Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chip tuning Mondeo 2.0 TDDI
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Marius81517
Ma intereseaza sa fac un chip tuning la un Ford Mondeo 2001, motor 1998 tddi cu 90 CP. Daca ma puteti ajuta cu informatii referitoare la pret si cea mai apropiata locatie de Oradea. O alta intrebare pe care o am, este cu cat se poate mari puterea motorului si daca nu afecteaza in nici un fel durata de viata a acestuia.
Multumesc
Dragos75034
La motorul de pe ford mondeo model'98 de 90 Cp se poate mari puterea pana la 115 Cp.Pretul variaza intre 350-400 E.
Cristi2
daca te intereseaza, te ajut cu un numar de telefon. tipul e din Cluj. trimite un mesaj pe privat.
Alex100493
Are cineva un mondeo TDCI cu chiptuning? Vreau sa aflu niste pareri... Merci
CatalinKRK
Salut. Au am tuning prin OBD de la 115 pe la 145 (dar nu am verificat). In afara de lucrurile evidente (puterea mai mare, urca mai repede in turatii), consumul a ramas la fel si scoate mai mult fum cu pedala la fund (de fapt inainte nu vedeam fum in oglinda acum se vede).
Alex100493
deci in concluzie a meritat? Nu modifica oare durata de viata a motorului sau a celorlalte componente(disc de ambreaj,placa de presiune,cutie de viteze)
?
Cat a costat si unde l-ai facut?
Razvan104273
Daca vrei un tuning adevarta mergi in germania. pentru versiunea ta de mondeo wolf performance iti poate face un tuning. e garantat 2 ani, costa in jur de 900 de euro, nu este chip. nu prea stiu exact ce fac, dar e mult mai mult decat o rescriere de soft. eu am mondeo 2001 care 2.0 tddi 115cp acum am 147 si e super de super. (si consuma 8 in oras si 6 afara)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.