Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce masina e asta???
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
R a z v a n

Cine stie da o bere.
sorin72872
toyota?
Mircea4
Sigur un chinezism copiat.

Seamana cu o Skoda Octavia Back-lift.
Seri
Asta-i sigla:

Asa arata din fata:

Asa arata la interior:

Nu prea seamana cu Octavia, dar habar nu am ce marca ii.
T u d o r
Oricum, din fata arata chiar bine. Interiorul insa... e chinezism curat. biggrin.gif

Poate o cheama Trident... sau poate Poseidon? tongue.gif

Interiorul ala aduce oleaca cu Passatul, iar daca ma uit mai bine la poza pusa de Razvan... cred ca e vechiul Passta facut de chinezi sub vreo marca de nu a auzit nimeni de ea. Cam cum era bancul ala cu tigaia pe scari... biggrin.gif
air_wolf
am aflat ce e asa ca modific postul: este un zonghua ; si mi-am dat berea, fara alchool beer.gif
R a z v a n
mie mi se pare ca arata foarte bine, daca costa 10000 de euro o sa fie un hit...
Walther67751
Pare interesanta...dar in nici un caz la 10000 euro... motor Mitsubishi, frane nemtesti, carosata de Giugiaro, ABS, etc... n-are cum... decat daca vor s-o vanda in pierdere...
Ceea ce nu-i exclus... daca vor sa intre pe o piata asa de saturata cum e cea auto...
O alta dovada de grandomanie si furaciune chinezeasca... vor sa dovedeasca ca stiu a face si masini... dupa ce au umplut lumea de slapi prosti si baterii care tin de la magazin pana acasa... :puke:
R a z v a n
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
te banuiam ca stii chineese, abea acum am vazut ca are language selection:-)) ii sun sa vad cat costa...
eddie
De ieri am invatat chineza ! biggrin.gif biggrin.gif
arigato.gif arigato.gif
TLS-09
Drept e ca m-am chinuit si eu cam 20 de minute cu site-ul ala in chineza ca nu gaseam de unde selectez limba. Bina ca ma tot intreba daca nu vreau sa-mi instalez si chineza. Asadar felicitari celui care a gasit.
Si fata de subiectul topicului pun un link catre un articol din Gindul de azi:www.gandul.info/2006-08-01/auto/cele_mai_ieftine.
Acuma intreb si eu : ce masini pot fi alea? Auzi lipite cu adeziv!!!! Cred ca trebuie sa traca mult timp pina sa avem incredere in asa ceva.
R a z v a n
adezivul se foloseste inclusiv in industria aeronautica, foosit cu cap e mult mai eficient decat oricare alta prindere mecanica
air_wolf
lotus elise are sasiul lipit. am facut si eu ca tine: ce frate, e cu super glue, dar dupa ce pui fundul in el si ii dai sa vezi ca nici nu se simte biggrin.gif
masinile chinezesti sint ieftine. piesele de vw in china sint sub 50% din pretul de fabrica din europa blink.gif iar luate la en-gros sint si mai ieftine... daca stai sa te gindesti, merita sa schimbi 1 piesa din asta e an decit una buna la 1 an jumate...
TLS-09
Nu sint de acord cu tine. Eu merg pe principiul ca sintem prea saraci ca sa ne "permitem" lucruri ieftine.
R a z v a n
QUOTE(Cristian-Ioan61365)
Nu sint de acord cu tine. Eu merg pe principiul ca sintem prea saraci ca sa ne "permitem" lucruri ieftine.

Francezii sunt curvari, scotienii sunt zgarciti si belgienii sunt prosti.
Astea sunt generalisme care nu au valoare.
Ce zici tu e valabil la pixuri, blugi si la casetofoane, la masini e loc pentru orice in jos.
in doua luni o aduc biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
mike.omega
Daca asta a fost dibuita, pe cand urmatoarea provocare? biggrin.gif
MotorHead
QUOTE(R a z v a n)
Ce zici tu e valabil la pixuri, blugi si la casetofoane, la masini e loc pentru orice in jos.
Chiar asa? Vorba aia e valabila mai mult la aparatura decat la blugi. Eu am blugi si de 600.000 si de 5.000.000, te asigur ca aia scumpi nu rezista mai mult. Nu as da in niciun caz 10.000 € pe o masina chinezeasca.
James Kilowatt
QUOTE(air_wolf)
masinile chinezesti sint ieftine. piesele de vw in china sint sub 50% din pretul de fabrica din europa blink.gif iar luate la en-gros sint si mai ieftine... daca stai sa te gindesti, merita sa schimbi 1 piesa din asta e an decit una buna la 1 an jumate...


VW vrea sa aduca in europa subasamble chinezesti, pentru ca cele made in germany sunt de proasta calitate si i-a tras in jos in clasamentele de fiabilitate. Era undeva stirea asta la topicul cu stiri. Iar francezii dau spaga ca sa le vanda subasamble, tocmai am pus stirea biggrin.gif Probabil ca nu de bune ce sunt....
Asa ca nu ne putem arunca la generalizari legate de calitate. Ar putea fi made in china si sa fie foarte buna sau made in EU si sa fie de kko. Trebuie vazut si judecat de la caz la caz.
MotorHead
Asta cam asa e. Si daca stau sa ma gandesc, calculatorul meu e facut in China si sunt multumit de el. Dar masina din China tot nu mi-as lua :bash:
air_wolf
firma la cer lucrez importa din china produse industriale, la calitate similara cu cele marcate ca fiind de firma, dar la un pret mai mic. am folosit pinze de fierastrau made in germany care s-au rupt la maxim 2 zile si am folosit unele chinezesti circa 15 zile o pinza.
mike.omega
Vorbim despre masini necunoscute, nu despre calitatea produselor din China biggrin.gif

Back on topic!
R a z v a n
ok, biggrin.gif pe mine chiar ma interesa ce masina era... dar daca vreti inca una...uite:
ivghenie74744
de unde le scoti??? aceasta ma pune pe ganduri...
TLS-09
Ivgehenie am sa-ti raspund eu: asta e scoasa de pe http://www.globalautoindex.com acuma trebuie sa mai ai abdare sa cauti pe acolo.Bafta ca eu rabdare nu am oricum.
air_wolf
sa va vad cu astea 3 biggrin.gif


- pe asta mi-as lua-o
air_wolf
hai ca se strica berea aia... beer.gif
R a z v a n
m-ai avut...
pe aia din mijoc am vazut-o la Londra era un bej superb, nustiu de ce dar retin ca era nissan...
air_wolf
QUOTE(R a z v a n)
m-ai avut...
pe aia din mijoc am vazut-o la Londra era un bej superb, nustiu de ce dar retin ca era nissan...


corect smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.