Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ajutor Vw Golf 3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Laurentiu_007
Salut!
Un prieten de-al meu are un Golf 3 din '92 si are ceva probleme cu sistemul de franare. Are nevoie de niste garnituri de etrier pe fata. Problema este ca nu stie exact pe ce dimensiuni, pentru ca sunt vreo 4 tipuri de astfel de garnituri in functie de anul de fabricatie. Eu nu am stiut ce sa-i spun si m-am gandit ca poate va pricepeti voi si ma ajutati cu un sfat.
Daca ajuta la ceva va spun si cateva date ale masinii: Golf3 din '92 cu 3 usi, tip motor:ABD, cilindree: 1391cmc, putere:44kw(60CP), cutie de viteze manuala in 5 trepte.
Multumesc pentru orice parare arigato.gif
Daniel82595
incearca sa intrebi la un magazin specializat pe produse VW sau chiar la dealer.....si mai incearca sa postezi la sectiunea service unde se discuta problemele mecanice si electrice biggrin.gif
Alex-F1
Pai la orice magazin mai serios de piese auto import (masini straine) ar trebui sa gaseasca, dupa datele masinii din talon, garniturile respective! Aia au niste baze de date cat China, cu absolut orice vrei si ce nu vrei, inclusiv pozele oricarei piese, date tehnice, dimensiuni etc etc! Iar daca chiar nu se dumireste omu, n-are decat sa ia in buzunar o garnitura de aia veche (de la masina lui) si sa mearga cu ea la magazin....sigur va gasi....sau cel putin in Timisoara ar gasi 100%....mai ales ca e o masina f. populara si raspandita! Bafta! :wave:
Laurentiu_007
Multumesc mult pentru sfaturi :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.