Help - Search - Members - Calendar
Full Version: a fost careva in Tenerife recent?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
dan80581
plec peste 2 sapt acolo si as vrea niste informatii despre insula. Am gasit ceva pe net dar vreau parerea unui om care a fost acolo recent. Merci. band.gif
laur6
o sa-ti placa, e misto. dar obligatoriu sa-ti inchiriezi masina, pt ca daca stai in acelasi loc 10 zile, risti sa te plictisesti. oricum e o insula care merita vizitata de la nord la sud si de la est la vest. are doua microclimate total diferite: unul in nord si altul in sud, pe care le poti regasi si pe verticala; cred ca ai citit pe net ca teide e cel mai inalt vulcan care apartine de europa. sa te urci pe vulcan; o sa ai parte de niste peisaje "selenare" pe care cu greu le vei gasi in alte parti. apa oceanului are o temperatura constanta 24/24 de ore, asa ca poti face baie oricand. ia-ti ochelari, tub si labe de scafandru - te vei distra in zonele cu diguri. daca ai si intrebari punctuale, voi incerca sa-ti raspund
dan80581
merci, ma si gandisem la inchiriat masina. O sa iau una economy cu AC. Am mai fost in Gran Canaria acum 2 ani si mi-a placut. Cat depsre ochlelari si snorkeling, le am deja pt ca practic dive-ing profesionist (am certificat SCUBA). Merci inca o data.
eddie
Un Opel Astra de 1,6 de inchiriat costa 17 euro/zi,cu asigurare 36 euro/zi.Pentru 10 zile platesti 360 de euro.E bine s-o inchiriezi chiar din aeroport.Firmele mari cunoscute au preturi mai mari,dar mai sunt si firme de rent a car locale,ceva mai ieftine.
Daca vrei sa vezi vulcanul,telecabina te duce pana la 3500 de metri,dar ca sa ajungi pana in varf,la 3700 de metri,va trebui sa faci rost de o autorizatie,de undeva din Santa Cruz,cel mai bine sa intrebi la hotel,pentru ca zona o considera rezervatie naturala.
Trebuie neaparat sa mergi la zoo,la Loro Park,in nord,sunt niste spectacole dragute cu orci si altele.Costa vreo 56-58 de euro parca pentru 2 persoane.
dan80581
merci pt rapuns arigato.gif ; cred ca am sa ma limitez la o masina de clasa mica pt ca e mai ieftin si nici nu am copii dupa mine; sunt doar eu si sotia. Am auzit de Loro Park si o sa-l vizitam negresit.
OaneA4
Spune-mi si mie te rog cat te costa totul si ce cuprinde? Ai luat bilet prin agentie sau........? As vrea si eu sa ajung pe acolo smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.