Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cat timp ati avut masina in service ( la reparat )
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
test70259
Salut,

saptamana trecuta am avut un accident. Cei din service au spus ca am de asteptat undeva pe la 1 luna jumate'. Mi se pare exagerat de mult, spuneti-mi va rog cat a trebuit sa stati cu masina in service ? ( e vorba in cazul meu de inlocuit bara , aripa, usa ). Multumesc. As vrea de asemenea sa spuneti si la ce service si ce masina aveti.
mike.omega
Mie ca sa-mi schimbe o aripa + vopsit la tico mi-au tinut masina o saptamana si ceva biggrin.gif
IONEL63875
Am o fabia Sedan si ca sa-mi schimbe aripa spate + luneta+ vopsit bara si usa am stat 14 zile la Porsche Vest 1. Cand mau chemat sa o iau am refuzat-o findca era in doua culori biggrin.gif
Deci ai grija unde te duci.
Razvan84865
QUOTE(test70259)
Salut,

saptamana trecuta am avut un accident. Cei din service au spus ca am de asteptat undeva pe la 1 luna jumate'. Mi se pare exagerat de mult, spuneti-mi va rog cat a trebuit sa stati cu masina in service ? ( e vorba in cazul meu de inlocuit bara , aripa, usa ). Multumesc. As vrea de asemenea sa spuneti si la ce service si ce masina aveti.


legea zice ca in 10 zile sau schimba masina....
guerilla
arata-ne si noua legea aia blink.gif
eu stiam ca pentru bunuri generale, timpul de service in garantie nu poate depasi 10% din perioada totala de garantie. m-as mira ca pentru o masina sa fie 10 zile.
adi.mitrea
Chiar asa.... care e acea lege 10?

Masina mea a stat in service de pe 15 iulie pana pe 4 august, deci 20 de zile, pentru inlocuirea compresorului de AC care s-a stricat (blocat). In urma blocarii s-a rupt si cureaua de accesorii. Si toate astea la numai 4288 km.

Timpul cat a stat masina in service mi s-a parut nepermis de mare!
air_wolf
care e legea? dau bere, ca stau de vreo 2 luni sa-mi vina piesele, a expirat si dovada, expira si casco si masina si piesele alea tot nu mai ajung.
test70259
air_wolf: ce masina ai si ce probleme ai avut ?

Eu am un nissan....in curand o sa ma duc sa-mi iau masina, idee este ca a durat f. mult 1 luna sa se repare......mi se pare exagerat de mult. Acuma sper ca atunci cand ma duc sa ridic masina sa nu mai am si alte surpize.

Razvan84865: oricat de mult as vrea sa cred ca exista o astfel de lege.....incerc sa fiu realist si sa cred ca 10 zile e prea putin..plus ca nu poti generaliza ( unele reparatii necesita mai mult timp pe cand altele mai putin )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.