Help - Search - Members - Calendar
Full Version: usa stanga spate
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Butean69809
Rog daca se poate sa imi spuna cineva cum se da jos maneta de la geam usa stanga spate, (care coboara geamul si il ridica) ca nu pot sa dau fata de usa altfel jos.Am un astra 2002 DTI si am o infundatura in usa si vreau sa o imping inapoi .
HELP PLEASE !!!
florin82141
inpinge putin de fata de usa in zona manerului si vezi ca in spatele manerului este o suguranta.iti trebuie ceva ascutit ca sa impingi.uitet foarte atent ca este imposibil sa nu gasesti si ai grija sa nu pierzi sigutanta ca sar putea sa sara biggrin.gif
A K U
Usa mea stanga spate a ramas blocata. Cum pot s-o deschid sa pot umbla in ea sa vad care e problema? Are cineva idee? Vectra B 2001
Andrei59324
VEzi ca sunt niste suruburi in tweeter in maner si la baza d jos a tapiteriei....dupa aia ridici in sus d tapitzerie(ai grija la chiedere)si dupa aia e usa acoperita cu un strat de plastic....vezi si u poate s-a rupt cablul de la clapeta care deschide usa....[/quote]
A K U
Pai si cum ajung la partea de jos a tapiteriei usii? Trebuie sa scot bancheta?
Andrei59324
pai nu potzi sa o ridici??Nu e rabatabila??A mea e din 2 bucatzi si se rabateaza..
Dar care e pb.....??
Ridici d clapeta si nu se deschide usa??Clapeta e blocata sau ridici d ea si nu s intampla nimik??
A K U
Inchiderea (de fapt chestia aia de plastic pe care apesi si pe care o ridici ca sa blochezi si sa deblochezi usa) se ridica si se coboara, dar usa nu se deschide. Iar manerul de care tragi pe dinauntru ca sa deschizi usa e rupt de cineva care a tras, a vazut ca nu se deschide, si a zis sa traga mai tare, ca la tractor, ca poate merge :bash: Acum vreau sa desfac usa sa-mi bag nasul p-acolo, poate-i dau de cap (nu singur). Iar testerul nu a vazut calculatorul de inchidere centralizata. Probabil s-a ars ceva pe-acolo, nu stiu, pana nu o desfac n-am de unde sa stiu.
Andrei59324
Exact asa am luat si eu masina cu maneru rupt.
Am fost la dezmembrari am luat una.....45RON am desfacut tapitzeria si am pus-o...e f ushor.
Butean69809
QUOTE(florin82141)
inpinge putin de fata de usa in zona manerului si vezi ca in spatele manerului este o suguranta.iti trebuie ceva ascutit ca sa impingi.uitet foarte atent ca este imposibil sa nu gasesti si ai grija sa nu pierzi sigutanta ca sar putea sa sara biggrin.gif

Am impins de fata de usa dar nu vad nici o siguranta . Am si tras de maner de la geam de am crezut ca il rup si nimic !
Poate am sa ma duc sa intreb pe meseriasii biggrin.gif de la opel
florin82141
te cred ca ai impins dar acolo tre sa fie in spatele la manerul ce ridica geamul.ca altfel nu ai avea cum sa dai manerul jos.mai incearca si uitete mai atent si vezi ca siguranta este cam lipita de spatele manerului.bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.