Help - Search - Members - Calendar
Full Version: fericire pe capul meu
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
florin82141
band.gif acum sunt fericit ca pana azi am fost suparat rau.dupa ce m-a costat 3000(trei mii) de euro pompa de injectie si cu calculatorul,masina nu mai avea putere.si ca putea fi su turbo defect-dar a fost doar debitmetrul de aer.acuma masina zboara. :brave: era sa uit ca este o astra cu motor de 2000 dti 16 valve.mananca asfaltul.uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bicycle.gif
Valeriu Razvan61497
felicitari si ma bucur sincer pentru tine
dar o mica intrebare ai cheltuit 3000 de euro pe ce ai enumerat mai sus si a fost de vina doar debitmetrul sau ala era ultima cauza de nu mai zbura? beer.gif
TDiFan
Debitmetrul a fost ultima cauza.
eddie
Ehh,ai scapat momentul ca sa vinzi masina....fiecare masina are momentul ei cand trebuie vanduta.
florin82141
am cheltuit 3000 de euro pe pompa de injectie si pe calculator.si sa iti zic ceva.ma costat 3000 de euro fara tva.asta mi sa intamplat in germania si daca era sa platesc si tva la ei ma costa 3800 de eurofiecare in parte cu tva costa.......pompa de injectie 1560 de euro si calculatorul cam 1280.astea eru pretutile cu tva.dar mau inteles baieti ca nu sunt neamt si ca lucrarea se face pt o masina care nu face parte din EU si miau scazut tva-ul.
florin82141
pai ce sa vand fratele meu masina.ca abiam am 2 luni de cand am luato.dar ce sa ai faci.sa stricat si am reparato.dar acuma merge ca sageata.si nu ma gandesc sa o vand decat pe la vara daca o mai face ceva figuri
florin82141
si debitmetrul ala cred ca sa stricat odata cu pompa si cu calculatorul.dar nu miam dat seama si nici aia la opel nu au vazut pe tester.pe debitmetru lam schimbat ultimul si inca nu imi pot imagina cum un c.......t de senzor face masina sa isi piarda atat din putere.
Bogdan79883
spune-mi si mie, te rog cat de debimetrul? Asta in caz ca l-ai luat din romanica.
florin82141
lam cumparat din danemarca acum o saptamana.lucrez in aici in danemarca asa ca lam luat de aici.la opel era 2700 de koroane daneze echivalentul la 400 de euro si nu lam luat ca era scump.dar am gasit la un magazin specializat in chesti din astea si am dar pe el 1700 de koroane daneze echivalentul a 250 euro aceiasi marca tot,tot la fel.dar credema ca acum mananca foc.nu credeam sa se schimbe asa dar este belea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.