Help - Search - Members - Calendar
Full Version: rugaminte calcul taxe tucson
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Dan29936
Salut la toata lumea!

Am si eu un mare of. Vreau sa imi cumpar din germania un Hyundai Tucson (Diesel, kW/PS - 83/113, an 2005) pret 16000 euro, dar nu stiu exact cit ma vor mai costa taxele masini...adicala cit voi ajunge in total cu costul masini!

Va rog sa ma ajutati!
Va multumesc anticipat si va astept cu mare nerabdare cu un raspuns care sa ma lamureasca!
madalina
30% taxe vamale (sau mai mult fiind sh), accize intre 0 si vreo 9%, parca, in functie de capacitatea cilindrica, comison vamal 1% (parca este). Sincer, nu cred ca merita. Totul se calculeaza la valoarea de catalog a masinii (de obicei mai mica decat pretul pieteii).
vick
nu merita daca zici ca acolo e 16k...tata tocmai si-a comadat Tucson full cu 18500 CIP.....se duce in 22-23k.......e full, fara kilometri si plateste vama doar la ultima rata sau ceva de genul asta......fapt care conteaza enorm :wave: asa ca mergi la un dealer Hyundai si vezi oferte beer.gif
vick
QUOTE(V81270)
nu merita daca zici ca acolo e 16k...tata tocmai si-a comadat Tucson full cu 18500 CIP.....se duce in 22-23k.......e full, fara kilometri si plateste vama doar la ultima rata sau ceva de genul asta......fapt care conteaza enorm :wave: asa ca mergi la un dealer Hyundai si vezi oferte beer.gif


trebuie sa fac o completare......eu vorbeam de benzina :angel: ....dar tot mi se pare ca se duce mult adusa din "nemtia"
Dan29936
QUOTE(V81270)
nu merita daca zici ca acolo e 16k...tata tocmai si-a comadat Tucson full cu 18500 CIP.....se duce in 22-23k.......e full, fara kilometri si plateste vama doar la ultima rata sau ceva de genul asta......fapt care conteaza enorm :wave: asa ca mergi la un dealer Hyundai si vezi oferte beer.gif


Merci mult, dar eu nu imi pot permite mai mult de 20 000 euro (suma finala). stiu ca CIP este 18500, dar DDP ajunge peste 20 000 si asta ma face sa renunt!
Dati-mi o solutie, pls!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.