Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lexus IS 500
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
f1anatic
Hawt !

http://www.autoblog.com/2006/08/09/lexus-i...faces-in-japan/

5 L V8 @ 420 bhp & 405 lb-ft torque

Seamana sau nu cu BMW...asta-i parerea fiecaruia. Eu as alege Lexus cu mentziunea ca la IS350 -o masina foarte iute in legea ei...nu potzi anula electronica (TC, SC) complet ! Chiar si dupa ce apesi butoanele in toata ordinea corespunzatoare (de simtzi ca bagi cheat codes pe playstation) masina tot nu e lasata sa scape de sub control de catre electronica... Sper sa nu fie cazul aici dar ma indoiesc.
laur6
auci! dar de consum si preturi stii ceva? un lexus cu stopuri asemanatoare am vazut in curte la toyo, dar fiind in viteza n-am vazut ce model era
f1anatic
QUOTE(laur65689)
auci! dar de consum si preturi stii ceva? un lexus cu stopuri asemanatoare am vazut in curte la toyo, dar fiind in viteza n-am vazut ce model era


Pai daca e concurent la M3 atunci va concura si la pretz > 50,000 de Washingtoni !
victor71773
Din pacate in Europa nici macar IS350 nu se importa acum, si nici nu se prefigureaza sa se importe! Am fost la reprezentanta din Viena si m-am interesat...
Iar sa-ti cumperi din US, cu specificatii americane (mile etc.) - nu stiu daca se poate inmatricula in Romania? Cat ar trebui sa alergi ca sa iei toate aprobarile etc.?

Victor
--------------------
Subaru Legacy 3.0AT
florin55503
eu am vazut una in buc dar cu nr ori evreiesti ori arabesti
Nicolae30758
Ba se va comercializa si in Romania. O parte din show-room-ul de la Pipera al Toyota este rezervata prezentarii de Lexus. Se va deschide in Septembrie. Asa mi-au spus cei de acolo. Si eu sunt interesat intr-un Lexus RX 400h.
fishbone
Noile masini Lexus nu numai ca arata brici, dar se comporta si pe masura.
IS300 a fost o gluma proasta, dar 350 si acest 500 .. dayum!
Otto73
QUOTE(fishbone)
Noile masini Lexus nu numai ca arata brici, dar se comporta si pe masura.
IS300 a fost o gluma proasta, dar 350 si acest 500 .. dayum!

subscriu biggrin.gif
f1anatic
QUOTE(fishbone)
Noile masini Lexus nu numai ca arata brici, dar se comporta si pe masura.
IS300 a fost o gluma proasta, dar 350 si acest 500 .. dayum!


Hey Fish & Otto cred ca ar trebui inclusa si IS250 AWD la categoria glume proaste ! AWD-ul ar fi trebuit sa fie oferit (numai)/(si pe) motorul mai puternic - in nici un caz exclusiv pe motorul mai slab.
MotorHead
de ce sunt IS250 si IS300 glume proaste?
fishbone
Pentru ca ambele au fost niste Toyote Corolla cu interior mai frumos si de 2 ori mai scumpe. IS300 este o masina high-16 seconds in 1/4. Slow shit, ca sa nu mai zicem de cutiile automatice recalcitrante, inginerii de la Lexus cred ca "lux" inseamna ca totul se intampla in slow motion.

Dar si-au revenit cat de cat wink.gif
florin55503
am vazut o reclama in care spuneau ca e primul sedan hibrid
victor71773
Si acum se importa lexus de catre Toyota Romania, dar numai modelul IS250 si GS-urile 300 si 430.
asa este, sa pui AWD doar pe modelul mai slab mi se pare si mie o prostie, incurajeaza concurenta (vezi Legacy sau BMW).
Motivul pentru care nu se importa IS350 este ca deocamdata se produc doar cu specificatii americane, asa mi-a spus dealer-ul Lexus din Viena.
e drept ca voia sa-mi bage pe gat un IS250 sau un GS300 pe care le avea pe stoc, si poate de-asta mi-a spus ca sigur IS350 nu se va importa in Europa...

Victor
----------------
Legacy 3.0AT
HalbaSus
QUOTE(fishbone)
Pentru ca ambele au fost niste Toyote Corolla cu interior mai frumos si de 2 ori mai scumpe. IS300 este o masina high-16 seconds in 1/4. Slow shit, ca sa nu mai zicem de cutiile automatice recalcitrante, inginerii de la Lexus cred ca "lux" inseamna ca totul se intampla in slow motion.

Dar si-au revenit cat de cat wink.gif


Ideea asta probabil au preluat-o de la mercedes, marca pe care au copiat-o destul de mult la inceputuri. De semanat cu bmw... mhm... da si nu... oricum am observat o tendinta ingrijoratoare de "globalizare" a designului masinilor. Stopurile de pe noua serie 3 (4d nu coupe) ma duc cu gandul la japoneze, cele de pe A4 serie 3 coupe si seria 7 seamana oarecum intre ele iar stopurile de la noul S-class nici ele nu mai sunt definitorii... Cred ca trend-ul a inceput sa inlocuiasca imaginea de marca si incepe sa devina ca la creatorii cu moda... daca e la moda o culoare sau o croiala atunci o s-o regasesti la toti creatorii de moda indiferent ca e gucci, armani sau CK... Oricum arata bine masinuta si ar trebui sa aiba performante bune de tot.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.