Help - Search - Members - Calendar
Full Version: va rog sa ma ajutati
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Candea
vreau sa ma duc dupa o masina in germania.am gasit pe site-ul mobile.de passat si golf,masini care m-ar interesa.am auzit ca poti aduce in tara doar masini cu euro3.daca masina e din 98-99 (vb despre passat sau golf) are euro3,se poate inscrie?am citit la cineva mai sus ca daca masina este pe firma iti poti recupere tva-ul,asta inseamna la ei vat reclaimable?de exemplu pt un passat din 98 cu 4500 euro td 1900 cmc , cam la cat mi-ar ajunge cu totul (nesocotind drumul si taxele de autubanda).multumesc.
Radu_
nu pot sa-ti spun cat te ajunge, mai bine intrebi pe cinegva care a mai adus asa masini
faza cu euro 3, in 98 vw nu avea, in '99 cred ca avea deja, dar trebuie sa te uiti in acte, acolo cand mergi acasa la om sa cumperi, si in plus, pe mobile.de scrie daca are sau nu
multa bafta, si sa-ti aduci masina buna...
alex20
vezi ce faci cu mobile.de ca-s fffff multe masini furate ,plus ca potzi lua tepe usor fiindca is multi rusi,turci, blabla si un numa redistribuitorii baga anunturi pe internet.cel mai binei dacai avea o relatie la un parc auto si sa-ti retina una,sau sa mergi tu personal cu un tip care se ocupa de din astea,ii dai si lui ceva si cauti acolo.cu ero 3 eu stiu ca putine masini au sub 2000 euro 3 asa ca ai grija ce faci.vezi ca de la toamna intra euro 4.inca o chestie daca nu-ti aduci o masina lovita nu-ti merita sa aduci din germania,decat ca sa ai convingerea ca masina ii in stare buna dar atat,la bani nuti iese mare lucru.
bafta
mihai16
la vw. numai motorul de 115 cp.diesel si mai nou motorul de 130 cp. diesel,au euro 3,iar astea s-au facut dupa 2000.intreaba samsarii din targ si vezi ca in fiecare duminica pleaca chiar din targ un microbuz care ii duce in germania si tinete dupa ei.
ovidiu10
am si eu o intrebare vreau sa imi cumpar un golf 3 si vreau sa ii pun un cip tuning,spoilare fata - spate,praguri laterale si o teava de evacuare sport..cu cat pot sa maresc puterea motorului?multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.