Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Recarosare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
vick
Ce imi puteti spune despre recarosare??.....am gasit o masina ieftina, foarte ieftina din 2003........de ce nu poate fi inmatriculata, ca doar e aproape noua :minigun: ?


Romania :bash: :bash: :minigun: :bandit:

Multumesc!
adi.mitrea
Nu cred ca intelege cineva ceva din mesajul tau. Spune despre ce masina este vorba, care sunt motivele pe care ti le invoca politia ca sa nu-ti inmatriculeze masina etc...

Afirmatii de genul "Romania" sunt foarte usor de facut atunci cand ai o problema cu autotitati ale statului, dar oare tu ai chiar totul in regula.

Te asteptam cu detalii.
vick
salut si merci de raspuns!

am gasit un anunt cu un Fiat Stilo din 2003 la care tipul care o vinde spune in anunt ca e "NEINMATRICULABILA PENTRU PIESE SAU RECAROSARE"(l-am citat pe vanzator) ..........masina dupa numere pare sa fie din Ungaria, arata impecabil :minigun:

date despre masina: motor de 1,2 pe benzina + dotarile unui Stilo din 2003...


masina din poze arata superb...

care crezi ca ar putea fi motivele pentru care sa nu poata fi inscrisa?.....ma indoiesc ca o masina din 2003 nu ar avea euro 3.....
adi.mitrea
Incearca sa-l suni pe proprietar si sa-l intrebi... poate masina e busita iar pozele sunt mai vechi. Am mai vazut si din-astea, mai ales ca spui ca pretul e foarte mic...
CPI
Nu cred ca e neinmatriculabila pe motiv de autoritati, trebuie sa fie altceva.

Cauta pe www.rarom.ro, gasesti lista cu masini/motorizari Euro 3
vick
QUOTE(adi.mitrea)
Incearca sa-l suni pe proprietar si sa-l intrebi... poate masina e busita iar pozele sunt mai vechi. Am mai vazut si din-astea, mai ales ca spui ca pretul e foarte mic...



am sunat la proprietar si mare lucru nu mi-a raspuns cu privire la starea masinii.....a zis ca e ceva confiscat de politie......ca acu nu mai poate fi inmatriculata in RO......masa pe gheata......pacat de masina ca arata bine si din 2003 si 50k km.... :minigun:
cioaba
o fi furata sau capatata fara acte de pe undeva... mai bine fereste-te!
Vlad6
Chiar mai mult sfatul meu este sa anunti politia in legatura cu respectiva masina pt. ca probabil cineva blesteama si acum pe cel ce a furat-o.
Cumparand obiecte furate incurajati hotia. Daca n-ar avea cum sa obtina foloase materiale de pe urma actiunii lor hoti s-ar abtine un pic.
Off topic: d-aia sunt eu fan zapp biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.