Help - Search - Members - Calendar
Full Version: As avea nevoie de un sfat BMW seria 3 din-95 sau VECTRA-97
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Pop83905
Vreau sa cumpar o masina si nu stiu cum e intretinerea la cele doua masini. As dori sa stiu in special la BMW seria 3,( 316) sa stiu cat de scumpe sunt piesele si consumul adevarat la un motor de 1600 cmc.
Impulse
Se muta le versus.

Ce an este masina? 316 sunt si de acum 20 de ani... blush.gif
da-ne mai multe detalii si vom incerca sa te lamurim.
CPI
Serie 3 din 95, asa zice Pop. Impulse, in ce an s-a schimbat generatia la Serie 3? Nu vorbesc de la penultima la ultima ci de schimbarea anterioara.

Pop, Vectra din 97 este generatia n-1, unde n e cea actuala. Serie 3 din 95 cred eu ca e n-2 ceea ce ar putea insemna mai veche ca si tehnologie. Pe de alta parte bmw era si este inaintea Opelului blink.gif Complicat...
air_wolf
nu-ti recomand 316-ele, motorul e prea mic si consuma mult. piese gasesti peste tot pentru ea, de la masini complete in 1000eur pina la reprezentanta. incearca alta motorizare si e ok. daca iti place sa simti masina ia bmw. daca nu, ia vectra-ul.
florin55503
eu zic sa o iei pe cea care e in stare mai buna. piese gasesti cu nemiluita si pt una si pt alta. bmw este peste opel fara discutie. probabil de gandesti la cea denumita "pisica" sunt supermasini si ff frumoase. de aceea zic eu sa o cumperi pe cea care e in mai buna strae
Felix60549
Incearca un BMW 320i si lasa Vectra pt. altii!
Parerea mea! biggrin.gif
andrei27237
mergi oricand pe BMW !!!!
romb
si eu zic sa mergi pe BMW dar un motor ceva mai capabil ...

tocmai ce a vandut un prieten luna asta un 318i din '95 full option cu 70.000 km la bord (a avut-o de noua) , era super misto masina si mergea impecabil , dar nu cred ca vei gasi prea multe ocazii ca asta ... oricum la astfel de masini trebuie sa te astepti sa bagi ceva bani in ele ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.