Help - Search - Members - Calendar
Full Version: !!!!!!!!LISTA NEAGRA!!!!!!!(spuse lu' tovarasa)
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2, 3, 4
R a z v a n
Privind obiectiv in susul paginii consider ca discutia asta nu e a ta sa o inchizi pentru ca nu mi-am spus parerea despre tine asa cum ai facut-o tu. Uite:
Te consider un personaj abject, frustrat si banal cu dificultati de exprimare si intelegere, incapabil sa isi satisfaca orgoliul sau partenera (partenerul).
Imi pare bine ca ai simtit varful ghetei, poate asa o sa inveti sa-i respecti pe ceilalti de pe forum, sa nu mai minti, sa te comporti civilizat, taran prost ce esti.
Daca nu iti place ceva la mine spune-ti parerea fara sa arunci gaz pe foc, s-ar putea din compasiune sa tin cont de ea.
Abea acum poti baga textul asta pe care il consider scuze la tampeniile pe care le-ai scris pana acum. (SI NICI MACAR NU ERA VORBA DE TINE!!!)

QUOTE(AZAZEL)
ok, hai sa ne linistim!!
time out!!
promit sa fiu mai conciliant, si hai sa discutam constructiv,sa ne luam la misto mai putin. teme de discutie sunt.
DORU
"aschimodie" , "taran prost ce esti"... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Exact ce spuneam la postul cu "Teutonul invincibil"... ma muz dar si un ochi plange... de ce ne masuram orgoliile aici? Nu-mi spuneti ca e CZ virtual ca nu tine... asta e o scuza. Ce motive aveti sa va jumuliti si balacariti astfel?

Mariustom, gand la gand... arigato.gif
CPI
Baieti, sa va fie rusine!!!

Nu pot sa ma abtin asa ca o sa citez si eu din Azazel pentru ca m-a busit risul cind am citit:
"..... imi sare doaga pe loc". Adica aia singura? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

CPI out
Mariustom
Mulțam Doru arigato.gif :wave:
Dar chiar nu văd rostul unor asemenea dispute, de o asemenea duritate în expresii.
Dacă nu au loc, prin expresii civilizate pe forum, barem "s-o facă legal" biggrin.gif într-un cadru organizat gen "Local Combat", și noi doi să vindem bilete blink.gif biggrin.gif
Acu serios, cred că ar trebui un control al limbajului, chiar și aici, pentru a evita ca această parte a forumului să fie loc de dispute (chiar dacă pentru asta a fost creat biggrin.gif ).
Deci, propun ca să se respecte regula Combat zone: "Sunt permise dialogurile incinse, cu anumite limite."
Aviz amatorilor biggrin.gif
DORU
QUOTE(Mariustom)
Mulțam Doru arigato.gif :wave:
Dacă nu au loc, prin expresii civilizate pe forum, barem "s-o facă legal" biggrin.gif într-un cadru organizat gen "Local Combat", și noi doi să vindem bilete blink.gif biggrin.gif


Da, taiam bilete dar le vindem la suprapret pt unii din forumisti, din cei cu prea multe prezente in ring ! biggrin.gif beer.gif
AZAZEL
QUOTE(R a z v a n)
Privind obiectiv in susul paginii consider ca discutia asta nu e a ta sa o inchizi pentru ca nu mi-am spus parerea despre tine asa cum ai facut-o tu. Uite:
Te consider un personaj abject, frustrat si banal cu dificultati de exprimare si intelegere, incapabil sa isi satisfaca orgoliul sau partenera (partenerul).
Imi pare bine ca ai simtit varful ghetei, poate asa o sa inveti sa-i respecti pe ceilalti de pe forum, sa nu mai minti, sa te comporti civilizat, taran prost ce esti.
Daca nu iti place ceva la mine spune-ti parerea fara sa arunci gaz pe foc, s-ar putea din compasiune sa tin cont de ea.
Abea acum poti baga textul asta pe care il consider scuze la tampeniile pe care le-ai scris pana acum. (SI NICI MACAR NU ERA VORBA DE TINE!!!)

QUOTE(AZAZEL)
ok, hai sa ne linistim!!
time out!!
promit sa fiu mai conciliant, si hai sa discutam constructiv,sa ne luam la misto mai putin. teme de discutie sunt.


bai tata , eu ti-am mai zis, citeste cu atentie mai sus, daca tu crezi ca mie imi pasa de ce spune un individ ca tine, te inseli amarnic. auzi : "am simtit varful ghetei" . mi-e imi place ca tu consideri ca "m-ai pus la punct"

pt mine esdti cantitate neglijabila si deloc de bagat in seama. imi pare rau ca , decat sa stau in dispute cu tine, as putea sa mai vad ce se scrie pe alte pagini ale forumului.

sa ma comport civilizat: cine a inceput cu jignirile? si acum 2 luni, si de data asta. eu ti-am atras atentia asupra unor devieri, iar tu m-ai luat la injurat. tu esti exemplu de comportament??? eu cuvinte mai urate ca ale tale nu am citit pe forum. este o diferenta intre "aschimodie" si "taran prost". daca tot te crezi destept, si vrei sa jignesti, macar fa-o mai civilizat.

gazul pe foc tu il arunci de fiecare data cand iti spui parerea. asta este stilul tau.

dificultati in exprimare: uitate mai sus: agramat ce esti.

si ti-am mai spus : departe de mine sa cer scuze unuia ca tine. te rog mai taie-ti din importanta. cine esti tu sa crezi ca iti pot datora scuze. sau esti adeptul zicalei: prostul nu e prost destul daca nu este si fudul.

post-ul de mai sus a fost cu scopul sa ingrop securea razboiului, dar se pare ca tu nu vrei, ca asa iti este samanta. deci stai linistit: frustrarile la tine sunt. le-ai scos in evidenta pe un alt topic, si le scoti si aici, ca te crezi tare important in dosul unui monitor de 14 inch.

probabil , esti un individ care muta hartiile de colo colo si primeste suturi in fund de la toti, si vrei sa dai mai departe.

mai onanistule, ca tot ai pomenit de satisfacut partenera: eu la nevestele altora am fost, dar la a mea nu stiu sa fi venit cineva.
AZAZEL
d-l razvan "samuraiul" este un subiect inchis pt mine.
tot ce va scrie aici sau in alta parte va ramane fara replica.

poate sa se ia de toti stramosii mei , incepand cu cei de pe vremea lui stefan cel mare.
R a z v a n
GENIAL!!!!
jur, am ras cu lacrimi!!! SUPER!!!
daca tot te crezi destept, si vrei sa jignesti, macar fa-o mai civilizat.

iar asta...
mai onanistule, ca tot ai pomenit de satisfacut partenera: eu la nevestele altora am fost, dar la a mea nu stiu sa fi venit cineva.
G E N I A L !!!!!!!!!!!!!!!!!
Mariustom
Doruuuu, am plecat să dau comandă să tipărească biletele, că văd că impresarii aranjează data partidei/lor. laugh.gif
De locație să ne ocupăm noi? Ce zici ? biggrin.gif
Măi, liniștiți-vă, că punem furtunele pe voi :bash:

Dar chiar nu vede nici un admin limbajul folosit ?
Chiar era nevoie de așa ceva ?


QUOTE(AZAZEL)
eu la nevestele altora am fost, dar la a mea nu stiu sa fi venit cineva.

Probabil nici soții soțiilor la care ai fost, nu știu să fi fost cineva la ele biggrin.gif
Părerea mea ...
R a z v a n
repet: !!!GENIAL!!!!
air_wolf
QUOTE(Mariustom)
M-ai înțeles greșit, guerilla, NU sunt (mai) pudic din fire.
Dar discuții despre sex, felație, etc. consider că n-au ce căuta pe un forum de mașini. Ce naiba, sunt atâtea forumuri dedicate (cred) subiectelor respective, nu cred că-și au rostul aici.
Și crede-mă, sunt deschis unor asemenea discuții, dacă vrei, pe privat biggrin.gif , dar NU pe forum. Și, mai ales, nu mă așteptam din partea voastră la asemenea "texte".


man, e o tara libera. cum dracu sa discuti despre felatie pe privat? voi la bere discutati doar despre maica tereza? blink.gif unii stam pe aici si pentru ca avem destul de putin timp ca sa mai si iesim, asa ca te rog, nu protesta contra fetitelor si a felatiei prestata de ele.
vrei protest da-mi adresa si-ti trimit asa ceva:
AZAZEL
QUOTE(Mariustom)
Dar chiar nu vede nici un admin limbajul folosit ?
Chiar era nevoie de așa ceva ?



Probabil nici soții soțiilor la care ai fost, nu știu să fi fost cineva la ele biggrin.gif
Părerea mea ...


cu siguranta nu era nevoie de asemenea limbaj. dar eu nu sunt tipul care atunci cand primeste o palma sa intoarca si obrazul celalalt.raspund cu aceeasi moneda. am vrut sa ma las batut si sa ii spun omului cu frumosul ce nu-mi place la el. ma asteptam la acelasi tratament si se pare ca nu a fost.

in rest, sunt insurat de juma' de an, si cu siguranta nu spune nimeni ca a fost pe teritoriul meu .
AlexTM
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Ce limbaj? Chestia cu vizitatul sotiilor? Asta trebuie luata drept gluma, bre!
Cu alte cuvinte "ia uite ce pot sa spuna unii"
N-are nici o importanta ca e sau nu adevarat, da' te prapadesti bine de ris cind citesti
biggrin.gif N-aveti smiley suficient de mare biggrin.gif
DORU
QUOTE(Mariustom)
Doruuuu, am plecat să dau comandă să tipărească biletele, că văd că impresarii aranjează data partidei/lor. laugh.gif
De locație să ne ocupăm noi? Ce zici ? biggrin.gif


Da, e momentul sa ne imbogatim dupa o astfel de partida de Local Illegal Verbal Combat.
Furtunasele cu apa? Mai degraba o baie la copca... biggrin.gif
No offence arigato.gif
madalina
Felicitari! In 3 ani si ceva de cand activez pe acest forum nu am vazut niciodata "argumente" atat de josnice precum aici!

In aceasta arie eu nu voi interveni cu banari, avertismente etc. Aici e locul unde vedem bunul simt (sau lipsa lui, mai degraba) pentru fiecare dintre cei implicati. Nu exista cenzura aici, exista numai autocenzura.
guerilla
mada, care 4 ani si ceva? :angel: ai uitat cand aveam forumu vechi?

cat priveste autocenzura, ce e aia? un fel de divagatie populista? laugh.gif nu avem asa ceva. :bash:
Mariustom
Divagație, nedivagație, dar prea v-ați luat mâna de aici :bash:
Oare chiar trebuia limbajul ăsta aici ? :evil:
guerilla
nu, nu trebuia.
voi reconsidera aceasta arie zilele astea.
R a z v a n
mda... foarte interesant...am tot respectul pentru obrajorii imbujorati ai persoanelor pudibonde dar nu ai cum sa eviti cu orice pret sa spui ce ai de spus. Derapajele verbale exista in orice societate, in orice cerc, oricat de elitist. Dac nu le-ati aflat, daca nu le-ati auzit insemana ca au fost cenzurate... adica cam ce-ati vrea sa faceti voi acum de dragul unui ideal fantastic: ooo, vai ce frumos ar fi daca toata lumea ar fi politicoasa, daca barbatii v-ar oferi locul in troleibuz, daca fotbalistii n-ar oferi flori de 1 martie numai ca sa-si faca PR, daca tineretul din ziua de azi ar avea sape ani de acasa...

@Madalina. Din curozitate am intrat si eu pe sinapse punct ro unde inteleg ca iti faci rezidentiatul...acolo cum rezisti, pentru ca eu n-am mai vazut in viata mea asa o sumedenie de suldami:
QUOTE(Marty @ Mar 15 2006, 10:05 AM) *

si daca vreau sa dansez pe masa-n p*** goala, inconjurat de 50 de *urve depravate, avind o sticla de sampanie infipta-n re**u' curului

suna tentant... blush.gif

mai putin faza cu sampania...

In original e fara stelute. De data asta vreau sa fiu bine inteles. Una e sa nu fii de acord, alta e sa participi, cu totul altceva e sa cenzurezi. Odata cenzurat mai devreme sau mai tarziu o sa apara din nou. Ce va doriti voi e utopie. Masini punct ro - ultimul bastion al intelectualului gentilom, atent cu dogmele domnisoarelor de pension. Succes.
guerilla
QUOTE(R a z v a n)
Masini punct ro - ultimul bastion al intelectualului gentilom, atent cu dogmele domnisoarelor de pension. Succes.


tu ma faci gentilom? intelectual?
vrei sa-ti aduc aminte ca despre mine s-a mai scris ca:
QUOTE
are atitudinea unui copil razgaiat, care atunci cand nu poate critica ceva concret, se leaga de detalii [..]


pfuai... nu merit nimic. arigato.gif
air_wolf
se pare ca asta e perioada refularilor... ce, nu se dau prime de sarbatori??? blink.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Mariustom
Salutare :wave:
Pentru că mă simt pe lista lui Răzvan, a "persoanelor pudibonde cu obrajorii imbujorati", îi răspund că ultimul mesaj, în special, este tipic tineretului din ziua de azi: nonconformist, libertin, fără opreliști în general.
Nu te cunosc, nu-ți știu vârsta și acest mesaj nu este un atac la adresa ta.
Dar, crearea acestei secțiuni contravine punctului 5 din Regulament:
QUOTE
5. Nu se acceptă limbajul vulgar sub nici o formă. Dacă chiar simțiți nevoia să criticați pe cineva/ceva există mijloace civilizate de a o face. Dacă nu le gasiți, abtineti-vă! Nu este acceptat nici atacul la persoana. Abaterea aduce dupa sine blocarea contului pentru 2 saptamani. La recidiva se blocheaza definitiv contul si sau IP-ul

În general, personal consider acest forum un loc de întâlnire virtuală a oricărui iubitor de motoare (de orice fel), un loc unde cei ce au nevoie de informații solicită, iar cei ce pot ajuta ajută, un loc unde cei ce știu ceva împărtășesc, dacă doresc biggrin.gif , și celorlalți informații.

Deci, discuții despre mașini. Că se mai discută, pe lângă, despre case biggrin.gif , mașini de spălat biggrin.gif , etc, mai merge. Că se mai ivesc discuții în contradictoriu, în limita bunului simț, mai treacă-meargă, dar să se ajungă la atacuri directe, verbale cei drept biggrin.gif , așa cum s-a ajuns în această secțiune, nu doar în acest topic, și nu doar cu tine părtaș blush.gif , eu nu văd a fi un lucru bun.
Nu sunt sfânt și nici avocatul forumului, deci nu pot arunca primul cu piatra laugh.gif , dar atâta timp cât nu ne respectăm unii pe ceilalți, nu aștepta să fii respectat.
De aceea cer RESPECT pentru celălalt, indiferent ce fel de mesaje a postat. Nu putem face educație celuilalt, atâta timp cât ești părtaș la "nebunia" lui.
Datoria fiecăruia este să respecte pe celălalt pentru a putea aștepta să fie respectat. Oare nu la fel trebuie să facem și în viața de zi cu zi?
Oricum aștept intervenția adminilor, oricare ar fi ea blush.gif
Mai vorbim,
Ciao :wave:

LE: @ air_wolf: pentru tine se va institui, din partea statului, o taxă/zi de off road pe coclaurile "publice" biggrin.gif
HalbaSus
Mariustom, nu s-a incalcat punctul 5 al regulamentului... nu de alta dar forumul nu permite postarea de cuvinte vulgare... tin minte ca pana si cuvantul "futurist" era cenzurat la greu. Cuvintele folosite in aceasta arie erau cu siguranta jignitoare, si nu neaparat elevate, dar daca presedintele ne vorbeste de gaozari... acum sa ne facem procese de constiinta ca cineva a spus pe forum "taran prost" sau "aschimodie" ? Pana la urma sunt cuvinte care pot fi regasite cu usurinta in DEX, si prin natura sa forumul nu prea e vizitat de minori. Dar chiar daca ar fi vizitat de minori iata ce spune ANAF referitor la campania de educare "S-o facem legal" care a fost contestata datorita unor expresii de argou:

"După lectura broșurii am constatat doar că limbajul in care aceste pliante au fost redactate este absolut neuzual pentru un produs de promovare, intocmit de o institutie de stat. Fara a contine însă expresii vulgare ori licentioase, textul pliantului “S-o facem legal!” poate fi calificat drept argotic, dupa stilul de exprimare. Totusi, analizand cuvintele folosite in expresiile argotice, nu putem sa nu remarcam faptul ca majoritatea covarsitoare a acestora sunt cuprinse, cu sensul din text, in Dictionarul Explicativ al Limbii Romane."

Cu alte cuvinte limbajul folosit pe aceasta arie nu este cu nimic mai rau decat cel folosit de presedintele romaniei sau de ANAF in cadrul unei campanii de informare a scolarilor. Sa ne fie rusine !
Nici eu nu sunt adeptul vulgaritatii on-line, dar de la propagarea fara discriminare a p**lelor si p**delor pe tot forumul pana la cateva injuraturi de genul celor care pe care le-ar fi folosit pana si strabunica mea dupa ce a iesit de la biserica, si chiar si acelea rostite intr-o singura arie a forumului... e cale lunga...
QUOTE
Nu sunt sfânt și nici avocatul forumului, deci nu pot arunca primul cu piatra laugh , dar atâta timp cât nu ne respectăm unii pe ceilalți, nu aștepta să fii respectat.
De aceea cer RESPECT pentru celălalt, indiferent ce fel de mesaje a postat. Nu putem face educație celuilalt, atâta timp cât ești părtaș la "nebunia" lui.
Datoria fiecăruia este să respecte pe celălalt pentru a putea aștepta să fie respectat. Oare nu la fel trebuie să facem și în viața de zi cu zi?


Ceea ce spui tu este corect si foarte frumos, dar respectul este un sentiment care trebuie sa provina din propria constiinta, si nu ti-l poate impune un moderator sau administrator de forum. Ca nu o sa te lase sa-ti manifesti in mod direct dispretul e una... dar problema nu cred ca e rezolvata prin faptul ca ne bagam capul in nisip si ne prefacem ca toti userii sunt o mare familie fericita.
madalina
@Razvan: simplu: fac scandal si acolo din cauza limbajului.

Una este sa injuri ca asa ti se pare tie ok si alta sa aduci drept argument o chestie atat de jegoasa despre nevestele cuiva sau nevasta proprie.

In plus, si acolo intru in anumite arii si discut cu anumiti oameni.

Iar citatul dat de tine, este de cand un un anumit domn s-a suparat pe toata lumea si si-a transformat toate mesajele in astfel de texte.

Ah, si apropo, cunosc oameni pe acre ii admir si ii respect profund, dar care au un limbaj destul de condimentat cu cuvinte din registrul sa-i zicem, licentios al limbii romane. Numai ca trecand peste limbaj si analizand ideile, gasesc extrem de multa inteligenta. Poti spune in cel mai elevat mod posibil ca esti atat de barbat incat sa fii solicitat si de sotiile altor domni, dar sotia ta nu are nevoie sa solicite pe nimeni altcineva, ca tot argument josnic este.
HalbaSus
QUOTE
Ah, si apropo, cunosc oameni pe acre ii admir si ii respect profund, dar care au un limbaj destul de condimentat cu cuvinte din registrul sa-i zicem, licentios al limbii romane. Numai ca trecand peste limbaj si analizand ideile, gasesc extrem de multa inteligenta. Poti spune in cel mai elevat mod posibil ca esti atat de barbat incat sa fii solicitat si de sotiile altor domni, dar sotia ta nu are nevoie sa solicite pe nimeni altcineva, ca tot argument josnic este.


Ai perfecta dreptate, dar avand in vedere ca regulamentul nu s-a incalcat in nici un fel, sanctiunea poate fi doar oprobiul public. Care s-a manifestat intr-o oarecare masura in postarile ulterioare.
Mariustom
HalbaSus, ești subiectiv biggrin.gif
Exemplele tale, respectiv expresia președintelui, campania de informare a școlarilor de către ANAF, nu mă reprezintă.
Ce, pe tine te reprezintă vicepreședintele Senatului ? biggrin.gif
Zici că nu s-a încălcat Regulamentul. Oare ?
Păi nu zice prea clar ?
QUOTE
Nu este acceptat nici atacul la persoana.

Faptul că vulgaritățile sunt trecute în DEX, nu scuză folosirea lor în public.
Zici că sancțiunea vulgarităților este oprobiul public, corect. Dar cei ce consideră normală folosirea lor ?
Mandula
QUOTE(HalbaSus)
Cuvintele folosite in aceasta arie erau cu siguranta jignitoare, si nu neaparat elevate, dar daca presedintele ne vorbeste de gaozari... acum sa ne facem procese de constiinta ca cineva a spus pe forum "taran prost" sau "aschimodie" ? Pana la urma sunt cuvinte care pot fi regasite cu usurinta in DEX [...]

Nici eu nu sunt adeptul vulgaritatii on-line, dar de la propagarea fara discriminare a p**lelor si p**delor pe tot forumul pana la cateva injuraturi de genul celor care pe care le-ar fi folosit pana si strabunica mea dupa ce a iesit de la biserica, si chiar si acelea rostite intr-o singura arie a forumului... e cale lunga... .



Problema s-a pus in mod fals cum ca restul ne simtim lezati de utilizarea unor anumite cuvinte. E mult mai deranjanta o jignire josnica, mizera, intr-un limbaj suburban, de manivela, dar cu cuvinte din DEX, decat utilizarea unor cuvinte mai tari (pe care desigur le stim toti, le folosim destui - desigur acolo unde e socialmente permis, de pilda in discutiile cu amicii la bere - si evident nu e cazul sa le negam existenta, sa ne dam mai puritani decat e cazul).

Una e un limbaj colorat, licentios, chiar vulgar pentru unii, si cu totul alta e un limbaj jignitor. Aici nu e vorba de faptul ca s-au utilizat anumite cuvinte, ci de faptul ca sunt jigniri urate, penibile peste o anumita varsta si pregatire, facute cu intentie. Problema nu consta in cuvantul utilizat, putea fi si un 4-letter-word, nu conteaza, problema este fondul comunicarii respective: e vorba de atacul la persoana, de transformarea disputei de idei intr-una intre persoane.

Nu sunt adeptul cenzurii, ea nu rezolva problema, asa cum s-a spus. Insa trebuie sa existe limite (si chiar exista, "pe hartie", aka Regulament) care sa fie IMPUSE unora din respect fata de ceilalti.

S-a zis ca "respectul este un sentiment care trebuie sa provina din propria constiinta, si nu ti-l poate impune un moderator sau administrator de forum."

De acord partial, cu corectivul ca atunci cand bunul simt, autocenzura, chiar oprobriul public atras nu reusesc sa elimine manifestari de o anumita factura, se impune interventia moderatorului (acceptata dintru inceput conventional de toti prin simplul fapt al prezentei aici).
R a z v a n
@ guerilla Pe astea le inghit, le retrag
QUOTE(guerilla)

QUOTE(R a z v a n)
are atitudinea unui copil razgaiat, care atunci cand nu poate critica ceva concret, se leaga de detalii [..]

(parca eu le-am scris, nu?!) arigato.gif
Mariustom
Hopaaaaaa, o alianță secretă ?
Te are la mână biggrin.gif ?
Prea ușor ai cedat, Răzvan blush.gif
HalbaSus
QUOTE(madalina)
aici este arie nemoderata. Daca va simtiti mai bine injurandu-va si folosind tot d felul de apelative, n-aveti de cat.

Nu mai incercam sa aplanam conflictele. Va lasam sa va dati in spectacol in public, daca asta doriti. De ce sa stam asemeni unor politisti sa inchidem topicuri interesante pentru ca nervii si bunul simt al unora sunt la limita?!? Impuneti-va singuri limite, demonstrati singuri cat sunteti de educati si de civilizati.

Aici,fiind libertate totala, bunul simt al fiecaruia va fi limita.
booneK9
Si chiar daca specialul deroga de la general, nu poate deroga de la principii. Iar aici se invoca incalcarea unor valori fundamentale.
O spuneam in discutia despre necesitatea unei astfel de arii, o spun si acum: Nu face decat sa coboare anumite stachete, fapt care nu-si gaseste rostul. Nu aici.
Chiar daca puteti adapta / modifica regulamentul, asa cum ati mai facut-o (una dintre modificari / corecturi chiar la sugestia mea), de data asta nu cred ca e cazul.
Chiar nu vad rostul pentru acceptarea atacului la persoana.
In concluzie:
Forumul vostru, regulile voastre, faceti ce vreti.
Din cand in cand citesc unele topicuri, uneori rad, dar tot nu vad rostul ariei "combat".
Iar daca ideea asta nu cadreaza cu pozitia oficiala, sau deranjeaza in vreun fel, imi cer scuze anticipat si rog un moderator / administrator sa stearga postul asta.
Mariustom
Nu știu cum, booneK9, dar m-ai citit. biggrin.gif
Exact asta mă deranja și mă deranjează și pe mine: atacul la persoană.
Dacă s-ar fi folosit acele cuvinte la adresa ... statului, de exemplu biggrin.gif , a ... etc, că nu-mi vine acum, merge, dar între noi, nu înțeleg.
Nimeni nu seamănă unul cu celălalt, e clar, dar asta nu înseamnă că acele diferențe, să zicem, trebuie scoase în evidență.
Așa cum nu trebuie să scoatem în evidență diferențele dintre mașinile noastre biggrin.gif .
Părerea mea ... blink.gif
A K U
Exista o lege a compensatiei si functioneaza si pe acest forum: unii au prea mult bun-simt, altii prea putin, unii cred ca aici isi pot refula frustrarile, altii ca acesta e locul in care pot schimba idei etc. Natura umana, pana la urma biggrin.gif
Mariustom
:doh: Pfuuuaaiiii, dar ce a ajuns secțiunea asta. De la sare și piper biggrin.gif , la discuții filozofice down.gif
Mai așteptăm devil.gif
DORU
Cu Mariustom m-am pus deja de acord, acum ma vad nevoit sa o fac si cu Dies Irae (chiar, de unde provine nick-ul tau?) si BooneK9.

Putem forma iata un sindicat al limbajului decent si unde atacul la persoana e permis doar folosind de la machine-gun in sus, dar nu virtual pe forum. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Mariustom
Biiiiiiineeeeeeeeee Doru, văd că vrei acum să împărțim profitul la 4, nu la 2. După ce am plătit biletele, acum poate că nici nu-mi mai recuperez banii investiți :bash:
Ai găsit sală, că văd că jucătorii s-au cam înmuiat. Hai să băgăm o gală repede, că mai târziu vedem o piesă de teatru biggrin.gif

Acum serios, sunt perfect de acord și cu Doru biggrin.gif Nu sunt de acord cu înființarea sindicatului laugh.gif deoarece nu am o părere bună, în general, despre sindicate. Dar asta e altă discuție biggrin.gif
Păi dacă mai găsim câțiva ca noi, vom fi mai mulți ca ei biggrin.gif laugh.gif :punk: :harhar: tongue.gif :harhar:
R a z v a n
QUOTE(Dies Irae)
Exista o lege a compensatiei si functioneaza si pe acest forum: unii au prea mult bun-simt, altii prea putin, unii cred ca aici isi pot refula frustrarile, altii ca acesta e locul in care pot schimba idei etc. Natura umana, pana la urma biggrin.gif

Foarte de acord...
booneK9
Pai, oameni buni, s-a gasit solutie in vara...
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...&start=1060
paintball ... scapa cine poate. (chiar, Doru, ai lipsit...)
Dar chiar si acolo au fost reguli.
Pentru doritori se mai poate organiza o sesiune. :bandit:
R a z v a n
QUOTE(madalina)
Poti spune in cel mai elevat mod posibil ca esti atat de barbat incat sa fii solicitat si de sotiile altor domni, dar sotia ta nu are nevoie sa solicite pe nimeni altcineva, ca tot argument josnic este.


RESPECT
DORU
Cu mana pe inima (atat cat mai e acolo) recunosc: sunt DORITOR (NU DONATOR, ATENTIE)! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Deci pe cand ne mai "atacam" la persoana cu vopsea? blush.gif Sa vin sa mi-o iau si sa o dau si altora... am fost explicit sau s-a inteles anapoda? biggrin.gif
A K U
QUOTE(DORU)
Dies Irae (chiar, de unde provine nick-ul tau?)


Banuiesc ca vrei sa stii cum l-am ales, pentru ca alte informatii referitoare la subiect gasesti cu usurinta pe net.
Pur si simplu imi place cum suna, si imi mai plac profunzimea si clarviziunea cu care a fost compus acest imn acum aproape o mie de ani.
Happy? biggrin.gif
DORU
Happy? NO WAY, IT'S HARD TO ACCOMPLISH THIS TARGET. biggrin.gif
Content? YES, I AM !

Multumesc pt precizare. arigato.gif
A K U
No problemo! Placerea a fost de partea mea.

Pe langa faptul ca suntem off topic, o sa ne sara lumea in cap cu amabilitatile astea in Combat zone! biggrin.gif
f1anatic
Acum va scuipati, acum va pupati !
Mariustom
Doruuuleeee, dar de înțelegerea noastră ai uitat ? Nu mai zici nimic ? :hmmm:
Cum rămâne cu biletele ? biggrin.gif

LE: Greșit f1anatic, unii se scuipă, și ALȚII se pupă. biggrin.gif Ești gelos ? :console:
Intră și tu în tabăra noastră, poate facem ceva mai "complex" laugh.gif
AlexTM
Pai faceti si voi o "Pink Zone", in care sa-i criticati pe cei din Combat Zone. Printre pupaturi biggrin.gif

Iar cei din combat Zone sa-i trimita la %$%$£ pe cei din pink zone.
Mariustom
:scratchchin: Hmmmmmm, ar fi o idee, Ghiță biggrin.gif
O idee bună. Ce zici, te bagi ?
T u d o r
Aoleeeu, Mariustom, pai bine nene, de la atitudinea aia de fata mare rusinata la discutia despre felatii sa o dai in halul asta? Mai ca o puneti de o orgie aici. biggrin.gif

Ok, nu prea m-am bagat in aria asta, dar vreau sa-mi spun si eu parerea. Nu ca m-a intrebat cineva... biggrin.gif
Aria combat nu e eminamente rea, decat sa se lase cu ban-uri la fiecare 3-4 posturi mai fierbinti, mai bine asa. Cine nu suporta sangele pe pereti sa nu intre. biggrin.gif Oricum, marturisesc cu mana pe inima ca unele dintre cele mai spumoase discutii le-am citit aici, si macar pentru asta merita sa existe. Majoritatea suntem barbati aici, nu ca o femeie nu ar mai fi auzit cuvinte triviale sau cu conotatii sexoase pana acum. Nu, le auzi la orice colt de strada, in orice bucata hip-hop sau chiar si pop, peste tot. Nu incurajez injuraturile sau jignirile, dar nici nu rosesc la auzul lor. Eu personal ma feresc de ele, dar cine nu se mai scapa? biggrin.gif Sa ma auziti ce urat fac la volan.... blush.gif

Mariustom, nu te supara, dar vreau sa-ti fac o observatie fara intentie rea. Lasa-i pe altii sa fie jandarmi ai forumului, sunt unii pe aici cu astfel de sarcini. biggrin.gif
Eu am vazut ca pe aria asta atat de dezavuata de tine chiar tu postezi destul de frecvent. blush.gif
Mariustom
Ai dreptate Tudor, am dat-o în "bălării". Dar crede-mă, făceam haz de necaz.
Nu e vorba că am roșit la auzul cuvintelor aruncate, dar nu vedeam rostul atacului la persoană, destul de violent ca limbaj.
Postările mele pe această secțiune au ajuns a fi doar replici vesele, fără a fi jandarmul secțiunii. Nu doresc atribuirea unor merite nemeritate, doar că am început prin a fi indignat de violența verbală. Și de aici la glume ...
Cât despre cei care pot face ceva, ei strâng răniții și cadavrele la sfârșit biggrin.gif .
Pentru că mesajele mele în această secțiune și-au atins scopul, cel puțin pe moment, dezamorsând situația, voi înceta a mai posta aici, până voi fi "provocat" din nou.
HalbaSus
Treaba cu pro si contra atacului la persoana, respectiv pro/contra combat zone seamana mult cu pro/contra manele, unii le adora, altii le tolereaza altii nu le suporta. Cred ca sunt putine persoane care urasc mai mult manelele decat mine, am si scris un articol pe tema asta care a fost publicat pe un site si l-am postat si pe forum... deci sunt mai mult decat "indiferent" in aceasta privinta... i really really hate them. Cu toate acestea nu sunt de acord cu cenzurarea/interzicerea manelelor. La fel si in aceasta arie au fost anumite postari (ce-i drept putine) care nu erau decat niste injuraturi voalate fara sare si piper sau argumente pertinente... asemanator cu umorul celor de la vacanta mare. Dar spre diferenta de manele, aceste postari sunt limitate in aceasta arie, pot fi evitate, iar cei care sunt interesati doar de discutiile "normale" vor beneficia de topicuri "curate"... iar amatorii de scandal isi pot face damblaua in aceasta arie. Care e problema ? E prea tarziu sa facem educatie userilor acestui forum si nici nu consider ca e de datoria noastra sa o facem. Avem si sectiune de off-road si sectiune pt motociclisti pe forum, si sincer nu le prea vizitez pentru ca nu ma intereseaza mai deloc aceste sporturi... si probabil ca mai sunt alti cativa ca mine. Dar acum ar trebui sa le inchidem doar pentru ca pentru unii nu le gasesc interesante ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.