Help - Search - Members - Calendar
Full Version: E vreo solutie ?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
f1anatic
Din Martie si pina acum, tot ce putea sa mearga mai rau si sa doara mai mult: fie pe plan familial, educational, la munca, pe plan romantic, financiar, mi-a mers nu rau, nu prost ci INGROZITOR si INIMAGINABIL de CATASTROFIC.

Eu cam cit sa mai pot rezista...? Ca de facut nu pot face nimic ! Si cu cit ma zbat sa trec peste aceste grele incercari...daca am si eu vreo victorie marunta...ma pocneste cite o infringere decisiva...

Lupta merge mai departe...dar in conditziile astea e mai mult agonie

(e asa de liniste si spatziu in jurul meu - sint acasa - nimeni sa ma impinga cu botul, nimeni sa ma latre, nimeni sa vrea afara. Vetzi spune "cumpara repede alt ciine". Desigur...dar dupa ce itzi mori 2 ciini de cancer...si unul aprox. tzi-a murit in bratze....chiar crezi ca mai ai chef de ciine ? Poate de un peste ceva...pe care sa il tzii in Lacul Michigan...ca sa nu il vezi cit sufera. Desigur...e usor sa incerci sa alini suferintza ALTORA si sa te fortzezi sa ramii cit mai detasat de evenimente dar cind tzi se intimpla in familie...Iar dpdv profesional...nu sint in masura sa imi iau citeva zile libere pentru o vacantza. Pur si simplu NU pot.)
HalbaSus
dude, i feel for you, imi pare foarte rau ca ti-a murit si al doilea caine, si mie chiar ieri mi-a murit o pisica, in general urasc pisicile dar astea 2 pe care le aveam le-am crescut de foarte mici (le dadeam lapte cu seringa, erau prea mici sa suga si din biberon) si au deprins un mod de comportament aproape canin (veneau la tine cand intrai in casa, se jucau cu tine, cerseau afectiune, etc.) asa ca imi pare foarte rau pentru moartea ei cu atat mai mult cu cat a fost un accident stupid (s-a blocat intr-un geam din acela care se deschide in sus si s-a sugrumat)

Dar... cred ca ai gresit aria in care ai postat. Combat zone-ul a fost facut pentru a gazdui certurile dintre diferiti membrii ai forumului care apar inevitabil in alte topicuri si cauzeaza scandaluri si off-topic masiv. Presupun ca nu ai dispozitia necesara si nici cheful pentru o cearta... si nici nu cred ca in aceste momente vrea cineva sa se certe cu tine.

Asa ca rog un administrator sa mute aceasta postare in off-topic (cred ca acolo ai si vrut sa postezi dar te-a incurcat rubrica noua).
Armadyllo
F1anatic...mai intotdeauna se gaseste cate o solutie.Uneori la capat de ata...cand zici ca te rastorni. Dupa parerea mea in cazurile astea trebuie cultivata rabdarea, chiar daca asta pare imposibil. Timpul vindeca multe, numai trecerea lui e de multe ori dezastruoasa. Nu stiu cat esti tu de religios dar din cate ma gandesc eu nimic nu se intampla fara vre-un scop.(nu pot sa ma laud nici eu cu intersectarea acestei lature, mai ales ca aici afara...se tinde mult spre ateism unde zeul devine banul, iar credinta ramane un mit) blink.gif
In alta ordine de idei...eu tot timpul cand dau de greu ma gandesc ca inca e bine ca traiesc, iar daca sunt si sanatos e si mai bine. Restul le refaci incet, si situatia materiala, plan familial, munca, romantic si restul.
Ce sa-i faci...cum zicea cineva:"sanatos sa fii, ca bolile vin"...sau "cand tu esti trist altul rade - si invers."
Asa e viata Fanatic...mai piperata, altfel ar fi monotona, sa nu ma intelegi gresit, dar toti avem parte de astea...bineinteles la un nivel mai slab sau mai ridicat.
...rabdare man...mai lasa sa treaca timpul blush.gif
James Kilowatt
Din cate spun altii mai destepti decat mine, perioada asta nasoala dupa ce se intampla ceva rau e inevitabila, insa trece iar viata continua. Faptul ca constientizezi si accepti durerea face parte se pare din procesul de "vindecare".

@Amardyllo
Nu cred ca are vre-o legatura credinta sau religia cu "domnia" banului sau lipsa de principii...
air_wolf
F1anatic, timpul le rezolva pe toate... viata e ca un test dyno, dupa punctul de maxim incepi sa cobori, mai turezi un pic, bagi nos-ul, iar urci...
sanatosi sa fim ca in rest exista rezolvare la tot. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.