Help - Search - Members - Calendar
Full Version: !!!!!!!!LISTA NEAGRA!!!!!!!(spuse lu' tovarasa)
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2, 3, 4
T u d o r
My friend, certurile se linistesc de la sine, dupa ce "nervosii" se mai racoresc. Asa a fost mereu pana acum, cel putin. E omeneste sa te mai certi, cum de altfel e omeneste si sa te impaci si sa uiti. La nervi unii mai scapa cate un "mortzii" sau ranitii sau cine stie ce disparuti in lupta, nu? In sensul asta am scris eu postul anterior. smile.gif E pacat sa iei un ban pentru o zi mai proasta in care l-ai facut pe unul mai stiu eu cum pentru ca ti s-a parut ceva aiurea sau poate si el a fost in aceeasi stare proasta ca si tine.

Eu vad aria combat ca fiind utila, pentru ca ce-i in gusa si-n capusa.
R a z v a n
ALO, DOMNII CU TEORIA... va rog frumos postati in alta parte spre exemplu la Combat zone/Reguli. Sunteti foarte off topic din punctul meu de vedere. Poate vreti un ban ceva biggrin.gif Revin cu primul post de pe prima pagina:

QUOTE(R a z v a n)
Vad ca nu se inghesuie nimeni p-aici in schimb toata lumea isi da cu parerea cum trebuie sa fie regulile topicului, totodata lasand sa se inteleaga ca ei sunt niste ingerasi si in fond nu e nevoie de ele....Treceti va rog aici numele celui care considerati ca v-a ofensat. Nu strica si un argument doua. Da' pe scurt. sa vedem daca COMBAT sau nu...
HalbaSus
Razvan, tu vrei sa se certe lumea non-stop ? Daca vrei combat numa' zi... ca iti zic eu cateva despre topicurile cu zodii si alte porcarii pe care le-ai deschis... si daca insisti o sa fie si de morti si de raniti biggrin.gif
T u d o r
Aloooooooo.... domnu Razan m-a jignit ireparabil!!! Cer satisfactie.... Razvan are dreptul sa-si aleaga armele cu care vrea sa ne duelam! Doar in ciorapi sa nu vrea sa ne mirosim, ca sunt tare fitzos si nu fac fata. tongue.gif
f1anatic
QUOTE(Mariustom)
LE: Greșit f1anatic, unii se scuipă, și ALȚII se pupă. biggrin.gif Ești gelos ? :console:
Intră și tu în tabăra noastră, poate facem ceva mai "complex" laugh.gif


Domnule draga, daca ne-am asocia cu voi, va stricam reputatia.
Baby Blues
Nu poate omu' saplece in concediu linistit ca vine acasa si gaseste topicuri noi cu cate 10 pagini si unii dintre forumisti inprieteniti intr-o forma de nedeslusit. biggrin.gif Altii isi schimba masina si tac din gura( sau nu) biggrin.gif
DORU
QUOTE(Mariustom)
Doruuuleeee, dar de înțelegerea noastră ai uitat ? Nu mai zici nimic ? :hmmm:
Cum rămâne cu biletele ? biggrin.gif


Sincer, decat sa taiem bilete la doritorii de Local Verbal Combat, mai bine adunam cotizatiile celor ce doresc sa intre in Organizatia Anti-Balacareala. Suntem deja 4 declarati membri fondatori. Sa vezi ce-o sa de-a buzna dupa ce prindem viata. blush.gif
booneK9
Da' chiar asa, dom'le, e impardonabil ca impricinatul care si-a schimbat Dacia dupa ce a sustinut-o cu atata pasiune sa nu zica nimic despre ce l-a manat la aceasta manevra. Sa vedem daca se simte personajul.
Ia sa dea o explicatie aci, pe loc, in fata colectivului.

Urmatorul: Razvan. Ai avut o idee buna sa stergi poza aia facuta in Vama. Sa nu te stie lumea sa te alerge prin parcari...

Si tot pentru Razvan: Ai vreun subiect de discutie favorit, vreo pasiune, ceva? Nu de alta, dar te vad prezent peste tot, mai ceva ca Mafalda. Nu ca ar fi ceva rau, dar sa stim si noi...

offtopic:
mai aveam de zis vreo doua catre onorabilul Halba, mai ales despre reguli in cz, dar daca nu e aici locul...

Catre Doru: Hai om'le sa punem de-o platfoma in interiorul forumului si sa facem aria de combat accesibila doar cu doua parole. Sa stea, dom'le, in treaba lor, iar pudicii sa se gandeasca de doua ori. Ca altfel aria asta e ca spamu'. Am zis.
HalbaSus
QUOTE(booneK9)
offtopic:
mai aveam de zis vreo doua catre onorabilul Halba, mai ales despre reguli in cz, dar daca nu e aici locul...


Cum asa ? vrei sa zici de bine ? nu prea cred... iar daca e de rau... aici e locul :boxing: biggrin.gif
R a z v a n
QUOTE(HalbaSus)
Razvan, tu vrei sa se certe lumea non-stop ? Daca vrei combat numa' zi... ca iti zic eu cateva despre topicurile cu zodii si alte porcarii pe care le-ai deschis... si daca insisti o sa fie si de morti si de raniti biggrin.gif

Baga! Numa' fii coerent. Vad ca p'aia cu zodiile a inchis-o absolut gratuit Mike ca sa-ti ia o scama de pe umar.
R a z v a n
QUOTE(> T u d o r <)
Aloooooooo.... domnu Razan m-a jignit ireparabil!!! Cer satisfactie.... Razvan are dreptul sa-si aleaga armele cu care vrea sa ne duelam! Doar in ciorapi sa nu vrea sa ne mirosim, ca sunt tare fitzos si nu fac fata. tongue.gif

Hai ma Tudor, ce dracu, iarta-ma, n-am vrut... :bash: CIORAPI!?? pas...
R a z v a n
QUOTE(booneK9)
Urmatorul: Razvan. Ai avut o idee buna sa stergi poza aia facuta in Vama. Sa nu te stie lumea sa te alerge prin parcari...

Si tot pentru Razvan: Ai vreun subiect de discutie favorit, vreo pasiune, ceva? Nu de alta, dar te vad prezent peste tot, mai ceva ca Mafalda. Nu ca ar fi ceva rau, dar sa stim si noi...


1 biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif mdea... de ieri am de stat 3 luni pe bara. Ce-am fost neplacut pana acuma...sa vezi de acum incolo...o sa-mi vars tot amarul invidia si oftica pe cei care mai au carnet...

2 basically news si persoanele mai inteligente ca mine.
AlexTM
QUOTE(R a z v a n)
persoanele mai inteligente ca mine.

Exista???
Sau crezi in ele ca si in extraterestri, nu s-au gasit da' imposibil sa nu fie in Universul asta infinit
R a z v a n
normal ca exista...unii au murit, altii o duc nasol...nu insista...din cand in cand o doza de modestie poate fi letala...sau ...modest, modest, da' sa stie lumea...
DORU
QUOTE(Dies Irae)
Pe langa faptul ca suntem off topic, o sa ne sara lumea in cap cu amabilitatile astea in Combat zone! biggrin.gif


Eu il vad ca pe un Combat prin argumente, nu prin injuraturi. Respect!
R a z v a n
QUOTE(GhitaTM)
Pai faceti si voi o "Pink Zone", in care sa-i criticati pe cei din Combat Zone. Printre pupaturi biggrin.gif

Iar cei din combat Zone sa-i trimita la %$%$&pound; pe cei din pink zone.

T u d o r
Yaaaaakkk..... :puke: Ce naspa eeee..... biggrin.gif Mai bine sangeeeeee. :rant: :rant: :rant:


Razvan, daca nici tu nu le ai cu ciorapii.... mai ramane sa ne inghesuim in autobuz. biggrin.gif Dar aici am un avantaj nemeritat si la care as renunta cu placere. biggrin.gif Am 0,12 tone. biggrin.gif Daca ma apuc sa imping din spate, la prima coboara pana si controlorul... blush.gif

Pretenii care au venit recent din concediu sau nu au apucat din alte motive sa afle pana acum de schimbarea din viata mea automobilistica sunt invitati cu placere pe aria personala de la "totul despre masina mea". Nu de alta, dar aici lumea se ia de par, le stricam placerea.... tongue.gif

PS: Sustin in continuare Loganu' ca fiind o masina foarte buna pentru pretul ei. smile.gif
AlexTM
Cum pot sa-si bata unii joc de masini :puke:
Dar eu degeaba vorbesc, sint subiectiv, mie nu-mi place NIMIC legat de tuning. Da nimic. Imi place masina in starea ei originala, de la mama natura, fara silicoane.

Tudor, ce vrei sa zici cu Loganul? Care-i treaba pe-aici prin zona?
Apropo, Octavia are un SI MAI BUN raport pret/calitate.
Ma refer la Octavia 1 ... second hand din Germania. Best choice. Ma mir ca nu spun asta si cei de la Top Gear.
T u d o r
Nici eu nu ma omor dupa tuning. smile.gif

Man, nu intram in dispupa nou vs sh, nu? :angel: Pentru ca eu m-am referit la raportul pret/"masina" pentru masinile noi. Personal nu apreciez varianta sh, decat eventual pentru o "medie" premium, A4 sau serie3, mai mari nu am nevoie si nici nu ma omor dupa vapoare.

Loganul pentru Romania este una dintre cele mai potrivite masini, sa vezi cum face puntea spate la 307 cand dai cu ea intr-o groapa...

Later edit: noroc ca recitesc ce am scris, abia acum m-am prins ce vroiai sa zici. biggrin.gif Despre logan i-am raspuns lui Stefan-Adrian, la un post de mai sus. In rest, n-are treaba... biggrin.gif
HalbaSus
QUOTE(R a z v a n)
1 biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif mdea... de ieri am de stat 3 luni pe bara. Ce-am fost neplacut pana acuma...sa vezi de acum incolo...o sa-mi vars tot amarul invidia si oftica pe cei care mai au carnet...


Ce facusi ? Te-au prins baut sau ai mers prea repede ?
booneK9
Pai, da, ca nu putea sa mai aiba doua trei zile rabdare sa intre legea noua in vigoare... Pai bine, mai Razvane, o comisesi. Macar sa ne zici si noua despre care-i treaba si cum ai comis-o. Stai, nu-mi spune, vroiai sa-ti iei sofer si n-ai avut alta strategie.

Si tot pentru Razvan: Pai, bre, daca aia mai destepti e morti sau o duce nasol, tare tre' ca esti singuratic. Mai bine la o bere cu baietii (ca de un meci pe stadion nu cred ca poate fi vorba).

Stima pentru Doru si declaratia
"Eu il vad ca pe un Combat prin argumente, nu prin injuraturi. Respect!"

La naiba, ce fac eu numai combat nu e... sorry. Ma adun putin si revin. biggrin.gif
R a z v a n
QUOTE(HalbaSus)
Ce facusi ? Te-au prins baut sau ai mers prea repede ?

O sa va povestesc - nu e off topic - nominalizez aici pe agentul Xxxxxx Xxxxxx, nu pentru ca m-a ofensat ci pentru ca pur si simplu mi-a luat carnetul. Povestea:
Luni 27/11/2007 am fost la balul studentilor de la stomatologie, club Max, nu din interes pentru tinerele caprioare ci pentru ca prietena mea a ajuns in juriu printr-un concurs de imprejurari care - sincer - nu m-a interesat. De singuratate si imposibilitate de comunicare cu tinerii din ziua de azi (sic!) ma parchez intr-un bar (sunt trei acolo, frumos luminate, bani de baut sa ai). Dupa ce finalmente se termina cacatul ala de bal - n-am fost la multe dar asta a fost cel mai prost la care am fost, si culmea audienta a fost cea mai multumita... - deci dupa ce se termina ne gandima sa plecam si inmanez simbolic cartela prietenei mele. DAR! In parcare aceeasi problema ca peste tot - aglomeratie - am scos (am extras mai bine zis) masina dupa 20 de minute de manevre la milimetru punctate cu injuraturi printre dinti.
- Ce faci nu ma lasi sa conduc?
- E acuma stai sa iesim de aici (din campus)
- Hai gata, ma lasi sau nu?
- Nu, lasa, tu conduci maine...
Nu stiu ce mi-a venit sa-i zic asta dar pana la urma s-a dovedit adevarat... Si o iau frumusel pe chei spre centru, si iar nu imi explic de ce, am facut la stanga pe podul spre Stirbei Voda si opresc la rosu pe banda din mijoc. Oroare. Dincolo de intersectie - masina de polis pe dreapta, doi agenti in milocul drumului.
- Baga-mi-as...
- Fa la stanga, fa la staga!!
Bag un semnal timd de stanga - echipajul imi face prieteneste semn sa vin la ei si arata spre masina (adica, in fond, avem si noi eventual venim dupa tine). O iau cu reticenta inainte si opresc dupa masina lor. Erau trei agenti - unul mai in varsta care era clar ca vazuse multe la viata lui, unu middle age care ridica din sprancene si arunca de pririviri banuitoiare, asa, ca de la organ la simplu cetatean si un tanar politist care mi-a adus aminte de un sales-man care nu-i vine sa creada ca a vandut ceva pe ziua de azi.
Si vine tanarul la fereastra, se prezinta regulamentar, anunta ca e filtru de alcoool, moment in care eu strecor un "eee! ce bineee~!", ma intreaba:
- Ati consumat bauturi alcoolice?
- Da.
Perplex: - Cum da?!
- Da domnle!, Am consumat!
-Mult?
- O bere.. biggrin.gif biggrin.gif
Vine cu mustiucu, cu aparatul...AA un lucru care m-a impresionat a fost extrema politete cu care mi-au luat carnetul - ma rog cu cre mi l-au supendat ca fizic nu-l mai am de 2 ani de cand mi l-au furat in Italia (asta e alta poveste). La final m-am oprit cu greu sa nu ii felicit si sa nu le bag o vorba de duhde genul: "vorba dulce - mult aduce". Am renuntat. Serios, au fost niste baieti de zahar (sper sa citeasca aceste randuri si sa-mi dea carnetu inapoi) blink.gif . Mi-au explicat ca:
- Puteti sa faceti o cerere sa vi se reduca perioada de la 3 la 1 luna, dar trebuie sa faceti scoala de soferi..
-Ce sa fac?
- EE e vorba de un curs, il faceti repede, nu-i problema...
Si tot asa...a, da si uitasem - cand sa suflu in fiola imi zice:
- ati mai suflat in acest aparat D430su8? (sau ceva de genu asta)
- Da, da.
- Daca aici apare peste 0.10 mg/l alcool pur in aerul respirat vi se retine carnetul, daca apare peste 0.40 atunci e penal...
-Aoleo, dosar penal?
- Da, imi pare rau...
Suflu si iese 0.12...futu-i
- Si-acum?
- Si-acum va iau carnetu...

Aseara am avut o placere sadica sa vad miile de masini blocate in trafic (vorbesc de Bucuresti). Ma sui intr-un taxi ca ma grabeam la o lansare si ii zic d-lui:
-Baga mare, baga tare, ma grabesc, tre sa ajung urgent la Ykjhdvjhbvd
-Ce vorbesti ma nene ma?! Pa unde vrei mata sa o iau? Io te duc da facem o ora- o ora juma'...
Si uite asa am mers pe jos, am luat metroul si pe ultima portiune un taxi... azi imi iau bicicleta, am auzit ca e cool.
HalbaSus
Naspa faza razvan, si eu am patit-o si stiu cum e... eu am facut cursu' ala de care a pomenit agentu' si l-am luat intr-o luna... Partea buna e ca acum poti sa bei mai des... cel putin timp de o luna biggrin.gif
A K U
Auzi, Razvane tata, da' tu chiar nu stii ca baietii ies la verificat alcoolu' din sange la ore mai tarzii? Trebuie sa recunosti ca ai fost cel putin neglijent, ca sa nu zic altfel. Ce dracu, ma, prietena ta are carnet si n-o lasi sa conduca dupa ce-ai baut? C'mon... beer.gif
R a z v a n
pai ea era beata moarta... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif GLUMESC!!
In principiu de aia nici nu m-am apucat sa ma tocmesc cu domnii, am fost un cetatean model. Ce ma enerveaza e ca au fost atat de simpatici, nici nu am simtit cand mi l-au luat...mai ramanea sa schimbam numere de telefon...
A K U
Hm, sa nu-i inviti tu la un Combat zone verbal, ca oricum iti luau permisul... Nu-mi vine sa cred biggrin.gif
f1anatic
Imi pare rau sa aud asta Razvane...Dart...been there done that (cu permisul, nu cu bautura) iar acum inca astept programare pt. scoala de soferi (ca sa nu intre la dosar).
Baby Blues
Razvan: Te invidiez ca ai sotie care are carnet . Cred ca as fi beat mort in fiecare seara daca as avea o a! biggrin.gif sa comoara pe langa casa omului
Lucian55
Asa ziceam si eu,dar in discutie a inceput sa apara fraza: Cand o sa am si eu masina mea ca cu asta a ta nu ma descurc ca e mare.. ca nu pot sa o parchez..
Mai nasol e daca se pricepe si ea la masini cat de cat sau daca e fixata pe un anumit model care costa....
HalbaSus
Merita orice sacrificiu biggrin.gif Cand a fost vorba sa cumparam masina noua, am preferat sa o iau pentru ea, dar in felul asta m-am asigurat ca am "designated driver" aproape tot timpul. Acum mai comenteaza uneori ca ar bea si ea un pahar de vin sau bere... dar renunta destul de usor. Si a mai fost o problema sa o obisnuiesc sa conduca masina mea... A3-ul ei fiind generatie mai noua are ambreajul muuult mai moale, volanul e la fel de usor ca cel al unui playstation... suspensia e mai moale... totul e mai usor... asa ca initial a avut probleme de acomodare cu masina mea, dar acum nu mai are asemenea probleme, s-a obisnuit si chiar ii place sa o conduca. Cu dimensiunile nu a avut probleme pentru ca sunt cam la fel, defapt a ei e un pic mai lata.

Partea misto e ca mai pot sa fac si faze de genul: ma duc cu baietii la bere (cu masina) apoi o sun sa vina si ea dar cu taxiul... wink.gif In cel mai rau caz nu are chef si o las acolo, ma intorc eu cu taxi-ul iar dimineata ma duce ea pana la masina. Nu de alta dar nu mai am chef de inca o suspendare... blush.gif
ozz86651
Zi multumesc ca nu esti in situatia citorva prieteni de-ai mei care au manuala dar nevasta conduce numai automata, si cind se ratacesc pe la vreo "ocazie" cu masina barbatului sa vezi probleme existentiale... din fericire 2 beri e legal in USA.
mike.omega
QUOTE(R a z v a n)
QUOTE(HalbaSus)
Razvan, tu vrei sa se certe lumea non-stop ? Daca vrei combat numa' zi... ca iti zic eu cateva despre topicurile cu zodii si alte porcarii pe care le-ai deschis... si daca insisti o sa fie si de morti si de raniti biggrin.gif

Baga! Numa' fii coerent. Vad ca p'aia cu zodiile a inchis-o absolut gratuit Mike ca sa-ti ia o scama de pe umar.


Gogule, probleme? tongue.gif (asta tot in spiritul impus de ceilalti pe aici smile.gif )
Am inteles ca nu mai permis? laugh.gif Si cum ai reusit? Nu s-a mai oprit mazda la trecerea de pietoni? :angel:
Mai tarziu am citit ca ai baut! Of! Mai bine ca te-au prins ca altfel cine stie ce tampenii se mai intamplau! :ban:
In concluzie sa ne spui si noua daca mersu pe bicicleta slabeste ori ba, poate ma apuc si eu la vara bicycle.gif


Stiti ce mi-a placut in astea 3 pagini, ca am ras si am zambit si nu am ma citit toate tampeniile scrise in general pe aici smile.gif
Baby Blues
QUOTE(ozz86651)
... din fericire 2 beri e legal in USA.

Eu cunosc multi care se imbata din doua beri. Eu nu le-as da sa conduca nici bicicleta! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Mariustom
QUOTE(mike.omega)
Stiti ce mi-a placut in astea 3 pagini, ca am ras si am zambit si nu am ma citit toate tampeniile scrise in general pe aici

Ăsta a fost și interesul meu, sincer, ca de la certuri copilărești pe probleme psihologice (cine-i mai tare în expresii :bash: :puke: ) să vedem zâmbete pe la colțul gurii.
Poate-poate cineva "mai nervos" va desființa secțiunea asta sau va impune o cenzură :evil: mai lejeră pentru a se evita atacurile la persoană, spre disperarea unora biggrin.gif .
ozz86651
Berile americane stadard sint de ~350ml. De altfel asta e un numar orientativ, e o alcolemie acolo (am uitat cit exact), la unii corespunde de 2-3 beri, la altii sa o gura de bere... ghinion. Depinde de om, situatie, cit ai mincat, cum te simti, etc.
Oricum in US e mult mai usor de condus ca in RO: linii drepte, benzi largi, drumuri luminate, fara pietoni (mai ales noaptea), limite de viteza destul de mici.
mike.omega
Pai cum adica e mai usor de conduc cu limite mici de viteza? :angel: biggrin.gif
Ai uitat sa adaugi pe lista cu pietoni cainii si bicilistii!

Sambata seara era sa trec peste un caine... bietu de el traversa regulamentar pe la trecere dar fiind noapte si el era alb-negru l-am vazut cam tarziu. Am reusit sa franez dar daca era un grup de oameni....
Data viitoare intentionez sa merg mai incet :ban:
James Kilowatt
Biciclisti sunt si in alte tari, si chiar mult mai numerosi decat la noi... poarta insa veste reflectorizate, si tot felul de leduri care sa-i faca vizibili.
Insa unii sunt de o neatentie si o aroganta de-ti vine sa treci peste ei :bash: Probabil isi inchipuie ca daca merg cu bicicleta trebuie sa fie si pupati in ... Sau sunt prea preocupati de dat la pedale ca sa mai si gandeasca... unii.
Baby Blues
QUOTE(James Kilowatt)
Biciclisti sunt si in alte tari, si chiar mult mai numerosi decat la noi... poarta insa veste reflectorizate, si tot felul de leduri care sa-i faca vizibili.

Cine poarta leduri........? Biciclistii? blink.gif biggrin.gif
mike.omega
Eeeei! Ce stii tu laugh.gif tehnologia asta! biggrin.gif
Biciclistii poarta leduri pe biciclete, sper!
ozz86651
Aia care mai fac joggin noaptea aici poarta leduri. Deci se poate.

Limita de viteza prea mica se rezolva (daca te stii cu musca pe caciula) cu cruise control unde se seteaza limita de viteza +5-10mph. Daca mergi prea incet te salta ca numai betivii merg incet noaptea pe strada goala biggrin.gif.
HalbaSus
Si aici daca mergi prea incet pe strada goala noaptea devii suspect... Am o cunostinta care circula des in stare de ebrietate (e prieten bun cam cu toata sectia de politie, deci nu se teme pentru carnet), in schimb dupa ce bea circula cu viteze penibile (10-20 km/h) si de cateva ori l-au oprit "prietenii" sa-i spuna ca e evident ca a baut, ca altfel nu circula nimeni cu viteza aia.
booneK9
2 beri in state nu-i chiar asa de grav. In beri americanesti poti duce de cel putin doua ori mai multe decat in beri europene.
vorba aia: american beer is like having sex in a canoe...they are both f..king close to water.
R a z v a n
n-aveti capu-la voi...RAPORTATI PE CINEVA SAU NU? Nu va bateti joc de aria asta cu glumite si zambete pe sub tastatura ca nu va shade bine. MORE BLOOD PLESE...
Mariustom
QUOTE(R a z v a n)
MORE BLOOD PLESE...

Răzvan, forumul pentru vampiri e în altă parte biggrin.gif
Mai caută laugh.gif laugh.gif :coolspeak: :punk: laugh.gif laugh.gif

Și, apropo, cred că ai vrut să scrii "please", nu? Dar nu s-a "tastat" biggrin.gif
ozz86651
QUOTE
vorba aia: american beer is like having sex in a canoe...they are both f..king close to water.


And you don't know shit about beer biggrin.gif... Pina si budweisserul ala nenorocit se duce aproape de 5%, cit orice bere romaneasca. Alea-s apa la gust (nu la alcool), da cin te pune sa bei gama bud/miller/coors? E absolut imposibil sa faci vreo afirmatie generala despre berea americana pentru asta e o tara cu cultura berii bine implantata si varietatea de stiluri, tipuri si procente de acool nu cred ca o gasesti in multe tari (probabil in nici una). Exista o bere care se cheama winter bock si care ajunge la 14% alcool, cit un vin taricel, aia e slaba? Gindeste-te ca un procent major de americani provine din englezi, altul la fel de mare din germani, altul foarte mare din irlandezi, una din cele mai mari fabrici de bere se cheama New Belgium, orice satuc cuprinde macar un restaurant care are fabricuta lui de bere artizanala de volum mic si in fiecare saptamina au alte sortimente proaspete de la gura butoiului... In plus se importa cam orice, de la bere ruseasca la neo-zeelandeza.
Din contra in Romania toata berea e de un singur tip (lager), in sticle mari si diluate (mai ales porcariile gen Tuborg, Heinecken si Stela Artois care concureaza cu succes posirci gen Budweiser).
Vino in vizita, fac eu cinste cu bere beer.gif. Vorbim dupa smile.gif
booneK9
ozz, done deal. Vin in vizita. De aici si pana-n Bucuresti nu e mare distanta. Si dau si eu un rand doua...

Si totusi, nu e cazul sa te superi, era doar o gluma, singura ei menire fiind sa mai zambeasca omu'. Pe de cealalta parte nu e mai putin adevarat ca in putinele cazuri in care am cercetat de-aproape berea americaneasca, gluma aia se potrivea e minune. Duceam cate cinshpe-douaj' de beri lejer, singura limitare fiind ca trebuia sa fac cate-un drum pan'la ma-ntelegi, sa mai fac loc pentru urmatoarea...

Recunosc ca berea care mi-a produs (pana acum) cel mai intens sentiment e Westmalle tripel, dar si alte trapiste belgicoase se califica lejer in finala.
Baby Blues
QUOTE(booneK9)
ozz, ...........

Si totusi, nu e cazul sa te superi, era doar o gluma, singura ei menire fiind sa mai zambeasca omu'. ...

Domle ! lasa omul sa se supare pt ca asta e menirea topicului. biggrin.gif
eu as avea un dinte impotriva celor care dau citate din alte site-uri sau alte surse si le dau in engleza.
Am mai luat odata atitudine printr-un topic dar nimeni nu a luat nici o masura. Eu cunosc limba engleza dar ce aveti cu omul care a facut franceza sau din generatia lui tata care a facut rusa? Pe ei nu-i introducem in discutiile scrise in limba engleza? Se poate sa postati tot textul dar faceti si o traducere fratilor :argue:
ozz86651
Sau mai bne nu mai postam nimic. Ca doar eu nu am timp infinit sa fac traduceri.
Cine a zis domnilor de suparat? era o corectie. Nus ce za zic de 15-20 de beri, orice supermarket amarit are samuel adams sau fat tire etc. Am avut si eu un coleg de liceu si armata care a ras in fata mea 30 de beri (romanesti) cind am terminat armata, si a aplecat pe picioarele lui (e drept ca e dublu la greutate ca mine, dar totusi), da am crezut ca e unicat. Sau oi fi tu? biggrin.gif

PS: pentru bere trebuie un efort mai mare pina in San Francisco biggrin.gif.
booneK9
Hai, bre. In beri romanesti la jumate singurul rezultat notabil e 15 sticle in vreo 5 ore. Vroiam sa ma pilesc si surpriza, n-am avut nimic. E drept ca experienta nu s-a repetat. Acum am bunul simt sa ma opresc la a 5-a.
In beri americanesti, n-am reusit niciodata sa tin sirul.
Iar despre locatia ta. Frisco? Pai in profilul tau scrie altfel. next time I'm around.
la mai multa beer.gif
HalbaSus
Recordu' meu e peste 20... romanesti... in interval de vre-o 12 ore.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.