Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cele mai "furate" masini in 2005
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
f1anatic
http://www.cccis.com/ContentAction.do?topicId=1746
QUOTE
The data also point to a high proportion of stolen cars that are built for speed, such as the BMW M Roadster, the Audi S4, the supercharged Jaguar XJR and the Mercury Marauder, all of which appear on the top 25 most stolen vehicles list in 2005."

The pattern of ‘clustering’ most frequently occurs with upper midsize cars like the Acura Integra, which accounts for eight of the top 25 most stolen vehicles. The Integra, along with the Suzuki Aerio (positions 12 and 13 on the list), are also part of a trend among what is commonly referred to as ‘tuner’ cars. These cars are popular with street racers, who look for vehicles packing a powerful motor in a lightweight and efficient package.


Intrebarea se pune in felul asta. De ce modelul 2001 la BMW Roadster M ? Chiar hotzii nostrii sa fie "retro" ? Sau nu se mai fac din 2001 ? Cred ca aici BMW fan boyz pot ajuta !

MSN AUTO's furnizeaza aceeasi lista cu alte precizari in josul paginii
http://autos.msn.com/advice/article.aspx?c...GT1=3491Charlie
________________

Sa fac...sa nu fac un comentariu ? Hai sa zic ca hotzii de masini au ei gusturi...dar de la # 1 BMW Roadster M sa sari la # 2 Acura Integra e rusinos ! Si pentru hotzi...si pentru BMW !

Nu cred ca am citit in articol metoda prin care au facut aceasta lista. As zice ca sint mai multe Honda Civic pe sosea decit BMW Roadster M deci sa intzeleg ca lista nu e bazata pe numere ex. 3000 de BMW furate fatza de 800 Honda Civic ci mai de graba reflecta un procentaj: din 7000 BMW Roadster M model 2001 inregistrate in USA s-au furat stiu eu...400 respectiv din milionul de Honda Civic model 2000 aflate in circulatzie s-au furat 80,000 (nu am verificat matematica) - cred deci ca lista reflecta % procente si nu direct "cantitatea" de masini furate.

Oricum...bietul 2001 AUDI S4 sa fie mai putzin dorit decit o 2000 Civic ! Rusinos ! Sau cine stie...poate ca hotzii s-au prins ca daca o fura...se strica naibii in drum spre "safe house" si ii prinde politzia...
HalbaSus
QUOTE
Intrebarea se pune in felul asta. De ce modelul 2001 la BMW Roadster M ? Chiar hotzii nostrii sa fie "retro" ? Sau nu se mai fac din 2001 ? Cred ca aici BMW fan boyz pot ajuta !


M3 modelul actual dateaza din 2000 (dar e considerat model 2001), de atunci nu a mai aparut un nou model de M3. Trebuie sa apara in curand un M3 bazat pe noul serie 3 E90 dar probabil intarzie sa apara pentru ca noul M3 trebuie sa fie obligatoriu mai bun decat RS4, deci il vor scoate doar atunci cand acesta va reusi sa fie mai bun.

QUOTE
Oricum...bietul 2001 AUDI S4 sa fie mai putzin dorit decit o 2000 Civic ! Rusinos ! Sau cine stie...poate ca hotzii s-au prins ca daca o fura...se strica naibii in drum spre "safe house" si ii prinde politzia...


Sar si eu acum sa-mi apar marca biggrin.gif Modelul S4 din 2001 e identic cu cel din 2002 si cel din 2003, schimbarea de generatie a aparut in 2004, nu prea inteleg de ce au fost impartite audi-urile pe atatea modele.

O statistica rusinoasa in schimb pentru romania e ca cele mai multe masini furate in romania sunt dacii 1300 si 1310, pentru ca e prea greu sa inmatriculezi o masina furata in schimb piesele se pot comercializa rapid, iar cum daciile sunt in permanenta nevoie de piese... e normal sa fie cele mai furate masini.
f1anatic
QUOTE(HalbaSus)
QUOTE

Intrebarea se pune in felul asta. De ce modelul 2001 la BMW Roadster M ? Chiar hotzii nostrii sa fie "retro" ? Sau nu se mai fac din 2001 ? Cred ca aici BMW fan boyz pot ajuta !


M3 modelul actual dateaza din 2000 (dar e considerat model 2001), de atunci nu a mai aparut un nou model de M3. Trebuie sa apara in curand un M3 bazat pe noul serie 3 E90 dar probabil intarzie sa apara pentru ca noul M3 trebuie sa fie obligatoriu mai bun decat RS4, deci il vor scoate doar atunci cand acesta va reusi sa fie mai bun.


Sefu' BMW ROADSTER M nu M3 !

By the way...imi e si frica...pot sa fac un BMW vs BMW pe forumul adecvat ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.