. In fon principiul este acelasi nu conteaza interior/exterior.
Totusi esti sigur ca sint zgiraieturi? Poate este doar murdar si trebuie sa-l cureti bine.
bebeko
Am frecat de mi-au iesit ochii , dar degeaba. In mod normal parbrizul are ceva pasta pe el din fabrica in genul cerii de pe caroserie ?
TLS-09
Nu nu trebuie sa aiba. Poate fi ceva unsuros din fabrica sau poate cind au pregatit-o de ridicae au dat cu ceva silicon si ala daca dai in prostie gazeaza parbrizul si-l unge.
Se poate sa fi folosit aceeasi cirpa si la bord si la geam, cine stie?
Cauta in reteaua Selgros niste sprayuri de parbriz Bolidon sau eventual alta marca de calitate si incearca sa scapi de dungi.
Cipicanu`
Masina vine imbracata in ceara din fabrica, stiu ca aia in curtici ar trebui sa o degreseze...dar... Poate fi si ceara...dar aia se duce la frecat.
TLS-09
Acuma scuza-ma la Curtici cine vei sa o curete? Nu cumva vamesul? biggrin.gif
De regula se pregateste pentru ridicat la dealer.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.