Help - Search - Members - Calendar
Full Version: citroen c4 coupe nou sau audi A4 SH 2001-2003 ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
ciprian83747
As avea nevoie de sfatul dumneavoastra referitor la aceasta intrebare.Dispun de 15000E si nu ma pot hotari.V-as multumi pt cat mai multe informatii.
Virgil47474
QUOTE(ciprian83747)
As avea nevoie de sfatul dumneavoastra referitor la aceasta intrebare.Dispun de 1500E si nu ma pot hotari.V-as multumi pt cat mai multe informatii.


pai, la banii astia cred ca o sa gasesti o dacie din 90... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

sorry, nu m-am putut abtine .... blush.gif
lca83455
cred ca omu a vrut sa zica 15000euro. normal ca audi. desi o masina noua e o masina noua. ai garantie. dar parca spre audi inclin eu.
CatalinKRK
Masini mi se par cum nu se poate mai diferite, personal nu-mi place C4 are un design mult prea extravagant, volanul + bordul sunt pentru copii sau cel mult adolescenti. Audi e mai sobra, mai serioasa...As merge pe Audi numai daca ai siguranta achizitiei, sunt prea multi dubiosi cu ele la vanzare... Singurul sfat care ti-l dau sigur e ca daca iti iei sh nu-ti da toti banii pe ea, ca poti avea surprize neplacute. Alte criterii: km mai multi - noua, mai putini - sh; vrei sa o tii mai mult (5-6 ani) - noua; mai putin (2-3) ani - sh ...

Sunt multe criterii aici...se discuta mult pe marginea asta pe forumuri.
Personal eu sunt adeptul sh (inclusiv datorita motivelor de mai sus).
boty
Daca vrei o masina noua cu 3 ani garantie si care arata super si merge ca o limuzina , inauntru stai ca intr-o masina super sport si ai un bord de Enterprize iti recomand C4 Coupe . Daca nu vrei ceva asa de avangardist si vrei sobrietatea germana care ti-o ofera un audi iti recomand A4 DAR VEZI DE UNDE IL IEI si fai o verificare tip computest aici sau in tara de unde o cumperi.
ciprian83747
Problema cu achizitia de A4 e destul de grava(cunostinta unei cunostinte).Ca nr de km ar fi cam 10000 pe an si nu as vinde-o foarte repede(cel putin 3 ani).O folosesc preponderent in localitate. Inca o data multumesc
adi.mitrea
QUOTE(ciprian83747)
Ca nr de km ar fi cam 10000 pe an si nu as vinde-o foarte repede(cel putin 3 ani).O folosesc preponderent in localitate.


Atunci mergi pe masina noua, chiar si pe benzina. Poate te mai uiti si la alte masini fiindca la banii tai te incadrezi la Astra H, Golf 5, Corolla...

In fond e decizia ta dar pentru aproximativ 10.000 km/an sa iei o masina SH, la care nu stii ce pica si cand, nu cred ca merita. Pe de alta parte Audi e totusi premium... Daca tii mortis pe masina SH mai pastreaza acolo 1.000 de euro pentru eventuale reparatii.
CPI
Hotaraste-te intii intre SH si nou si apoi vezi ce vaiante ai de banii tai.

Si eu zic ca mai degraba pe masina noua.

Dar depinde si de nevoi. De ex. daca vrei sa arati un anumit statut social/economic, de genul intilniri de business, ia-ti un A4, chiar daca e un pic mai vechi, nu scrie pe el anul de fabricatie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.