Help - Search - Members - Calendar
Full Version: bec pozitie Mondeo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Bogdan82115
A schimbat cineva becul de pozitie de la Mondeo (2001 - pe partea stanga)? ca m-am uitat p'acolo si ca sa iau becurile, tre sa demontez o gramada de chestii, sau poate nu stiu eu prea bine.. blush.gif
Ghita A.
Eu l-am schimbat si nu e chiar asa urat precum pare la prima vedere. Eu am luat cu totul farul jos - se ridica doua cleme de plastic si farul este liber complet - si dup-aia e floare la ureche cu becul de pozitie. Treaba e sa te uiti bine dupa cele doua cleme, sau mai bine spus sine de plastic. Te uiti atent unde se vede ca ar fi farul prins in suruburi de caroserie. Cand ai gasit suruburile te uiti atent si vezi ca este intre far si surub este o "ureche" de plastic care trebuie ridicata, si vei elibera farul. NU trebuie desfacut nici un surub.
valeriu82246
QUOTE(Bogdan82115)
A schimbat cineva becul de pozitie de la Mondeo (2001 - pe partea stanga)? ca m-am uitat p'acolo si ca sa iau becurile, tre sa demontez o gramada de chestii, sau poate nu stiu eu prea bine.. blush.gif



Intr-adevar e cum zice Ghita , tre' sa dai farul jos.
Daca n-ai inteles explicatiile lui Ghita , ia cartea tehnica a masinii si vezi ca e prezentat acolo prin desene.

Hai bafta ! :wave:
Bogdan82115
problema e ca n-am carte tehnica
Bogdan82115
mersi... am rezolvat problema. am ramas uimit cat de usor era si cat am vrut eu sa ma chinui. Sanatate!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.