Help - Search - Members - Calendar
Full Version: LADA REINVIGORATA .....SHE'S ALIVE.....ALIVE.........
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Cristi82394
Admini sper sa nu stergeti threadul asta va rog.M-am luudat ca dupa ce o termin o sa postez poze aici cum o sa arate mai ales ca am facut si bordul smile.gif cum am vazut pe aici.Luati si va minunati bicycle.gif
Cristi82394
1 biggrin.gif
Cristi82394
2 biggrin.gif
Cristi82394
3 biggrin.gif
Cristi82394
Trebuie sa va spun ca si Cosmin m-a ajutat sa o fac mai ales la partea electrica.tre sa dau o bere sau daca nu cand il vad bicycle.gif biggrin.gif
Cosmin65397
Salutare!!!! Frumosssss .....imi place mult cum se vede iluminatul bordului...arata foarte bine si mult mai bine decat becurile originale cu care era dotat bordu initial...nush ce sa zic....imi place foarte mult cum a iesit chiar bine de tot ..si beculetele de sub torpedo arata bine ..culoarea e interesanta si da bine IMI PLACE MULT cum a iesit ma repet inca odata....!
Cosmin65397
O idee ti-as da.....poate bui niste becuri colorate si la numaru de inmatriculare din spate....o idee nush, dc e buna..dar cine stie...!
Cristi82394
mda o idee buna....o sa incerc sa caut.Mersi inca o data ptr ajutor.
G e o r g e
QUOTE(Cosmin65397)
O idee ti-as da.....poate bui niste becuri colorate si la numaru de inmatriculare din spate....o idee nush, dc e buna..dar cine stie...!


la bord inteleg, chiar dau bine , dar la numar ? comme on ... pom de craciun iti spune ceva ?
Horia49540
felicitari, arata bine:)
Cristi82394
Faza cu becurile albastre la numar mi se pare interesanta dar nu am vazut cam cum ar arata.Daca arata prea incarcata nu mai pun .Vedem.Merci Horia.
Dragos56563
Good Job ! Frumos... :punk:

:wave:
Horia49540
am vazut odata un calibra prin bucuresti cu o chestie foarte interesanta:sub spoilerul spate avea un fel de neon albastru care lasa o dara foarte draguta si spectaculoasa dupa el...dar lada e poate prea inalta pt asa ceva, desi... :wave:
Cristi82394
Am uitat sa precizez ca , chestia aia albastra care se vede intre bord si casetofon este un ecran LCD care indica ora si temperatura din masina made by me smile.gif.O sa fac diseara si niste poze in interior.
Cosmin65397
Sal! Daca stau si ma gandesc George cam ai dreptate, la bord merg beculetele alea, cat despre numar nu prea ,nu e un contrast care ar da bine ....oricum arata bine si cu becurile ei ..dar parca sunt cam galbene...incearca si tu sa cureti sticla de pe suportu barei in care se monteaza becurile.Bafta!
G e o r g e
neoane sub masina este altceva . lumini colorate la numar este pom de craciun . la fel cu ledurile de la stropitori si becurile albastre din pozitii.
Cosmin65397
Adevaru e ca la o masina veche...mai bine o lasi in starea in care e ..OLDIE si Goldie.....asta e parerea mea..dar fiecare e stapan pe masina lui...
Luc84455
Frumoasa LADA ... dar mai bine ai lucra la partile tehnice ...si nu la LOOK ca degeaba ai leduri si diverse luminitze pe ea daca atunci cand ai nevoie sa mergi undeva ramai cu ea in drum....
Luc84455
A era sa uit .... NU UITA SA IEI NISTE CENTURI PRETENSIONATE de la orice magazin DACIA ; ca atunci cand m-am urcat la tine si am vrut sa-mi pun centura nici nu ma cuprinde si nu-s asa gras...
Daniel82595
centurile pretensionate nu au nici o legatura ca nu ai incaput....poate erau ele scurtate (desi nu cred) pt ca sunt facute sa prinda rusi d-aia votcari si cu burta mare biggrin.gif.
centuri pretensionate poti sa iei si de la dezmembrari
Luc84455
Era largita la maxim .... pana la urma a luat centuri si le-am montat azi..... au costat destul de mult(93ron) dar asta e ....
Daniel82595
93 ron? scump scump dincolo era mai ieftin biggrin.gif. da ce naibi au erau de dacie noi? la banii astia imi pun 2 sfoari si gata hahhaa :angel:
Corhana77862
Referitot la centuri as da si eu o idee! Centuri de trabant. Eu aveam de alea la Oltcit, si pe langa ca erau foarte confortabile, nu ma jenau cand le purtam, rola era foarte mare si puteam iesi din masina cam 2 metri pana se termina. (Asta doar daca eram calm..........m-am muncit juma de ora sa o intind pana la capat) biggrin.gif biggrin.gif
mihail81843
:wave: FRUMOS
CRISTI91516
Deci asha cum am promis cand voi termina masina pun poze.A venit ziua biggrin.gif .Butonelu rosu din prima poza e claxonul blush.gif
CRISTI91516
In poza urmatoare se vad husele foarte bine si suportul dintre scaunele cu tetiere(suport de pahar fata si spate included)
CRISTI91516
Aici caii putere....reinvigorati,vopsiti.Sa se vada si claxonul smile.gif.
CRISTI91516
Lateral.Sa se remarce dunga argintie de-a lungul masinii blush.gif
CRISTI91516
Bancheta din spate. blush.gif
CRISTI91516
Fata.Stergatoare ca noi oglinzii ca noi si faruri noi cu halogen blush.gif
CRISTI91516
Neon spate smile.gif.Se stinge si se aprinde in ritmul muzicii. blink.gif
Popescu91011
Faine oglinzile! Cred ca sunt originale! De unde le-ai cumparat?
CRISTI91516
:bash:
CRISTI91516
Scuze ptr cele 3 poze.S-a blocat netu sad.gif.Ultima cu ceasu de la bord
CRISTI91516
Nu nu sunt originale.Sunt vopsite de mine smile.gif cu sprayul.A iesit bine blush.gif
CRISTI91516
Nu am pozat boxele pe spate.2 Sony Xplod smile.gif de 45w
REMUS69209
Arata bine,dar ai grija cu firele alea (nu sunt putine deloc) de pe la bord ,poate,doamne fereste, ia foc! :wave:
CRISTI91516
Mda ...nu ia foc. biggrin.gif .Sunt cu ocii pe ea.
REMUS69209
Oricum fa ceva cu ele ! asa sunt inestetice-parerea mea-sper sa nu te superi.
Cosmin65397
Ia sa ascunzi firele alea...chiar ca arata naspa....mascheaza-le si tu cumva..arata inestetic...Misto husele si scaunele biggrin.gif parlitea-i pe....stii tu!!!! Arata frumos cum ai facut-o ..bafta!
eugen93201
Imi place cum arata ! :clapping: Sanatate, drum bun si zeci de mii de km fara reparatii !
Atentie la fire cand le maschezi !
CRISTI91516
Ma gandeam sa ii pun pozitii albastre.Am becele da' tata zice sa nu ma bag ca nu am voie.Eu am mai vazut masini cu pozitii aprinse....deci ce sa fac sa pun sau nu? blink.gif
CRISTI91516
pozitii albastre am vrut sa zic.Eu am mai vazut masini cu pozitii albastre.deci? :ban:
mike.omega
Prin codul rutier zice ca becurile de la faruri/pozitii trebuie sa fie albe sau galbene. NU alta culori! Daca te prinde organu ramai fara talon biggrin.gif

SI pozitiile de alte culori arata foarte urat! parerea mea blush.gif
Cosmin65397
Cristi..iti dau un sfat....! prea mult vrei sa pui pe ea...becuri....neoane...luminitze peste luminitze...NU O FACE POM DE CRACIUN !!!! Lada nu e masina care sa aiba aspectu ala pe care il vrei tu...Orice masina are si ea o limita in ai pune tot felu de accesorii ..de beculete si alte minunatii, incearca sa nu treci peste pragu asta ca pe urma tu o sa regreti! salve!
Daniel82595
dap. Mai bine baga de banii de beculete benzina si rupe si pedala asta, hahaha beer.gif
Matei93575
Salut de unde ai facut rost de becuri si de huse?Arata :help:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.