Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Schumi setterul irlandez
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
f1anatic
"Schumi" - the Irish Setter

Schumi's got some HUGE shoes to step into ! First and foremost, he must be as skilled (a hunter) and as fast as his namesake the 7 Time Formula One World Champion: Michael Schumacher of Germany.

He must have thhe personality of Floppy (be a leader, be independent, hold grudge, but also loving and tender and "kiss" a lot). And he must be obedient, loving, friendly, playful and a great hunter like Tano.

ALL THAT and at the same time to be unique in his own way. So far...he's got all that and more. He is incredibly playful, responds to the name (after a day), very smart, runs like all the time, when verbally admonished for chewing on something, he gets all upset, puts his head on his paws and pretends the surrounding world doesn't interest him...did I say he runs and plays all the time ? I ran with this dog one street block and at 7 weeks he was keeping up with me ! Wonder how quick he'll be this time next year ! He is blue eyed, dark mahogany in color and w/o visible "flaws" ! He eats all the time ! He will make a fine hunting dog !
f1anatic
Schumi
f1anatic
Schumi
f1anatic
Schumi
f1anatic
Lui Schumi tocmai i s-a scurs niste lichid de frina ! A naibii javra e ca si raposatul Floppy ! Ala se pisa din copac in copac ! A fost afara acum juma de ora si s-a pisat de 5 ori. Acum din nou pe linoleum ! Las' ca se face el mare !
eddie
Frumos catel,sa-ti traiasca !
TLS-09
Sa ai parte de el si sa va bucurati cit mai mult impreuna !!!!!! Este foarte dragut si asteptam peste citeva luni poze cu un adult de nota 10!
Alex-F1
Schumi?????????????? :ewpu: blink.gif :evil: Mmmda....de fapt nu stiu de ce ma mir....ce alt nume puteai tu sa-i pui? Whatever.....sa-ti traiasca si sa aveti grija unu de altu... arigato.gif
Otto73
Sa-ti traiasca !!!
E frumusel foc biggrin.gif
Seri
Nice puppy! Isn't he gorgeous?
Si eu am 2 caini acasa, dar am cateva nelamuriri. Il lasi sa te pupe? Eu nu.
Chiar mergi cu punguta dupa tine cand il scoti la plimbare? Eu nu! biggrin.gif
f1anatic
QUOTE(Alex-F1)
Schumi?????????????? :ewpu: blink.gif :evil: Mmmda....de fapt nu stiu de ce ma mir....ce alt nume puteai tu sa-i pui?


Senna ? Dar am zis vii cu vii si raposatzii cu ai lor !

Sincer tata a ales numele. Eu vroiam Corrado. Si apoi, aici in America, potzi spune Schumacher pe strada si in cel mai bun caz lumea se va gindi la Tony Schumacher din NHRA !
Arheopterix
Daca stai la bloc,ai incurcat-o!
E caine cu f multa energie.
I-ti face casa praf. biggrin.gif
Dragos75034
Frumos caine!!! Sa ai grija de el...
f1anatic
QUOTE(Arheopterix)
E caine cu f multa energie.
I-ti face casa praf. biggrin.gif


No shit ! Azi a iesit de 5 ori afara...tocmai m-am intors de la lac cu el...Nu stie decit sa alerge ! Nu poate sa stea locului ...cred ca are Infant Hyperactivity Disorder !
f1anatic
QUOTE(Seri)
Nice puppy! Isn't he gorgeous?
Si eu am 2 caini acasa, dar am cateva nelamuriri. Il lasi sa te pupe? Eu nu.
Chiar mergi cu punguta dupa tine cand il scoti la plimbare? Eu nu! biggrin.gif


Da il las sa ma pupe...dar pe miini, picioare...nu pe fatza.
Da...punga de plastic dupa mine. E civilizat asa.
Arheopterix
Problema e ca se pare ca in State ,aia nici nu stiu cine e Schumi....
f1anatic
In seara asta am descoperit ca am coada. Nu stiu cum m-am arcuit in timp ce ma scarpinam si am vazut chestia asta maron si lunga. Am dat sa o prind...am incercat de citeva ori...nu am putut...si altceva mi-a distras atentzia.

Dupa ceva vreme am gasit din nou coada. Am dat sa o prind si am reusit. A dracu chestie...cind am bagat dintzii in ea m-a durut si am scincit!
grenouille
sa-ti traiasca prichindelul!
numai unul ai? smile.gif nu-i iei si un fratior/surioara? e mai distractiv cu mai multi!

edit- nu e periculos sa iesi cu el pe strada daca nu si-a terminat schema de vaccinare?
madalina
Sa va bucurati impreuna de aventuri si multa sanatate catelusului!

La partea cu prea multa energie, te inteleg perfect. Tano al meu are deja 4 ani si jumatate si tot extrem de potrivit pentru reclama la nergizante este!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.