Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noul Opel Calibra ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
eddie
Sa arate asa noul Opel Calibra ?
Se pare ca este numai o farsa,dar parerea voastra conteaza !
CPI
Sa arate, primesc, dar sa stim si noi!
air_wolf
exista holden monaro, el e succesorul lui calibra, nu?
opel zoom-zoom biggrin.gif
gabi4
mai bine sa-l reia productia la vechiul model. cred ca s-ar vinde mai bine decat acesta biggrin.gif
Bogdan9
Arata mai bine decat Seria 6 de la BMW biggrin.gif De-ar avea si performante similare m-ar interesa modelu biggrin.gif

Vechiul calibra era mai agresiv si cu o personalitate mai puternica, asta arata ca mai toate noile OPEL a masini Japoneze cu farurile trase pe spate (vezi si bataia de joc de la noile BMW) biggrin.gif

URA
dan80581
E un Vectro-Tigra gatuit in 2 usi blink.gif
CPI
Spatele aduce cu Calibra original, cel mai "stylish Opel ever", adica coboara imediat dupa montantul central. Fata e actuala, in linia de acum a Opel dar si asemantoare cu bmw si altele.

S-ar putea sa fie derivat dintr-un holden, asa cum si despre omega s-a spus la un moment dat ca va a avea o platforma australiana.... Asta daca intr-adevar se va produce, moda acum e sa ai CC-uri si Opel are 2.
florin55503
arata destul de bine si isi arata si originile. ar merge putin mai agresiv

daca se va produce ma gandesc ca se va introduce odata cu el si un sistem 4wd. mai ales ca opel are probleme in a pune toata puterea de la roata de asfalt (cu tot cu ids rup aderenta). si in plus trebuie respectat si o anumita traditie in cazul calibrei
Armadyllo
Astia de la Opel...pe langa VW...Audi....nu mai au alt design la partea frontala.("all the day every day" ...de la ceva metrii nu mai faci diferenta intre modele) Ma intreb in spate, arata la fel cu toate celelalte masini din marca Opel? blink.gif

Farurile aduc a 406 Coupe...
_Theo_
fata e ceva intre vectra nou si vectra vechi...lateralul park e desprins din seria 6 ... cred totusi k e o farsa
Andrei55037
Fata aduce cu 406 Coupe, care la vremea ei a fost o masina OK.
E oricum o masina care merita atentie.
r4mp
406 coupe este totusi desenat de pinnin farina, pe cand aceasta viziune asupra viitorului calibra, pare a fi facut de un fan al seriei 6 de la bmw
Seri
Astazi a fost prezentat Opel GTC (Gran Turismo Concept), foarte probabil viitorul Calibra. Conceptul foloseste platforma tehnica de la viitorul Vectra. Motorul este un V6 2.8l turbo ce dezvolta 300 CP, iar tractiunea este integrala!






HalbaSus
Eu nu mai zic nimic, cand a aparut conceptul opel antara sau cum se numea crossoverul ala am zis ca vreau si eu unul, pe cand a fost gata arata ca un tucson cu ornamente cromate, adica naspa. In poze arata bine de tot, dar fiind concept opel... eu nu mai cred nimic pana nu vad produsul finit.
Skywalker
Ce frumos ar fi sa reinvie Calibra.
Legionaru'
Calibra a fost prima masina care mi-a intrat la inima !
Seri
Intr-adevar, si eu regret diferenta mare intre conceptul Antara GTC si modelul de serie Antara, dar mai are destul timp sa apara.
Totusi sa nu uitam prototipul pentru Astra H, care arata astfel:

Si pana la urma s-a materializat in model de serie Astra GTC:
HalbaSus
Da, Jeremy Clarckson si-a mancat la televizor propriul par din cauza acelei masini... biggrin.gif
florin55503
masina asta chiar arata bine. se pare ca am avut dreptate cu tractiunea integrela. in sfarsit. si motorul zic eu ca e mai mult decat ok
Baby Blues
Si eu am simtit ca ma ia cu fiori cand am vazut prima data un Calibra. Cand l-am si condus am simtit ca-s regele pe sosea. biggrin.gif Sa speram ca-l refac si- ar pastra linia clasica.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.